Профіль Журналіста
Омелянчук Інна
Рівненська область

Омелянчук Інна

Власний кореспондент офіційного видання Кабінету Міністрів України «Урядовий кур’єр» у Рівненській області.

 

Заслужений журналіст України, нагороджена Почесною грамотою та подякою Кабінету Міністрів, відзнакою Національної спілки журналістів України «Золота медаль української журналістики» (№11), почесними грамотами ОДА та обласної ради, ряду міністерств та відомств.

 

Моє знайомство з реформою децентралізації відбулося в Польщі. Пізніше як переможець міжнародного конкурсу на краще висвітлення процесів євроінтеграції  в Україні (який проводив польський фонд імені Стефана Баторія) відвідала штаб-квартири ЄС і НАТО в Брюсселі. Переконалася, що об’єднана Європа – то насамперед Європа потужних регіонів. Це утвердило мене в думці: альтернативи децентралізації не існує, тому маю наближати її в Україні через інформаційну складову. З тих пір одна з провідних тем - децентралізація в різних її вимірах. Скажімо, чимало практик польських гмін (які поталанило вивчати не раз) розглядаю як «лайфхаки» для громад в Україні.

Зокрема, в конкурсі «Європейської правди» під назвою «Європа починається з твого міста» (2015 рік) стала абсолютним переможцем якраз за публікацію «Самоврядування на експорт». І одночасно – володарем відзнаки найбільшої кількості симпатій журі за публікацію «Ключі від інвестицій».

У 2018-му посіла третє місце в конкурсі «Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», що його проводить Мінрегіон спільно з офісом Ради Європи в Україні, за матеріал «Тут із добра плетуть вінок». Винагородою став візит у числі журналістів-переможців до штаб-квартири Ради Європи в Страсбурзі.

Кількаразовий номінант (включно з абсолютною перемогою) в Національній премії «Media.etc».

Співпрацюю з представником офіційної делегації України в Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи головою політичної групи європейських консерваторів та реформістів Світланою Богатирчук-Кривко, з Асоціацією міст України загалом та його Рівненським територіальним відділенням зокрема: чимало останніх публікацій ґрунтуються на твердій позиції Асоціації з різних аспектів децентралізації.

Нещодавно Національний університет «Острозька академія» запросив провести цикл майстер-класів для студентів факультету журналістики на тему «Як писати про децентралізацію?» Тож залюбки поділюся досвідом із молоддю.

Контакти: rivnecoop(песик)ukr.net
Із культорганізаторів у креативні менеджери
Рівненська область
19 серпня 2021 - 12:33
Істина народжується в діалозі
04 серпня 2021 - 12:15