Великомихайлівська сільська об’єднана територіальна громада
  Зроблено План
Соцзахист

Рішенням Могилівської сільської ради № 73-07/VII від 29.02.2016 року створений власний КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)", який функціонує з 1 квітня 2016 року. В терцентрі працює 10 чоловік, які надають послуги 81 особі.

Діють програми: соціального захисту населення сільської ради на 2016 – 2017 роки; «Ветеран” на 2015 -2020 роки, соціального захисту населення «Турбота» на 2015-2019 роки, спрямовані на підтримку інвалідів, ветеранів, учасників бойових дій, вдів учасників війни, учасників АТО, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення , допомоги особам, які опинилися в складних життєвих обставинах . 

У 2018 році заплановано забезпечення надання адресної натуральної та грошової допомоги - обслуговування громадян, які відповідно до акта обстеження матеріально-побутових умов потребують натуральної чи грошової допомоги, шляхом відкриття другого відділення у складі діючого Територіального центру.

З метою організації обслуговування громадян, які мають часткове порушення рухової активності, частково не здатні до самообслуговування та не мають медичних протипоказань для перебування в колективі а також потребують соціально-побутової і психологічної адаптації, до 2020 року на базі КЗ «Терцентр» заплановано відкриття «Відділення денного перебування (соціально-побутової адаптації)» 

Соцзахист дітей

На території сільської ради діє програма   захисту прав дітей  сільської ради «Дитинство»  на 2014-2018 роки.

Встановлено  в селах Новоселівка – 35 тис.грн., Березове  - 41 тис.грн., та Великомихайлівка   - 49 тис.грн. ( благодійні внески) дитячі майданчики.   

Продовжити фінансування заходів, передбачених програмою «Дитинство».

 Планується  встановити дитячий майданчик в селі Январське .

Охорона здоров'я

У поточному році виконавчий комітет Могилівської сільської ради уклав низку угод з Царичанською районною державною адміністрацією щодо оплати медичних послуг, які надаються мешканцям громади КЗ «Царичанський ЦПМСД» Царичанської районної ради та КЗ «Царичанський ЦРЛ» Дніпропетровської обласної ради.

Здійснюється фінансова підтримка закладів охорони здоров’я первинної та вторинної ланки .

Протягом 2017 року буде завершено юридичне оформлення земельної ділянки та право власності на Проточанський ФАП.

 Відповідно до затверджених стратегічних напрямків у 2017-2018 роках передбачено виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення ремонтних робіт по данному об’єкту.

У 2018 році планується створення власного КЗ «Могилівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини», до складу якого будуть входити два фельдшерсько-акушерських пункти, які функціонують на території Могилівської ОТГ.

До 2020 року заплановано створення "Реабілітаційного центру для внутрішньо-переміщених осіб та демобілізованих учасників АТО".

Планується провести капітальні ремонти приміщень сільських амбулаторій в селі Великомихайлівка та селі Березове, оснастити сучасним медичним обладнанням , запровадити нову медичну інформаційну систему, реєстратуру з електронним записом і електронною 

Економічний розвиток

Протягом 2016 - 2017 років впроваджено наступні проекти: "Капітальний ремонт: енергозберігаючі заходи по КЗ "Могилівська ЗОШ І-ІІ ступенів", бюджет - 1306,0 тис. грн.

 "Капітальний ремонт: енергозберігаючі заходи по КЗ "Могилівський ДНЗ - 2 "Дзвіночок, бюджет - 627,0 тис. грн.

"Сучасна школа: енергозберігаючі заходи у Могилівській ЗОШ І-III ступенів імені Героя Радянського Союзу І.М. Шишканя з реконструкцією покрівлі, з заміною вікон та дверей на металопластикові та установленням сонячних батарей", загальна вартість проекту -8980,713 тис. грн., на даний час профінансовано - 3542,471 тис. грн. ( 3362,471 тис. грн. – з місцевого бюджету).

 Рішенням Могилівської сільської ради № 73-07/VII від 29.02.2016 року створений власний КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)".

Капітальний та поточний ремонти вулично-дорожнього покриття, бюджет - 3021,0 тис. грн.

Проведено реконструкцію нічного вуличного освітлення в селі Орестопіль ( 465,6 тис.грн.; , реконструкцію водопостачання в селі Березове – 127,864 тис.грн., , капітальний ремонт дороги по вул. Центральна в селі Великомихайлівка – 3,2 млн.грн. .

На території сільської ради сприятливі умови для розвитку малого та середнього бізнесу, значна кількість жителів громади зайнята обробітком земельних ділянок одноосібно та працюють в особистих селянських господарствах ( вирощування тваринницької продукції) .

