Смарт-спеціалізація є обов’язковою у системі стратегічного планування регіонального розвитку, - Мінрегіон
У систему стратегічного планування регіонального розвитку обов’язково має бути впроваджена смарт-спеціалізація. На цьому наголосив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода в ході онлайн-наради з представниками обласних державних адміністрацій, на якій обговорили питання підготовки регіональних стратегій розвитку на новий програмний період 2021-2027 років. Угода про асоціацію з ЄС передбачає, що до кінця 2025 року Україна повинна максимально наблизити своє законодавство до законодавства ЄС та імплементувати у вітчизняне законодавство положення близько 350-ти директив, регламентів та рішень ЄС.
Однією з таких змін є впровадження смарт-спеціалізації у систему стратегічного планування регіонального розвитку, що вже визначено відповідною нормативно-правовою базою.
За словами В’ячеслава Негоди, передбачається, що не менше, ніж одна стратегічна ціль регіональної стратегії повинна бути визначена на засадах смарт-спеціалізації та спрямована на інноваційний розвиток обмеженої кількості видів економічної діяльності регіону.
«Вибір таких пріоритетів повинен відбуватися із врахуванням світових ринкових та технологічних тенденцій інноваційного розвитку та сприяти пошуку тих напрямів економічної діяльності, які є конкурентоспроможними на рівні країни та у міжнародному масштабі», - зазначив перший заступник Міністра.
Він наголосив, що підхід смарт-спеціалізації неможливо впровадити, якщо в процесі підготовки регіональної стратегії виконавці не будуть дотримуватися затвердженої методики, особливо в частині широкого публічного обговорення пріоритетів розвитку з представниками інноваційного та експорто-орієнтованого бізнесу, науковців, агенцій регіонального розвитку.
В’ячеслав Негода поінформував, що представники Мінрегіону будуть відвідувати більшість засідань регіональних робочих груп з підготовки стратегій.
«Якщо ми побачимо, що підготовка стратегій не буде відбуватися у відповідності до затвердженої методики, то регіону буде дуже складно отримати кошти на фінансування стратегій. Пам‘ятайте, що наступний шанс зробити регіональні стратегії кращими буде лише через сім років».
Більше інформації щодо стратегій регіонального розвитку 2021-2027 читайте ТУТ

Теги:
В'ячеслав Негода регіональний розвиток
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»

Поділитися новиною:
01 квітня 2025
Каталоги можливостей: квітневі пропозиції для громад та бізнесу
Каталоги можливостей: квітневі пропозиції для...
Міністерство розвитку громад та територій спільно з проєктом "Відновлення для всіх" (RFA) продовжує готувати каталоги...
01 квітня 2025
Схвалено ще 14 проєктів у межах Програми відновлення України III
Схвалено ще 14 проєктів у межах Програми...
31 березня відбулося п’яте засідання Експертної робочої групи, яка розглядає проєкти на фінансування в межах Програми...
01 квітня 2025
Нагляд як партнерство і допомога - думки про необхідність забезпечення законності рішень на місцях
Нагляд як партнерство і допомога - думки про...
Україна єдина країна на Європейському континенті, яка не має цивілізованого нагляду за законністю рішень органів...
01 квітня 2025
Народовладдя в дії: ключові рекомендації для місцевого самоврядування
Народовладдя в дії: ключові рекомендації для...
Автор: Павло Пущенко, експерт із залучення мешканців, програма Polaris Протягом 2024 року в Україні було...