Навіщо, як і де старостам вчитися, – думки експерта

Автор: Олександр Врублевський, експерт-консультант проекту DESPRO з питань діяльності старост та співробітництва територіальних громад

 

Освіта є найважчою роботою в світі.

Генрі Форд

Мабуть, кожен староста хотів би знати і вміти все, що дозволяло б швидко та ефективно вирішувати щоденні питання. Однак одного бажання замало... Реформи впроваджують люди, і без їхньої належної кваліфікації важко розраховувати, що вони відразу стануть ефективними в умовах змін. Не є виключенням і старости, які мають не лише «йти в ногу» з часом, але й вміти працювати на випередження.

Про те, як в добу стрімкого розвитку інформаційних технологій та високого рівня інформатизації суспільства старости можуть опановувати нові знання та самостійно підвищувати свою кваліфікацію, піде мова у цій статті.


Напрацьовано вже чимало інформаційних матеріалів, що містять фахові знання, які можуть бути корисними старостам - сприяти професійному самовдосконаленню та реалізації їхнього потенціалу.

Щоб ефективно використати ці матеріали, старості треба здійснити:

  • моніторинг і відбір;
  • опанування;
  • практичне застосування матеріалів.

Розглянемо кожен етап більш детально.

Для моніторингу і відбору знань достатньо доступу до інтернету. Через пошук можна знайти безліч корисних матеріалів. Можна суттєво полегшити моніторинг, підписавшись на регулярне розсилання повідомлень на електронну пошту про появу нових матеріалів.

Ключовими компонентами опанування знань, на мою думку, є:

Концентрація. Сенс цього компонента полягає у належній підготовці до сприйняття нових знань. Для цього необхідно позбутися усього, що може відволікати увагу (наприклад, не користуватися соціальними мережами, вимкнути звукові сповіщення телефону та комп’ютера). Варто взяти за правило, що правильне зосередження уваги під час ознайомлення з новою інформацією дозволяє краще її засвоїти та запам’ятати на довгий час.

Повторення. Повторення є основою будь-якого навчання. Читаючи текст, необхідно сформулювати для себе декілька головних думок, які разом взяті відображають основний зміст прочитаного тексту. Потім треба уявити чистий аркуш паперу, на якому подумки записуються усі щойно сформульовані головні думки. Така процедура має посилити концентрацію та подальше запам’ятовування.

Запам’ятовування. Нову інформацію необхідно пов’язувати із вже наявними знаннями. Іншими словами, тут свою справу має зробити асоціативне мислення. Чим більшим в старости є попередній досвід зі схожими речами та явищами, тим кращими будуть результати запам’ятовування. Якщо ж такий досвід є невеликим, з часом він буде збільшуватися та допомагати опануванню новими знаннями. Заведіть собі датований щоденник, в якому зможете записувати найцікавіші та найкорисніші для себе нотатки..

Одне опанування без практичного застосування, це все рівно, що посадити насіння і не зібрати врожай. Цінність будь-яких знань передусім полягає в їх практичному застосуванні. Застосування засвоєних знань дозволяє перевірити їх правильність, а коли результати застосування відхилилися від очікуваних – з’являється необхідність внести корективи в зміст тих чи інших знань або ж шукати хиби в самому застосуванні. Практичне застосування знань допомагатиме старості накопичувати власний досвід, яким можна буде обмінюватися не лише із своїми колегами в межах об’єднаної громади, але й  на Форумі старост. Від такого обміну виграють всі, і досвідчені старости, й ті, хто нещодавно прийшов в місцеве самоврядування, отримавши відповідну довіру від жителів старостинського округу.

Самоосвіта старост сьогодні залишається здебільшого справою самих старост. Переконаний, що кожен староста, який має намір професійно та особистісно зростати, не буде розраховувати лише на систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування, а буде розвиватися в унісон сучасним тенденціям інформатизації українського суспільства.

Пропоную низку посилань, які можна використовувати відразу ж після прочитання цієї публікації:

закони та інші нормативно-правові акти:

матеріали, що стосуються діяльності старост:

періодичні видання та бібліотеки:

форуми, навчання та онлайн-курси:

За цим посиланням https://decentralization.gov.ua/news можна підписатися на щоденні новини з порталу «Децентралізація». Для цього необхідно лише ввести адресу своєї електронної поштової скриньки та натиснути кнопку «Підписатися».

В підведення підсумку нагадаю, що зайвих знань не буває. А тому цікавтесь, опановуйте, застосовуйте та діліться із своїми колегами, і успіх у службовій діяльності Вас не омине.

P.S. Додаткові запитання, що випливають з цієї публікації можна поставити її автору на Форумі старост http://forum.decentralization.gov.ua

Теги:

староста староста аналітика

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

25 травня 2020

Щодо законопроекту 2679 (про мережу ЦНАП)

Щодо законопроекту 2679 (про мережу ЦНАП)

Автор: Віктор Тимощук, головний експерт напряму з покращення надання адмінпослуг для населення Програми «U-LEAD з...

25 травня 2020

Стратегії виходу з карантину для ЦНАП. Рекомендації експертів за результатами публічного обговорення

Стратегії виходу з карантину для ЦНАП....

Ситуація березня-травня 2020 року, коли Україна, як і цілий світ, потерпала від пандемії вірусу COVID-19, вплинула...

25 травня 2020

Місцеві бюджети: дані за І квартал 2020 року

Місцеві бюджети: дані за І квартал 2020 року

За даними офіційної звітності Державної казначейської служби України, протягом січня-березня 2020 року до місцевих...

22 травня 2020

Болгарський парламент навмисно дезінформували, - В’ячеслав Негода у коментарі «Дзеркалу тижня»

Болгарський парламент навмисно дезінформували,...

Згідно з текстом декларації, болгарський парламент "рішуче не згоден" з запланованими адміністративними змінами в...