На період до 2022 року реалізація проектних пропозицій при співпраці з Проектом USAID DOBRE "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність".

У 2017 році планується впровадження наступних проектів: "Сучасна школа: енергозберігаючі заходи у Могилівській ЗОШ І-III ступенів імені Героя Радянського Союзу І.М.Шишканя з реконструкцією покрівлі, з заміною вікон та дверей на металопластикові та установленням сонячних батарей", загальна вартість проекту -8980,713 тис. грн., залишилось дофінансувати - 5438,242 тис. грн.

 • "Капітальний ремонт частини дороги по вул. Шишканя в с. Могилів Царичанського р-ну, Дніпропетровської обл.", бюджет - 5172,4 тис. грн.
 • "Капітальний ремонт частини дороги по вул. Севастопольська в с. Могилів Царичанського р-ну, Дніпропетровської обл." -2811,2 тис. грн.
 • "Капітальний ремонт частини дороги по вул. Костичева в с. Могилів Царичанського р-ну, Дніпропетровської обл." - 547,9 тис. грн.
 • "Капітальний ремонт частини дороги по вул. Харківська в с. Могилів Царичанського р-ну, Дніпропетровської обл." - 527,9 тис. грн.
 • "Капітальний ремонт дороги вул. Чкалова с. Проточі Царичанського району Дніпропетровської області" - 200,0 тис. грн.
 • "Реконструкція теплових мереж з влаштуванням модульної твердопаливної котельні для опалення ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу І.М.Шишканя" - 2045,9 тис. грн.
 • "Зовнішні системи та мережі вуличного освітлення с. Могилів, вул. Дніпровська, вул. Панікахи, вул.Харківська, вул.Костичева" - 632,4 тис. грн.

На даний час виготовлена проектно-кошторисна документація та планується реалізація інвестиційного проекту «Реконструкція теплових мереж з влаштуванням модульної твердопаливної котельні для опалення Могилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу І.М. Шишканя», за адресою: Дніпропетровська область, Царичанський район, с. Могилів, вул. Костичева, 1а.

У 2018-2019 році відповідно до Програми соціально-економічного розвитку громади заплановано:

 • проведення капітального ремонту приміщення спортивного та музичного залів Могилівської ЗОШ І-ІІІ ст. загальною вартістю 70, 0 тис. грн.;
 • капітальний ремонт будівлі Проточанського фельдшерсько-акушерського пункту у с. Проточі;
 • проведення капітального ремонту системи опалення КЗ "Могилівська АЗПСМ;
 • будівництво розвідувально-експлуатаційної свердловини та водопровідних мереж в с.Могилів Царичанського району Дніпропетровської області зальною вартістю - 350, 0 тис.грн
 • створення багатопрофільного комунального підприємства.

Планується провести капітальні ремонти доріг в селах Великомихайлівка

вулиця Чистякова ( 3,192 тис.грн.) , провулок Першотравневий (1 687 тис.грн.) , Тернове вул . Центральна – 2 461 тис.грн. ) , реконструкцію мереж водопостачання в селах Березове та Тернове ( 231,7 тис.грн.) , реконструкція нічного вуличного освітлення в селі Калинівське ( 268,9 тис.грн.) .

Розроблено проект створення історико-культурного краєзнавчого центру як моделі інноваційної інфраструктури ( розвиток зеленого туризму) .

Планується провести капітальний ремонт Групи 5 могил радянських воїнів в селі Великомихайлівка ( 175,6 тис.грн.) .

Планується створення кооперативу по виробництву та фасуванню продукції бджолярства.

Здоровий спосіб життя

Здійснюється фінансова підтримка фізкультурно-спортивного осередку товариства «Колос» , фінансуються видатки на утримання ВТЦДЮ, утримується ставка тренера ДЮСШ.

Функціонування на території Могилівської ОТГ футбольних команд, які є активними учасниками обласних, районних та місцевих змагань. 

Протягом 2017- 2018 роках планується реалізація проекту «Капітальний ремонт спортивної зали Могилівського сільського Будинку Культури», впровадження якого максимально сприятиме зміцненню здоров’я мешканців громади та залучення їх до ведення здорового способу життя.

Запровадження у 2018 році функціонування галузі «Сільського зеленого туризму» стане запорукою створення регіональної інфраструктури туризму і активного дозвілля мешканців, сприятиме зміцненню економічних джерел для отримання необхідних фінансових ресурсів.

З метою залучення до спортивних змагань широких верств населення, планується запровадити проведення сільської спартакіади, пропагувати здоровий спосіб життя .

