Як забезпечити громаду якісними послугами водопостачання та водовідведення – тези з cемінару DESPRO

З активізацією процесів децентралізації, об’єднані територіальні громади стають більш спроможними і тепер ОТГ дійсно починають планувати кроки в напрямку покращення якості комунальних послуг. Тому зараз свою діяльність з підтримки розвитку комунальних послуг DESPRO фокусує на органах місцевого самоврядування, які і є виконавцями проектів водопостачання. Про це розповів спеціаліст DESPRO з питань публічних послуг Андрій Кавун під час семінару для партнерських ОТГ “Практичні аспекти реалізації програм з модернізації, оптимізації та розвитку систем водопостачання та водовідведення”.

– Інший фокус нашої роботи – цільова підтримка надавача послуги, тобто комунального підприємства. Також ми переконані, що для успішного впровадження будь-якого проекту водопостачання чи водовідведення необхідними є підтримка та розуміння населення. Кожен споживач послуги має розуміти, як формується тариф, з якими проблемами стикається надавач послуги, а також ощадно ставитись до питної води, - зазначив Андрій Кавун.

Староста Вакулівської ОТГ Андрій Дудко та Олександр Маклаков, директор комунального підприємства, що знаходиться в цій громаді, розповіли, що завдяки співпраці з DESPRO у трьох населених пунктах їхньої громади вдалося побудовати 17 км мереж централізованого водопостачання. Протягом 20 років до втілення проекту населення цих територій не мало доступу до такої послуги. Воду довозили машинами і коштувала вона до 100 грн за метр кубічний. Для порівняння – зараз послуга водопостачання коштує 18 грн за метр кубічний, що є економією у 5 разів для кожного абонента!

Вагому роль у таких позитивних зрушеннях відіграє готовність підприємства якісно осучаснити спосіб управління власними активами.

- Найважливіше, щоб було бажання: бажання працювати та щось змінювати. Адже чарівної палички не існує і треба просто вирішити - “ми це робимо”. Потрібно дати собі час і не очікувати, що хтось інший створить мапу зі всіма мережами та активами та розкаже, що і де треба оновити, аби забезпечити громаду сталими послугами. Система обліку активів з використанням сучасних інформаційних технологій (програмного продукту QGIS) для комунальних підприємств, що ми пропонуємо, не є складною у використанні. Це є питання звички та дисципліни. Близько 3-4 місяців потрібно, щоб провести технічну інвентаризацію й оцінку, зібрати первинні дані та внести їх у програму – базу даних. Але завдяки цій роботі команда комунального підприємства зможе, ґрунтуючись на фактичних даних, проаналізувати та побачити стан системи водопостачання та водовідведення. Тоді питання планування капітальних витрат та підготовки інвестиційних програм стане набагато простішим. Зрештою, робота підприємства буде продуктивнішою: і в фінансовому аспекті, і в аспекті використання людського потенціалу команди, - поділилась Олена Козлюк, консультант з питань стратегічного планування та програмування проекту DESPRO.

В ході семінару відбувся також візит до районного комунального підприємства «Долинське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» (місто Долина). Провів презентацію підприємства його керівник Іван Бельбаc. Учасники ознайомилися з електронною картою мереж водопостачання та водовідведення, програмним продуктом «Аналіз стану підприємства», системою диспетчеризації, програмою обліку споживачів, а також відвідали каналізаційні очисні споруди.

Семінар завершився презентацією Долинського району, в ході якої голова Долинської РДА Юрій Мазур та заступник голови Долинської районної ради Михайло Лаврів подякували DESPRO за успішно реалізовані спільні проекти.

- Ми проводимо такі семінари, перш за все, щоб передати партнерським громадам досвід утримання та обслуговування систем водопостачання та водовідведення в громадах, що ми напрацювали вже більш ніж за 11 років існування DESPRO  - прокоментував експерт DESPRO з питань публічних послуг і моніторингу Вячеслав Сороковський, - Дійсно, забезпечення населення якісною послугою водопостачання та водовідведення є справжнім викликом для багатьох громад. Ми вважаємо, що найбільш оптимальним рішенням цього питання є розвиток інженерної інфраструктури у комплексі з розвитком обслуговуючого комунального підприємства та галузевим стратегічним плануванням. Сподіваємось, що зокрема через такі навчання ми поступово зможемо поширити власні напрацювання серед зацікавлених громад.

20.12.2018 - 09:35 | Переглядів: 449

Приєднані зображення:

Теги:

DESPRO водопостачання вода

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:
Fc235a58beb6d210e6584a476da4fd7d

15 лютого 2019

Як децентралізація змінює Радивилівську громаду

Дитячі садочки, тренажерні зали, спортивні майданчики, дороги. У таких напрямках працюють у Радивилівській...

C7d1eb4825518b3c879d4a8fdc6dd83c

15 лютого 2019

За підтримки Канади та Литви в Україні створять...

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, Посольство Литовської Республіки в Україні та...

9c9dba0745d8b0efeff32d5cebce18ec

14 лютого 2019

Краще життя не в Києві створюється, а в...

У жовтні 2017 року у Тростянецькій об’єднаній громаді на Сумщині відбулися перші вибори. Три ради об’єдналися у...