Про формування територіальних громад

Чому в Україні створюють спроможні громади

 

12 червня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв 24 розпорядження щодо визначення адміністративних центрів та затвердження територій громад областей. В результаті в країні створено 1469 спроможних територіальних громад (в т.ч. 31 тергромад на непідконтрольній території в межах Донецької та Луганської областей).

Навіщо?

Місцева влада починає працювати для мешканців, а не «для галочки»

Мешканців спроможних громад вже не відправляють вирішувати питання в район чи область - за все тепер відповідає місцева влада: голова, депутати ради громади та її виконком. Освіта, медицина, адміністративні послуги, дороги, освітлення, водопостачання, сміття, благоустрій, забудова і навіть безпека – компетенція влади територіальної громади. Саме влада громади, і більше ніхто, займається вирішенням більшості місцевих питань, має на це кошти і несе за усе відповідальність.

Мешканці територіальних громад мають поруч ефективну спроможну владу, яку самі обирають і на діяльність якої можуть впливати. Як наслідок – в містах і селах громади доступніші та якісніші послуги, більш сприятливі умови життя.

Спроможна громада  - це ефективна, зрозуміла і зручна для мешканців система управління територією.

З’являються можливості для тих, хто хоче змін

Новостворені громади не стануть автоматично заможними. Так, там з’являється більше повноважень і грошей. Але це ще не означає розвиток. Для успіху потрібні лідери, готові діяти рішуче, професіонали, здатні залучити і ефективно використати кошти, керівники, готові нести відповідальність за свою роботу перед людьми і державою.

Після створення нових громад такі місцеві лідери отримують свій шанс: стають головами громад, депутатами, старостами чи громадськими активістами. Для них - це можливість очолити зміни тут і зараз, зробити своє місто чи село кращим, стати частиною успіху країни.

У спроможних громадах активізуються місцеві  лідери.

Формується основа сильної країни

Повноваження, ресурси і відповідальність передаються від центральної влади на місця, бо тільки так можна побудувати міцну державу, стійку до політичних змін всередині та зовнішніх зазіхань.

Рушійною силою в країні стають не політики і чиновники, а сильні заможні громади. Вони долають зневіру людей, бо починають дійсно піклуватися про них: надають якісні та доступні послуги, будують дороги та інфраструктуру, турбуються про безпеку людей, не чекаючи, поки це зробить хтось «згори». В територіальних громадах тепер є на це і повноваження, і кошти. Тому там зростає довіра до влади, підвищується патріотизм, зникає відчуття безпорадності, зростає активність людей.

Країну, яка складається з таких сильних громад, важко розхитати і зсередини, і ззовні.

Перелік і основні дані територіальних громад є ТУТ

Стандарти витрат у розрізі галузей як основа ефективного фінансового управління для різних типів громад - путівник
25 лютого 2021 - 10:14
К-ть переглядів: 258

Організація архівної справи в громаді: методичні рекомендації Укрдержархіву
17 лютого 2021 - 16:01
К-ть переглядів: 3235

Місцева ідентичність - посібник для громад і не тільки
17 лютого 2021 - 10:21
К-ть переглядів: 1125
Ico photo

23 лютого - онлайн-форум "Інструменти локального економічного розвитку. Досвід успішних громад України та Польщі"
13 лютого 2021 - 16:16
К-ть переглядів: 2478

З розробки стратегії все тільки починається
13 лютого 2021 - 10:56
К-ть переглядів: 1530

Усі новини

Поділитися