Інфраструктура, виноград та дикий парк - успіхи Остерської громади

З успіхами та кращими практиками Остерської громади знайомилися журналісти Чернігівщини.

 

Про успіхи 

 

Презентували громаду гостям Андрій Скидан, заступник Остерського міського голови, та Світлана Чистяк, секретар Остерської міської ради.

 

 

«Остерська громада утворилася в червні 2016 року, перші вибори відбулися у листопаді 2016 року. До складу громади увійшли 14 населених пунктів – місто Остер та 13 сіл. На території громади проживає вісім тисяч жителів, а територія складає 17 тисяч га», - розповів Андрій Скидан.

 

 

За його словами, після об’єднання бюджет ОТГ зріс і є позитивна динаміка збільшення власних надходжень. У 2018 році загальний кошторис складав 54,3 млн грн, з них власні доходи – 21,3 млн грн. На території Остерської громади є три автозаправки, які сплачують акцизний податок, сільськогосподарські та виробничі підприємства, розвивається малий та середній бізнес, які також додають грошей до бюджету.

Допомагає громаді й держава. Так, на розвиток інфраструктури за два роки отримали майже 3,7 мільйона гривень. За ці гроші придбали сміттєвоз та автовишку, встановили систему відеоспостереження.

«Сміттєвоз потрібен для підтримання порядку в громаді. Автовишка дає можливість ремонтувати та відновлювати освітлення, розчищати дерева та виконувати інші висотні роботи. Економія суттєва, адже за один день оренди автовишки ми платили чималі гроші», – розповів Андрій Скидан і додав, що завдяки відеокамерам, встановленим на в’їзді та виїзді з Остра, поліції вдалося розкрити кілька злочинів.

«Взимку відвалом сміттєвоза можна чистити сніг. Для цих потреб є також два гусеничні трактори. Узимку даємо собі раду без сторонньої допомоги», – розповідає Володимир Хоменко, заступник міського голови з питань ЖКГ.

 

 

У 2019 році громада має отримати майже 1,4 млн грн, за які планують придбати екскаватор-навантажувач та трактор.

За 5,5 млн грн, виділених на соціально-економічний розвиток, протягом 2017-2018 років в Остерській громаді зробили капітальний ремонт частини дороги, провели термомодернізацію дитячого садочка та побудували футбольне поле зі штучним покриттям на території гімназії.

У громаді турбуються не лише про інфраструктурні проекти. Тут дбають про підвищення якості соціальних та адміністративних послуг. Так, у січні 2019 року Остерська ОТГ стала учасницею ІІІ Раунду Фази впровадження Програми «U-LEAD з Європою» з модернізації ЦНАП, тож зараз тут готують приміщення відповідно до вимог Програми.

А за день до зустрічі з журналістами, у громаді дізналася, що Остерський територіальний центр отримає спеціально обладнаний автомобіль для надання послуг «Соціальне таксі».

 

Тут вірять в успіх винограду

 

Чи можливо на півночі України вирощувати виноград? Як виявилося, можливо. Підприємці з Остерської ОТГ протягом кількох років досліджували цю культуру. І минулого року на площі 2 га висадили понад 500 кущів 200 сортів. За словами підприємця Артема Севастьяна, ці два гектари експериментальні. Вирощувати будуть ті сорти винограду, які найкраще адаптуються до погодних умов.

 

 

«Свого часу я займався різними видами бізнесу. А потім вирішив зробити таке, чого немає на Чернігівщині. І виноградарство – це саме та справа, яка є унікальною для північного регіону», - стверджує Артем Севастьян.

 

 

Його партнером став досвідчений місцевий виноградар Леонід Ющенко, який 15 років займався вирощуванням цієї культури. Удвох чоловіки й працюють зараз на виноградній плантації. І вірять в успіх.

За словами підприємців, ставку вони роблять на ранні й середньоранні столові сорти. Пізніх не садять, тому що вони в цих широтах, як правило, не достигають. Винних сортів винограду тут усього близько 100 кущів, і то – для себе. В планах збільшити плантацію з виноградом до 10 га.

Перший врожай тут сподіваються отримати років через три-чотири, а великі партії ягід зможуть постачати десь через п’ять-шість років. Хоча вже сьогодні є пропозиції придбати остерський виноград.

 

 

В Остерській міській раді ініціативу підприємців вітають. Як зазначив заступник міського голови Андрій Скидан, кожен новий бізнес – це майбутні робочі місця і податки, а відтак, і розвиток громади.

 

Парк природи «Беремицьке»: нові робочі місця, розвиток туризму та відродження природи

 

 

Парк природи «Беремицьке» – це унікальний проект ревайлдингу («повернення до дикої природи») території. Подібний є лише в Одеський області, але там поки немає туристичної інфраструктури. Про це розповів журналістам Ростислав Полусмайко, менеджер з регіонального розвитку БФ «Беремицьке БІОсфера».

 

 

«Парк природи «Беремицьке» на території Остерської об'єднаної територіальної громади має на меті відновити природу у такому вигляді, в якому вона була у наших краях у V-X столітті. Благодійний фонд «Беремицьке БІОсфера» за підтримки іноземних партнерів і донорів має значні досягнення на шляху до цієї мети: відроджується тваринний і рослинний світ, на території парку відвідувачі можуть спостерігати за життям занесених до Червоної книги видів. Тут є все для відпочинку від мегаполісів: індивідуальні апартаменти, туристичні намети і навіть... музей диких котів», - сказав Ростислав Полусмайко.

Завдяки цьому проекту у громаді з'явилися нові робочі місця. Працівники приїжджають з Остра та навколишніх сіл. У планах – збільшити кількість туристів, побудувати на території громади готель та створити кількаденні туристичні маршрути, які поєднуватимуть туристичні перлини та унікальні місця різних громад.

 

 

«Парк природи «Беремицьке» – це вдала співпраця влади, бізнесу та громадськості. Це робочі місця, це податки і надходження до бюджету. Це постійний рух та розвиток. Це масштабні плани та реальні проекти», - зазначила Оксана Стельмах, радник з комунікацій Чернігівського ЦРМС.

Прес-тур організував Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Область:

Чернігівська область

Громади:

Остерська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

04 серпня 2021

Чому громадський бюджет став «частиною ДНК» криворізької громади та культури урядування містом

Чому громадський бюджет став «частиною ДНК»...

  Практика «Трансформація криворізького громадського бюджету як результат діалогу між владою та міською...

02 серпня 2021

Навіщо школярам пасіка, або як у селі на Київщині створили унікальне соціальне підприємство

Навіщо школярам пасіка, або як у селі на...

Як життя дітей може змінити робота з бджолами? У громаді, в селах якої живе по кілька тисяч мешканців, з’явилась...

30 липня 2021

Позбутися сміття, збудувавши сміттєпереробний завод, вирішила Мішково-Погорілівська громада

Позбутися сміття, збудувавши сміттєпереробний...

Мішково-Погорілівська громада не перший рік бореться з несанкціонованим сміттєзвалищем. Жителям громади це набридло і...

30 липня 2021

Очистити воду для громади - реально: проект Пологівської громади

Очистити воду для громади - реально: проект...

У Пологівській громаді, що на Запоріжжі, задоволені результатами децентралізації. Бюджет громади значно збільшився...

30 липня 2021

Як навчити людей розвивати свою громаду: досвід Харкова

Як навчити людей розвивати свою громаду: досвід...

Другий випуск Open Grants School. 2018 рiк   Практика «Сприяння розвитку громадських ініціатив на базі...