Ширяївська ОТГ: що вдалося за два роки

Рік, що минає, у Ширяївській об’єднаній територіальній громаді на Одещині неофіційно оголосили роком підтримки освіти, наступний стане роком медицини. Про це повідомляє Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Як розповіла секретар селищної ради Лариса Павлюченко, на території ОТГ – сім шкіл, і кожна з них за два роки існування громади отримала чимало коштів та відчула зміни на краще. Наприклад, там капітально відремонтували Осинівський та Мар’янівський освітні комплекси, а три школи – Ширяївський НВК №1, Олександрівський і Макарівський НВК – отримали нові котли, причому перша – газові, а дві інших – твердопаливні, що дозволить економити ресурси та покращити рівень обігріву у класах і дошкільних групах.

Крім того, у двох гімназіях замінили вікна, всі школи отримали нове дидактичне обладнання, придбали нові меблі, інтерактивні дошки, мультимедійні пристрої, ноутбуки та обладнання для Нової української школи. Крім того, нещодавно для Ширяївського НВК №1 придбали лінгафонний кабінет.

«Чекаємо на результати у вигляді суттєвого покращення знань у наших учнів», - говорять у громаді.

А у Мар’янівській школі розказують, як капремонтом врятували їх будівлю.

«Попри те, що школу здали в експлуатацію 1993 року, зробили її неякісно, будівля холодна, без відливів та вимощення вздовж фундаменту. Тому з часом по стінах пішли величезні тріщини. Коли приїхали будівельники і полізли на дах, сказали, що він взагалі тримався дивом. Тож можете уявити нашу радість, що школу фактично врятували від руйнації», - розповідає директорка Наталія Нерян.

Покращили і ситуацію з підвезенням учнів до освітніх закладів. Завдяки придбаному шкільному автобусу (всього їх в громаді п’ять), вдалося організувати підвезення дітей до Ширяївської школи і до Мар’янівського дитсадка, який відвідують малюки з сусідніх сіл.

«Раніше дітей батьки мусили возити на таксі за власний кошт або власним транспортом. Тепер завдяки автобусу це питання вирішилося, і, до речі, дітей стало більше в садочку, бо батьки отримали таку можливість», - пояснюють в громаді.

Крім освітніх проектів, значну увагу приділяють культурі та ремонту доріг.

Минулого року ОТГ отримала кошти з обласного бюджету на капітальний ремонт будинку культури у центральній садибі – понад 1,3 млн грн. Цього року роботи вже завершуються, також придбали нові меблі, обладнання, і 7 грудня оновлений заклад урочисто відкриють. До речі, це будівля колишнього районного будинку культури, який громада взяла на свій баланс, перетворивши його на громадський заклад дозвілля.

Що стосується доріг, то у 2017 році, тобто в перший рік існування ОТГ, відремонтували 19 вулиць в центральному селищі (майже 7 км) та одну вулицю в Мар'янівці. Цього року провели капремонт ще однієї вулиці і провулку у цьому ж селі, а також відремонтували міст через річку Великий Куяльник.

«Чимало зробили і для ремонту водогонів, придбали декілька башт Рожновського, і – що дуже важливо – ми вперше за всі роки нарешті навели порядок на сміттєзвалищі. Там зробили освітлення, огорожу, прибрали все довкола, розчистили узбіччя, а також облаштували робоче місце для диспетчера, який перевіряє машини, що привозять сміття, аби не було несанкціонованих викидів. Якби ви приїхали сюди раніше, то побачили б, що неможливо було проїхати повз сміттєзвалище – дорога була всіяна сміттям. Тепер такого нема», - розповів заступник селищного голови Артем Демчуков.

Суттєво оновили в громаді і комунальну техніку. На території працює комбінат комунального підприємства, який виготовляє різноманітні будівельні матеріали для населення за нижчими цінами (наприклад, обладнання для колодязів питної води, тротуарну плитку тощо). Для нього придбали станки для виготовлення тротуарної плитки та бетонних блоків, станки з оброки деревини, а для потреб комунального підприємства – екскаватор-навантажувач, трактор, обладнання для розчищення доріг від снігу тощо.

«Ми вважаємо, що для системної роботи громади важливе бачення стратегії її розвитку та планування. Тому розробили містобудівну документацію з планування населених пунктів громади, провели топографо-геодезичні роботи у чотирьох старостинських округах, розробили генеральні плани разом із планами зонування для центрального селища та трьох сіл», - пояснює Артем Демчуков.

На 2019 рік у громаді планують зробити акцент на медицині. Втім, медичні заклади громада не поспішає брати на свій баланс: тут вирішили поки що посилити потужності центральної районної лікарні у селищі Ширяєве, яка користується популярністю у місцевих мешканців.

«Планів чимало, і ми бачимо, що є потенціал зростання фінансових можливостей громади, тож думаємо, що реалізувати вдасться чимало. Важливо, що б усі сфери розвивалися гармонійно: інфраструктура, освіта, культура, медицина тощо», - вважають представники селищної ради.

Нагадаємо, що перші вибори в громаді відбулися 18 грудня 2016 року. Вона об’єднала п’ять місцевих рад та понад 11 тисяч населення.

06.12.2018 - 12:38 | Переглядів: 5428
Ширяївська ОТГ: що вдалося за два роки

Приєднані зображення:

Область:

Одеська область

Громади:

Ширяївська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

06 квітня 2021

Декомунізація в головах. Як свобода і власні гроші вчать громади діяти раціонально

Декомунізація в головах. Як свобода і власні...

Онуки та правнуки тих, хто пережив колективізацію, Голодомор, розкуркулення, репресії та війну, після Революції...

01 квітня 2021

Комунальне агро-підприємство - практика Опішнянської громади

Комунальне агро-підприємство - практика...

У березні цього року Опішнянська селищна рада, що на Полтавщині, ухвалила Рішення «Про створення комунального...

26 березня 2021

Копичинецький реформатор з європейською освітою. Інтерв’ю з головою громади

Копичинецький реформатор з європейською...

Богдан Келічавий, юрист-міжнародник, який навчався в Естонії та Франції, а працював у Канаді, повернувся в Україну...

20 березня 2021

Інновації – основна ідея Тростянецької громади

Інновації – основна ідея Тростянецької громади

  Автор: Олександр Хоруженко, експерт з реформи децентралізації та місцевого самоврядування в...

19 березня 2021

«Громада Today» або Чим месенджер може прислужитися місцевому самоврядуванню

«Громада Today» або Чим месенджер може...

  У Глибоцькій громаді Чернівецької області основним каналом комунікації влади з жителями став один з...