“Ми чемпіони”: у Вінниці відкрили новий молодіжний центр “Квадрат”

Два роки, чотири з половиною вивезених вантажівок сміття, сотні годин роботи сотень волонтерів, мільйони гривень з бюджетів різних рівнів та неймовірна мотивація всіх, хто брав в цьому участь: це і багато іншого знадобилося, аби відкрити єдиний подібного штибу в Україні, молодіжний центр “Квадрат” у Вінниці.


Церемонія відкриття розпочалася в головному залі центру, де майже в повній темряві перед десятками присутніх показали музичне слайд-шоу про те, як минули два роки підготовки цього приміщення до відкриття. Ролик завершився хітом гурту Queen “We are the champions”.

– Ми справді чемпіони, тому що тільки чемпіони могли пройти такий шлях і подолати стільки труднощів, аби нарешті відкрити сьогодні “Квадрат” – сказала, відкриваючи церемонію, директорка Департаменту соціальної політики Вінницької ОДА Наталія Заболотна, яку називають однією з головних драйверів усього процесу створення центру.

“Я пам’ятаю як два роки тому ми з Максимом Студілком прийшли до голови ОДА Валерія Коровія і на ноутбуці показували нашу першу презентацію про майбутній “Квадрат” і про кращі подібні європейські практики. Тільки людина, яка неймовірно вірить в нашу молодь, могла підтримати цю ідею”, – сказала Наталя Заболотна.

– Якби я тоді цю ідею не підтримав, мене би просто… – не завершив речення Валерій Коровій на початку свого виступу і нагадав, що лише обласний обласний бюджет вклав 10 мільйонів бюджетних коштів у створення цього об’єкту.

“Це величезна відповідальність. Але влада не повинна говорити молоді, що потрібно робити: влада має створити умови для розвитку цього креативного середовища. Ця креативність повинна захоплювати все більше людей. Бо суспільство зараз перебуває в стані пошуку відповідей на ті виклики, які зараз є. І головне щоб молодь в цей процес включалася”, – сказав Валерій Коровій.

Окрім того голова ОДА, реагуючи на заклик “Квадрату” приносити в якості подарунків книги, подарував новому молодіжному центру відразу три книги: “Стів Джобс: біографія засновника Apple”, “Багатство народів” Адама Сміта та  “Інноватори: як група хакерів та гіків здійснювали цифрову революцію”

Голова обласної ради Анатолій Олійник перейняв естафету Коровія і також подарував “Квадрату” три книги: авторства В’ячеслава Чорновола, Любомира Гузара та Мустафи Джемілєва.

“Я хочу, щоб як казав В’ячеслав Чорновіл, наша молодь ніколи не забувала, що Україна починається з вас, як заповідав Любомир Гузар – щоб ви не втрачали віру, і лишалися такими ж незламними, як Мустафа Джемілєв”, – сказав Анатолій Олійник.

Ще більше книг приніс із собою секретар міської ради Павло Яблонський, який передав вітання від мера Сергія Моргунова і згадав, як одна з натхненниць “Квадрату” Світлана Ярова постійно зверталася за порадами до керівництва міста, як правильно організувати цей процес:

– Мені приємно, що це підприємство очолює така молода людина як Світлана. Я тоді завжди їй казав: ми вас завжди підтримаємо, ти не одна, за вами – уся велика вінницька команда”, – сказав Павло Яблонський.

Крім того секретар міської ради згадав і Раїсу Панасюк, “адже ми бачимо, наскільки інклюзивний цей центр і який він доступний. Це відбулося і завдяки її роботи, тут є часточка і її душі, і я думаю вона була би дуже рада за все те, що тут сьогодні є”.

– А подарувати я хочу книгу Йена Ґела “Міста для людей” – це суперпосібник, який має лежати на столі у кожного керівника кожного міста. А ще – десятитомник “Історія без цензури”: справжня історія нашої країни, яка і сьогодні продовжує писатися, в тому числі кров’ю, – сказав чиновник.

Останнім вручав подарунки та сказав вітальні слова заступник міністра молоді та спорту Олександр Ярема: він приніс до “Квадрату” книгу Digital Photography Complete Course і сказав, що “Квадрат” – це можливість показати очільникам інших регіонів, як потрібно працювати з молоддю та реалізовувати такі проекти. А Світлана Ярова та Наталя Заболотна для мене – це люди, які надихають і власним прикладом демонструють принцип “Бачу мету – не бачу перешкод”.

У відповідь пані Світлана та Наталя від імені всього центру вручили всім почесним гостям “квадратні” скляні статуетки, всередині яких – маленькі шматочки цеглин.

– Це шматки тієї битої цегли, яку ми вивозили звідси під час генеральних прибирань. Ми сподіваємося, що вони займуть гідне місце в кабінетах та офісах по всьому місту та в різних куточках країни, – сподівається Світлана Ярова.

Одну з оригінальних нагород вирішили залишити в “Квадраті” – її планують вручити премєр-міністру Володимиру Гройсману, коли він сюди завітає. Окрім того організатори відкриття згадали і про всіх тих волонтерів, які долучалися до створення центру: їхні імена можна буде побачити на моніторах, розташованих в “Квадраті”.

Деякі цифри “народження Квадрату”

  • Чотири з половиною вантажівки сміття вивезли з підвалу приміщення, де сьогодні постав молодіжний центр
  • 10 мільйонів гривень на діяльність “Квадрату” було виділено з обласного бюджету
  • 1 мільйон гривень з бюджету Вінниці виграв центр на конкурсі Бюджет громадських ініціатив”
  • 1528 голосів віддали вінничани на підтримку “Квадрату” в рамках конкурсу “Бюджет громадських ініціатив”
  • 9,1 мільйон гривень виділив Уряд на діяльність центру
  • 700 квадратних метрів – загальна площа молодіжного центру “Квадрат”
21.12.2018 - 10:56 | Переглядів: 6561

Приєднані зображення:

Теги:

молодь

Область:

Вінницька область

Джерело:

Veжа

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

01 жовтня 2020

Як створити успішну громаду? Ток-шоу «U-LEAD: Наближаючи послуги»

Як створити успішну громаду? Ток-шоу «U-LEAD:...

Що таке успішна громада та як її створити, які пріоритети мають ставити перед собою лідери громад, чи буде у 2021...

30 вересня 2020

Що пропонує нова редакція законопроекту про місцеві державні адміністрації (+презентація)

Що пропонує нова редакція законопроекту про...

Мінрегіон презентував профільному парламентському Комітету нові редакції проектів законів «Про місцеве самоврядування...

30 вересня 2020

Чітке розмежування повноважень між всіма рівнями місцевого самоврядування та виконавчої влади. Які законодавчі новели пропонує Мінрегіон

Чітке розмежування повноважень між всіма...

Мінрегіон презентував профільному парламентському Комітету нові редакції проектів законів «Про місцеве самоврядування...

30 вересня 2020

Анонс! 2 жовтня - круглий стіл «Місцеві вибори 2020 і COVID-19»

Анонс! 2 жовтня - круглий стіл «Місцеві вибори...

2 жовтня 2020 о 9:30 у прес-центрі Українського кризового медіа-центру відбудеться круглий стіл на тему «Місцеві...

30 вересня 2020

Консультації з громадськістю та стейкголдерами: методично-практичні рекомендації

Консультації з громадськістю та стейкголдерами:...

Експерти та учасники Програми “Добре врядування” розробили Методично-практичні рекомендації та Положення про...