Е-урядування

На території Могилівської ОТГ ЦНАП створено у серпні 2016 року, рішення сесії №138-14/VII від 18.08.2016. Знаходиться у приміщенні Могилівської сільської ради.

Укладено договір з КП «Головний інформаційно-комунікаційний і науково- виробничий центр» Дніпропетровської обласної ради на надання послуг у сфері інформаційно-комп’ютерних технологій ( 12 видів послуг) 

Планується введення віддаленого робочого місця (терміналу старости) для покращення якості надання адміністративних послуг для населення.

Планується створення сучасного ЦНАПу на 1 поверсі адмінбудівлі сільської ради, що буде зручно для сільських мешканців, включаючи осіб з обмеженими фізичними можливостями та введення віддаленого робочого місця (терміналу старости) для покращення якості надання адміністративних послуг для населення.

Безпека життя

Створені діючі комісії з питань Техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій та Евакуаційна комісія.

Створений Збірний евакуаційний пункт на випадок надзвичайної ситуації.

На території громади існують Протирадіаційні укриття.

Створено комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, місцева комісія з евакуації; ланка ОТГ ТП ЄДС ЦЗ; затверджений план заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту.

Затверджено Положення про місцеву ланку ТП ЄДС ЦЗ.

На постійній основі в даному напрямку ведеться активна робота, проводяться навчання з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності населення керівного складу виконавчого комітету та керівників структурних підрозділів, проводяться інструктажі та заходи по цивільному захисту та БЖД населення.

У 2018 році планується облаштування місцевої системи оповіщення.

До 2020 року заплановано створення Центру безпеки громадян, на рівні громади (пожежне депо, кабінет дільничного офіцера поліції, за необхідності ФАП). Крім цього на базі центру буде створено команду добровольців-вогнеборців, які разом із професійними пожежниками виїжджатимуть на виклики.

Планується створення в селі Январське місцевої пожежної частини з придбанням машини та необхідного обладнання.

Культура та спорт

У 2016 році втілено проект "Капітальний ремонт меморіального комплексу "Меморіал Слави", бюджет -337,0 тис. грн; У КЗК "Могилівський сільський будинок культури" зроблено електричне опалення ( бюджет - 90,0 тис. грн.) , а також поповнена матеріально-технічна база закладу на суму – 69,273 тис. грн. ( музичне обладнання – 60,263 тис.грн, інтернет-обладнання -9,010 тис. грн).

У Могилівській громаді наявні наступні спортивні команди:

 • фізкультурно-спортивне товариство «Колос»,
 • футбольний клуб «Оріон», - футбольний клуб «Маїсадур Семанс Україна»
 • які активно приймають участь у районних, обласних змаганнях та займають на них призові місця.

Діє програма розвитку культури на території сільської ради на 2015-2019 роки. На території ОТГ працюють 2 сільських будинки культури, 3 сільських клуби, 4 сільські бібліотеки та сільський народний історико-краєзнавчий музей .

Функціонують 4 спортивні команди, а саме: дві футбольні команди та 2 волейбольні команди ( утримання здійснюється за рахунок благодійних внесків) . 

По даному напряму планується втілити в життя наступні проекти: "Капітальний ремонт спортивної зали Могилівського сільського Будинку Культури за адресою: вул. Дніпропетровська,1,с. Могилів, Царичанський район, Дніпропетровська область", бюджет - 5750,0 тис.грн.

"Капітальний ремонт Зорянського Будинку Культури за адресою: вул. Центральна,64, с. Могилів, Царичанський район, Дніпропетровська область", бюджет - 1490,0 тис. грн

Для розвитку спортивного напряму та підтримки спортивних команд планується реалізація проекту: "Капітальний ремонт спортивної зали Могилівського сільського Будинку Культури за адресою: вул. Дніпропетровська,1,с. Могилів, Царичанський район, Дніпропетровська область", бюджет - 5750,0 тис. грн

Планується здійснити капітальний ремонт приміщення Березівського сільського будинку культури

( 801,0 тис.грн.) , Орестопільського сільського клубу та Великомихайлівського сільського народного історико-краєзнавчого музею, будівництво футбольного поля із штучним покриттям в селі Великомихайлівка . 

Просторовий розвиток

18 грудня 2016 року відбулися вибори старости села Проточі 

Діє програма землеустрою на 2017-2020 роки.

Проводиться інвентаризація земель сільської ради

У 2017 році буде винесено на обговорення питання про розробку генеральних планів окремих населених пунктів, що входять до складу Могилівської ОТГ.

