У Шахівській ОТГ провели фестиваль «Квітка Донбасу»
У Шахівській сільській громаді започаткували нову традицію – в Гектовій балці відбувся перший фестиваль «Квітка Донбасу», присвячений збереженню воронців. Саме так у народі зветься півонія тонколиста, що занесена до Червоної Книги.
Готуючись до фестивалю, в громаді навели порядок на території, прилеглої до Будиночку природи та оглядовому майданчику, провели косметичний ремонт об’єкта та поновили зелені насадження, розповідає Людмила Омельченко, секретар Шахівської сільської ради.
Фестиваль розпочався з велопробігу – учасники організації «Добро-вело» проїхали від міста Добропілля до села Никанорівка та Гектової балки.
Під час фестивалю кожному знайшлась справа по душі: «зелений квест» стежками Гектової балки, майстер-класи з плетіння стрічками, ліплення з пластиліну, малювання на воді, орігамі, декупаж, миловаріння, виготовлення квітки воронця. Кожен бажаючий міг спробувати постріляти з лука. Акція «Посади квітку» стала родзинкою свята. Висаджуючи квітки, жителі громади робили власний внесок у покращення довкілля.
«Нові територіальні громади, які з’являються завдяки децентралізації та в рамках формування нового базового рівня місцевого самоврядування, раніше іноді навіть не були об’єднані спільним життям. Формування нової ідентичності важливе для таких громад, - коментує Максим Ткач, радник з питань децентралізації Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». – Особливо це стосується сільських територій, які раніше не мали спільних традицій та свят. Проведення побідних фестивалів, започаткування нових свят важливо для формування нової ідентичності ОТГ».
За словами експерта, фестиваль «Квітка Донбасу» - позитивний приклад того, як Шахівська сільська ОТГ працює над формуванням традицій, соціальної згуртованості та ідентичності. Цікавою особливістю шахівського фестивалю стала його екологічна спрямованість, залучення інтересу жителів не тільки ОТГ, але й всієї Донецької області до проблем екології, які актуальні для промислового регіону.

Приєднані зображення:
Теги:
культура Культура кращі практики
Область:
Донецька областьГромади:
Шахівська сільська об’єднана територіальна громадаДжерело:
Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування

Поділитися новиною:
02 червня 2023
Громадам презентували інструмент для прискорення впровадження просторового планування в Україні
Громадам презентували інструмент для...
31 травня Програма USAID з аграрного та сільського розвитку АГРО презентувала територіальним громадам та Уряду країни...
02 червня 2023
Покроковий алгоритм дій громад з планування й...
Асоціація міст України розробила інфографіку "Планування й організація відновлення муніципальної інфраструктури:...
02 червня 2023
Міста Ізюм та Грінвіч (США) підписали Меморандум про побратимство. Документ підписали начальник Ізюмської...
01 червня 2023
Якими мають бути перші кроки з відновлення...
1 червня розпочалася серія обговорень, присвячених першим крокам після деокупації територій України. Заходи...