Чим Миколаївська ОТГ журналістів дивувала

Чим Миколаївська ОТГ журналістів дивувала

Миколаївській міській ОТГ, що у Слов’янському районі Донеччини, вже два роки. Як громада розвивається і чого за цей час досягла, з’ясовували журналісти під час престуру «Миколаївська громада: досягнення реформи в міській ОТГ». Організатор заходу - Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

 

У громаді дбають про безпеку

 

Центр безпеки громадян у Миколаївській ОТГ відкрили в січні минулого року. Тут не будували новий об’єкт, а майже за 7 млн грн з обласного бюджету капітально відремонтували та оснастили стару пожежну частину. На думку місцевої влади, саме такий підхід – допомога пожежно-рятувальній частині ДСНС - більш виважений та економічно обґрунтований.  Нова техніка з’явилась тут також завдяки підтримці з боку Державної служби з надзвичайних ситуацій. З бюджету громади виділили 60 тис. грн на фірмовий одяг рятувальників.

Загалом у Центрі безпеки працюють 44 людини, варту несуть 10 пожежних рятувальників. Минулого року ліквідували 109 пожеж.  Обслуговують територію всіх населених пунктів ОТГ, а також Слов’янську ТЕС, розповів Олександр Мисяйло, заступник начальника пожежної частини. Взимку допомагали витягувати автівки зі снігових наметів, але комунальні служби в громаді працюють якісно, отже, таких викликів було лише три, стверджують рятувальники.

 

 

«Об’єднані територіальні громади самі обирають формат Центру безпеки –будівництво модульної конструкції, чи посилення та переоснащення старої пожежної частини, коментує Максим Ткач, радник з питань децентралізації Донецького ЦРМС. -  Шляхом капітального ремонту пожежних частин пішли Миколаїівська та Сіверська міські ОТГ».

 

В теплій школі сучасні класи

 

Школа в селі Рай-Олександрівка вже зимувала з новим «одягом» – термомодернізацію будівлі зробили за гроші Державного фонду регіонального розвитку за співфінансування з місцевого бюджету. Держава надала 3,9 млн грн, ще 430 тис. грн – гроші громади. За словами Наталії Гакової, директорки сільської школи, з новими вікнами, дверями, утепленими стінами та сучасним обладнанням у котельній стало набагато тепліше, а грошей витрачається значно менше. Те, що раніше сплачували за тепло за один місяць, вистачило на весь опалювальний сезон.

 

 

Місцеву школу відвідують 70 учнів, 10 з них їздять з Миколаївки рейсовим автобусом.

У 2018 році Миколаїівська ОТГ придбала два автобуси – один з них під соціальний рейс та перевезення жителів з навколишніх сіл до Центру адмінпослуг та Соціального офісу, а інший – шкільний. З нового навчального року тут возитимуть дітей, в тому числі в Рай-Олександрівську школу, розповідає Олена Уфатова, керуюча справами виконкому.

 

 

За програмою Нової української школи перший клас у Рай-Олександрівській ЗОШ закінчили дев’ять першокласників. Для всіх дітей молодших класів Миколаївська міська рада купила нові парти, комплектація меблями початкової ланки шкіл завершиться у поточному році.

 

Прозорий соціальний офіс та комплекс адмінпослуг

 

Перший на Донеччині Прозорий соціальний офіс з’явився саме в Миколаївській ОТГ. Його відкрили влітку минулого року. Реконструкцію нежитлової адміністративної будівлі зробили за підтримки від ПРООН, обладнання закупили в рамках проекту від Мінсоцполітики.

На території Миколаївської ОТГ проживає 9 тис. отримувачів пільг та державної допомоги. Раніше люди їздили до Слов’янська, районного центру. Відкриття Соціального офісу та Центру надання адмінпослуг було вкрай важливе для об’єднаної громади. 

Продовжується облаштування території – тут встановлюють ігрові майданчики, висаджують кущі та дерева, завершують планування та зонування.

 

 

З середини грудня минулого року в ЦНАПі розпочали оформлювати внутрішні паспорти у вигляді ID-карток та закордонні паспорти. Журналістам показали, як проходить уся процедура, починаючи від отримання талончика  в електронній черзі. Менше ніж за півроку в Миколаївському ЦНАПі оформили та видали 900 паспортів, лише третина з них внутрішні, а решта - закордонні. За послугою звертаються жителі з усіх населених пунктів Миколаївської ОТГ.  Через відсутність величезних черг за закордонним паспортом до Миколаївки їдуть зі Слов’янська, Краматорська та навіть Харкова.

 

Спортивна гордість Миколаївської громади

 

Влітку минулого року в Миколаївській громаді відкрили спортивний комплекс «Енергетик». Вартість його будівництва обійшлась у 58 млн грн за кошти «Донбасенерго». Структурний підрозділ Донбасенерго Слов’янська ТЕС - єдине місцеве бюджетоутворююче підприємство. Юлія  Трифонова, директорка «Енергетика», показала журналістам сучасну тренажерну та спортивні зали, зал боротьби та інші спеціалізовані приміщення спортивного комплексу. Справжня гордість – плавальний басейн, де тренуються обласні збірні перед змаганнями. У спортивному комплексі проходять збори перед чемпіонатами України з різних видів спорту, а також самі чемпіонати обласного рівня. На території Миколаївки є готель, де можуть жити спортсмени з інших міст.

 

 

Окрім спортивних секцій, тут працюють масажний кабінет, фітнесзал, дитяча кімната та багато інших просторів для здорового способу життя. В кінці травня поточного року спортивно-оздоровчий комплекс «Енергетик» був відзначений прапором Національного олімпійського комітету України, його вручив президент НОК Сергій Бубка.

«Розвиток інфраструктури, в тому числі спортивної, має велике значення для об’єднаної територіальної громади, коментує Максим Ткач. – Великою проблемою малих міст та сільської території залишається постійний відтік молоді. Можливість займатись спортом у комфортних умовах, з сучасним спортивним обладнанням може бути одним з факторів, які стимулюватимуть молодь залишатись жити вдома та розвивати власну громаду, привозити додому медалі зі спортивних змагань, тим самим формуючи імідж рідної  громади».

 

Реформа дала ресурси та можливості для розвитку

 

Журналісти мали нагоду поспілкуватись з Оленою Цикуновою, головою Миколаїівської ОТГ

«Коли громада об’єдналась, ми навіть не очікували отримати стільки переваг від децентралізації, -  зазначила Олена Цикунова.  – Миколаївська ОТГ об’єднала місто з 10 навколишніми селами з Рай-Олександрівської та Малинівської сільської ради. Загальна кількість населення стала трохи більше 17 тис. людей. Якщо раніше місцевий бюджет складав 15 млн грн, то тепер він сягнув 130 млн грн, разом з субвенціями та дотаціями з державного бюджету. В громаді почали ремонтувати дороги, утеплювати школи, разом зі Слов’янською ТЕС підготували великий пакет проектів розвитку Миколаївської ОТГ».

 

 

Олена Цикунова впевнена, що реформа децентралізації, передача повноважень від держави на місцевий рівень спрямовані в першу чергу на покращення якості життя жителів громади, поліпшення послуг. Миколаївська громада отримала ресурс і можливості, які спрямовує на реалізацію проектів.

Область:

Донецька область

Громади:

Миколаївська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною: