Уряд Гройсмана для Хмельниччини

Нові об’єкти: будуємо сильну державу

Цього року на Хмельниччині за підтримки Уряду фінансують десятки соціально важливих проектів

Уряд щороку збільшує державну підтримку розвитку громад та розбудови інфраструктури. Цього року вона сягає понад 37,8 млрд грн. Ці кошти пішли в першу чергу на ремонти шкіл і дитячих садочків, лікарень, будівництво котелень і спортивних майданчиків. Також – на розвиток медицини у сільській місцевості, підтримку агровиробників у регіонах, енергоефективність

Цього року на Хмельниччині за підтримки Уряду фінансують десятки соціально важливих проектів. Зокрема, 2018 року Уряд виділив кошти на створення сміттєсортувальної лінії на Дунаєвецькому полігоні твердих побутових відходів. Це не лише покращить екологічну ситуацію, а й дозволить громаді отримувати додаткові прибутки. За кошти державного бюджету в Хмельницькому національному університеті відкрили найбільшу на Поділлі дахову сонячну електростанцію. В експлуатацію введено три електростанції, у планах – збудувати ще п’ять для повного забезпечення навчального закладу електроенергією з можливістю продавати її надлишок за «зеленим тарифом». У Хмельницькому триває будівництво школи і садочка, що у мікрорайоні Озерна, а також виділено кошти на будівництво Палацу спорту, розрахованого на 2 500 глядацьких місць із перспективою збільшення до 3 000. В об’єднаних територіальних громадах розвивають спортивну інфраструктуру, зокрема, відкрито сучасний спортивний комплекс на території школи у смт Сатанів. Тривають ремонти шкіл, садочків та інших об’єктів. Децентралізація дозволила знайти кошти на місцях на проекти з енергоефективності та енергозбереження. Приміром, місто Хмельницький інвестувало майже 30 млн грн у модернізацію котелень, а у Полонному з’явився енергоефективний ЦНАП, якому позаздрить навіть обласний центр. Уперше за часи незалежності розпочато відновлення палацу Сенявських-Чарторийських на території Меджибізької фортеці – історичної пам’ятки національного значення. Таких прикладів вдосталь у всіх районах Хмельниччини.

Державна підтримка регіонів – пріоритет Уряду, тому в проекті бюджету на наступний рік зростає фінансування регіональних проектів. А це – нові садочки, відремонтовані школи, лікарні та спортивні об’єкти по всій області.

 

У новому кардіоцентрі Хмельницького рятуватимуть життя

У Хмельницькому обласному кардіодиспансері наступного року відкриють відділення, оснащене сучасним ангіографом

У Хмельницькому обласному кардіодиспансері наступного року відкриють відділення, оснащене сучасним ангіографом. За допомогою цього обладнання буде врятовано життя тисяч людей, які страждають на серцево-судинні захворювання

Ангіограф буде придбано у межах урядової програми з розширення мережі кардіоцентрів за умов співфінансування з місцевим бюджетом. Це обладнання застосовується для діагностики та лікування патологій судин людського організму. За його допомогою лікарі можуть розпізнати зміни у судинах та провести лікування, зокрема, стентування, і врятувати людині життя.

Кардіоцентр працюватиме в режимі 24 години на добу, без вихідних. Кожна людина, яка потрапить до нього з гострим інфарктом міокарда, тобто потребуватиме термінової медичної допомоги, матиме безкоштовне обстеження та лікування, оскільки стенти та необхідні медичні матеріали закуповують державним коштом. Швидка діагностика та стентування знижує рівень смертності від інфаркту майже вчетверо.

Щороку в Україні 40 тисяч людей мають інфаркт, 16 тисяч серед них потребують негайного стентування. Саме тому Уряд розширює мережу кардіоцентрів, щоб хворі з серцево-судинними недугами мали можливість вчасно одержати професійну допомогу лікарів. Важливо, щоб пацієнт із гострим інфарктом потрапив до кардіоцентру якнайшвидше, адже від цього залежить його життя. Тому нові кардіоцентри розташовують на території країни таким чином, щоб «швидка» могла доправити пацієнта у відділення впродовж двох годин.

