У Дніпропетровському Центрі розвитку місцевого самоврядування 5 листопада розпочався цикл тренінгів на тему публічних консультацій в умовах децентралізації. Мета заходів - покращення діалогу між громадськістю та владою і підвищення якості підготовки, пошуку та прийняття оптимальних рішень з важливих місцевих питань.
Публічні консультації – це відкритий процес діалогу влади з мешканцями, метою якого є прийняття владою оптимальних рішень стосовно суспільно важливих справ. За словами директорки Дніпропетровського ЦРМС Олени Тертишної, такі заходи за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» спільно з громадянською мережею «ОПОРА» проводять вперше. Вона наголосила: дуже важливо, щоб співпраця мешканців та влади була діалогом, який сприяв би максимальним результатам.
Координатор громадянської мережі «Опора» в області Вадим Головченко розповів, що такі заходи проходять в усіх обласних центрах України. На тренінги запрошують керівників, депутатів та громадських активістів. За словами Вадима Головченка, саме ОТГ сьогодні є рушійною силою реформ децентралізації, а публічні консультації з владою актуальні як ніколи.
На тренінгах розглядаються питання інструментів публічних консультацій, законопроекту «Про публічні консультації», переваги та бар’єри залучення громадян до процесу ухвалення рішень, діляться успішним досвідом та інше.
Цикл семінарів планують завершити великим дистанційним курсом під назвою «Мистецтво жити в громаді». Також Вадим Головченко додав, що за результатами тренінгів, які проводитимуться протягом місяця, будуть відібрані найбільш активні учасники з різних областей, яких направлять до Польщі на тренінги в грудні цього року.
Проект реалізується Громадянською мережею ОПОРА у межах проекту «Відповідальне управління громадою» за підтримки Програми “U-LEAD з Європою”.
Відео:
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Дніпропетровська областьДжерело:
Дніпропетровський Центр розвитку місцевого самоврядування
01 липня 2025
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...
Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...
01 липня 2025
Надмірні координація і планування можуть зашкодити мотивації та творчості агентів місцевого розвитку. Минуло вже...
01 липня 2025
Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?
Липневі каталоги можливостей: що нового для...
Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...
01 липня 2025
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії учнів і учениць стали реальністю
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії...
У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», що реалізується спільно громадою та...