Тепер усе залежить тільки від нас: як розвивається Золочівська ОТГ

Тепер усе залежить тільки від нас: як розвивається Золочівська ОТГ

Громада, яка об’єднала майже увесь район, своїми здобутками доводить сусідам, що ті даремно відмовилися від спільного розвитку.


Золочівська об’єднана громада, що на Харківщині, створена в жовтні 2017 року. Вона об’єднала майже увесь район: 12 сільських та 1 селищну раду, а це 77 населених пунктів. Лише одна сільрада відмовилася від об’єднання. Площа території ОТГ – 917 кв. км, численність населення – понад 25 тисяч.

Голова Золочівської ОТГ Леонід Канівець розповів, що бюджет громади після об’єднання збільшився на 50% і склав за 2018 рік 230 млн грн. З них 83 млн грн – це власні доходи, 10 млн грн – державна субвенція на розвиток інфраструктури ОТГ, решта – інші субвенції.

«Найбільшою перевагою об’єднання є те, що громада тепер самостійно розпоряджається своїми коштами та самостійно приймає рішення. Раніше доля громади залежала від одного чиновника, сьогодні – тільки від нашої громади. І можна вже побачити на власні очі всі наші напрацювання у статусі об’єднаної територіальної громади. Держава передала нам землю, і тепер ми самі вирішуємо земельні питання. Нарешті з’явилася можливість напряму взаємодіяти з інвесторами та самостійно вирішувати надавати їм землю під той чи інший проект, чи ні. Можемо ставити свої умови в інтересах громади. Зараз законодавство на боці ОТГ і це дуже допомагає», - наголошує Леонід Канівець.

У Перспективному плані формування громад Харківщини Золочівська ОТГ об’єднує весь район. На території Золочівського району було 14 сільрад, 13 з них об’єдналися, одна – Гур’єво-Козачанська сільська рада - залишилася сама по собі та відмовилася від об’єднання.

«Своє рішення вони озвучили, як побоювання, що об’єднана громада не буде про них дбати, закриє школу. А вийшло навпаки - в нових умовах, вони не змогли самотужки зберегти ні школу, ні фельдшерсько-акушерський пункт, - коментує голова громади. - Зараз ми довозимо своїм автобусом їхніх дітей до школи у сусідньому селі – не безкоштовно, але за доступними цінами. Також допомагаємо у фінансуванні ФАПу та чекаймо, що у відповідь вони таки приєднуються до нашої громади».

 

Об'єднана громада своїм автобусом довозить до школи дітей з сусідніх необ'єднаних сіл

 

Минулого року у громаді відремонтували дев’ять доріг, встановили п’ять дитячих майданчиків, модернізували освітлення в чотирьох населених пунктах, реконструювали водонапірну башту а с.Калинове, побудували спортивний майданчик зі штучним покриттям, придбали чотири одиниці комунальної техніки: сміттєвоз, екскаватор, два трактори.

 

Нова комунальна техніка громади

 

Громада налагоджує вивіз сміття не лише у селищі, а й по віддалених селах. Для цього вже закупили 120 сміттєвих баків.

В ОТГ розпочали будівництво двох фельдшерсько-акушерських пункти в селах, закупили два автомобілі «шкидкої».

У громаді відремонтували харчоблок дитячого садка №3, всі приміщення дитсадків громади, оновили покрівлі Золочівських шкіл, закупили для них мультимедійне обладнання.

У громаді ремонтують та оснащують навчальні заклади

 

також в ОТГ побудували на умовах співфінансування (державний, обласний, місцевий бюджет) фізкультурно-оздоровчий комплекс площею у 1,4 тис. кв. м. на базі Золочівської ДЮСШ.  

 

Новий фізкультурно-оздоровчий комплекс

 

«Тут займаються 350 вихованців. Діють секції футболу, легкої атлетики, волейболу, велосипедного спорту, вільної боротьби, тхеквондо. Відкриття комплексу дає можливість збільшити кількість вихованців закладу щонайменше на 150 чоловік та створити нові відділення – баскетболу, боксу, футзалу та інші. Заняття для дітей будуть безкоштовними», - говорить голова громади.

Крім того, у закладі працюватимуть спортивні секції для дорослих: фітнесу, степ-аеробіки тощо. Загалом у комплексі можуть займатися близько 400 осіб на день.

«Золочівська громада унікальна тим, що над створенням ОТГ спільно працювали селищна рада, районна рада та РДА, так було на початку процесу, так відбувається і зараз. Ми бачимо результати зазначеної співпраці відремонтовані дороги, заклади освіти, побудований фізкультурно-оздоровчий комплекс. І все це – тільки початок», - коментує радник з питань децентралізації Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування Віктор Нестеренко.

Матеріал творений за результатами прес-туру в Золочівську об’єднану територіальну громаду, організованого Харківським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Область:

Харківська область

Громади:

Золочівська селищна об’єднана територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

16 вересня 2020

Як розвивати культуру в громадах: можливості, ресурси, виклики

Як розвивати культуру в громадах: можливості,...

Як об'єкти культури «ділитимуть» після ліквідації старих районів? Які є можливості для розвитку культури зараз? Та як...

09 вересня 2020

Громади матимуть більшість повноважень і ресурсів для розвитку культури на місцевому рівні, - В’ячеслав Негода

Громади матимуть більшість повноважень і...

Зараз багатьох турбує, що після створення нових районів буде з об’єктами культури, які до реформи були у спільній...

20 серпня 2020

Тепличне господарство на Вінниччині: молоді люди з інвалідністю вирощують квіти, зелень, пряні трави, овочі та розсаду

Тепличне господарство на Вінниччині: молоді...

На початку 2019 року в селі Дорожне неподалік від Вінниці Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю...

14 серпня 2020

Безпритульні тварини: історія однієї громади

Безпритульні тварини: історія однієї громади

15 серпня – Міжнародний день бездомних тварин. Його започаткувала Міжнародна спільнота прав тварин. І ось уже 28...

11 серпня 2020

7 секретів фінансової успішності громади. Інтерв’ю Юрія Бови

7 секретів фінансової успішності громади....

Як Тростянецька ОТГ посприяла створенню сотень робочих місць та за 15 років збільшила бюджет майже...