2017–2018 років Уряд виділив 300 млн грн на закупівлю 26 ангіографів для нових кардіоцентрів у різних регіонах. У бюджеті‑2019 передбачено на це іще 150 млн грн. Таким чином, за три роки в країні з’явиться 39 нових кардіоцентрів.

 

Якісні дороги: капітальний ремонт країни

Загалом цього року на проведення дорожніх робіт у Хмельницькій області держава виділила близько 1,13 млрд грн на 66,2 км шляхів

Уряд цього року фінансує ремонт більш ніж 3 500 км українських автошляхів. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман неодноразово заявляв, що якісний ремонт українських доріг є одним із пріоритетів Уряду. Протягом 10 років будівництво, капітальний ремонт і реконструкція доріг у країні майже не проводились. Починаючи від 2016 року, фінансування дорожньої галузі щорічно зростає.

«Це – частина реалізації нашої стратегії: за п’ять років з’єднати всі обласні центри України. Наголошую: українці мають право їздити і зрештою – їздитимуть добрими дорогами», – заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман

Від цього року Укравтодор відповідальний за ремонт і утримання доріг тільки державного значення. Кошти для реконструкції шляхів місцевого значення передають через Дорожній фонд на місця, і вже місцева влада визначає, ремонт яких доріг є пріоритетним для цього регіону. Цьогоріч на ремонти і будівництво шляхів спрямовано близько 46 млрд грн, з них 11,5 передають у регіони на ремонт місцевих доріг.

Загалом цього року на проведення дорожніх робіт у Хмельницькій області держава виділила близько 1,13 млрд грн на 66,2 км шляхів. Зокрема, на реконструкцію ділянок автомобільної дороги М‑12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка: західний під’їзд до м. Хмельницького, будівництво обходу м. Дунаївці на ділянці с. Заставля – дорога Т‑20–08, влаштування додаткової смуги на підйом на ділянці дороги Н‑03 Житомир – Чернівці (с. Гуменці), капітальний ремонт мосту через р. Мукша та доріг Житомир – Чернівці і М‑12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка, ремонт ділянок доріг Н‑25 Городище – Рівне – Старокостянтинів, Шепетівка – Старокостянтинів, Корець – Славута – Антоніни, Т‑23–09 Шепетівка – Чуднів – Бердичів, Н‑03 Житомир – Чернівці, М‑12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка, Р‑50 Ярмолинці – Сатанів, Р‑32 Кременець – Біла Церква – Ржищів, об’їзної м. Старокостянтинів і Т‑23–11 Хмельницький – Волочиськ.

Завдання, яке ставить Уряд, – за п’ять років з’єднати якісними дорогами усі обласні центри. Дороги уже будують за новими стандартами, під суворим контролем і за новими жорсткими вимогами до підрядників. У проекті бюджету на 2019 рік Урядом передбачені рекордні 55,6 млрд грн на дорожню галузь, із них 14,7 млрд грн – на місцеві шляхи. Ще 2,5 млрд грн піде на безпеку дорожнього руху.

Теги:

уряд2018 Володимир Гройсман

Область:

Хмельницька область

Поділитися новиною:

Читайте також:

30 вересня 2022

Робота з посадовими інструкціями посадових осіб місцевого самоврядування - рекомендовані форми від НАДС

Робота з посадовими інструкціями посадових осіб...

Національне агентство України з питань державної служби підготувало рекомендовані форми посадових інструкцій...

30 вересня 2022

Оптимізація шкільної мережі в громаді: досвід країн Європейського Союзу

Оптимізація шкільної мережі в громаді: досвід...

В Україні реформа місцевого самоврядування, що розпочалась у 2014 році, суттєво вплинула на розподіл обов’язків...

30 вересня 2022

Громади Волині розвивають просторове планування спільно з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА»

Громади Волині розвивають просторове планування...

У Ківерцівській, Любешівській і Шацькій громадах Волинської області відбулися засідання робочих груп з розроблення...

30 вересня 2022

Грантова програма Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» - розпочався прийом заявок

Грантова програма Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» -...

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголошує річний програмний запит для отримання концепцій грантових проєктів, а потім повних...