Планується розробити схему розвитку території сільської ради

Стратегія розвитку

Прийнята "Стратегія розвитку Могилівської сільської об'єднаної територіальної громади Царичанського району Дніпропетровської області на період до 2021 року", рішення Могилівської сільської ради № 260-23/VII від 10.05.2017 року

Діє Програми соціально-економічного та культурного розвитку Великомихайлівської сільської ради на 2017 рік, затверджена рішенням сільської ради № 171-14/VІІ від 23.12.2016 року, створена робоча група з підготовки Стратегії розвитку Великомихайлівської територіальної громади на період до 2020 року, затверджена рішенням сільської ради від 28.02.2017 року № 241 – 17 / VІІ

У 2016 році Могилівська громада стала однією із учасників проекту "DOBRE". На даний час в рамках проекту польсько-українською групою експертів розробляється "Стратегія розвитку Могилівської об'єднаної територіальної громади на період до 2025 року".

Проводиться робота щодо розробки Статегії розвитку Великомихайлівської сільської ради ( партнер розробки стратегії – ФОП «Шаров Ю.П.») 

Освіта

У 2017 році створено відділ освіти до штатного розпису виконкому введено посаду спеціаліста з питань освіти, сім’ї та молоді.

 На території Могилівської громади функціонують чотири заклади освіти :Могилівська ЗОШ І-ІІ ст., Могилівська ЗОШ І-ІІІ ст., ДНЗ «Ромашка», ДНЗ -2 «Дзвіночок».

Протягом 2016 року за даним напрямом втілено наступні проекти:
"Капітальний ремонт: енергозберігаючі заходи по КЗ "Могилівська ЗОШ І-ІІ ступенів", бюджет - 1306,0 тис. грн;

"Капітальний ремонт: енергозберігаючі заходи по КЗ "Могилівський ДНЗ - 2 "Дзвіночок, бюджет - 627,0 тис. грн;

"Сучасна школа: енергозберігаючі заходи у Могилівській ЗОШ І-III ступенів імені Героя Радянського Союзу І.М. Шишканя з реконструкцією покрівлі, з заміною вікон та дверей на металопластикові та установленням сонячних батарей", загальна вартість проекту -8980,713 тис. грн, на даний час профінансовано - 3542,471 тис. грн ( 3362,471 тис. грн – з місцевого бюджету);

поповнена матеріально-технічна база ЗНЗ громади ( комп’ютери та інтерактивні дошки) на суму 375,0 тис. грн.

Діє сільська програма розвитку системи дошкільної освіти сільської ради на 2016-2017 роки

Створено на базі Новоселівської ЗОШ І-ІІ ст. НВК навчально-виховний комплекс .

 Реалізовано енергозберігаючі заходи : капітальний ремонт ( заміна вікон і дверей) корпусу № 1 ясла-садку «Ясочка» с.Великомихайлівка

Постійно здійснюється поповнення основних засобів, комп’ютерної техніки та меблів дошкільних закладів освіти . 

Забезпечено рівний доступ осіб до якісної освіти.

Створено умови для здобуття особами загальної середньої освіти, впровадження допрофільної підготовки і профільного навчання, поглибленого вивчення окремих предметів, забезпечення всебічного розвитку особи, а також допрофесійного навчання незалежно від місця їх проживання.

Створення до 2018 року Центру позашкільної освіти громади на базі Могилівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Героя Радянського Союзу І.М. Шишканя.

У 2019 році створення опорної школи на базі Могилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів 

Планується створення на базі Великомихайлівської ЗОШ І-ІІІ ст. навчально- виховного комплексу, для чого буде проведено капітальний ремонт приміщення майстерні ( заміна вікон і дверей, системи опалення).

З метою запровадження енергозберігаючих технологій буде встановлено коректор обліку природного газу в Березівській ЗОШ І-ІІІ ст.

Планується реалізувати проект «Реконструкція будівлі майстерні під топочну для розміщення котлів альтернативним паливом за адресою вул. Шевченка.10, с.Новоселівка»

Провести аналіз мережі підпорядкованих навчальних закладів з урахуванням їх кадрового потенціалу та рівня матеріально-технічного забезпечення.

Створювати з урахуванням соціально-економічних, національних, культурно-освітніх і мовних потреб за наявності необхідної кількості учнів (вихованців) відповідно до встановлених нормативів наповнюваності класів, необхідної матеріально-технічної та науково-методичної бази, педагогічних кадрів/ або забезпечити утримання  закладів освіти нового типу, опорних закладів та їх філій у порядку, визначеному чинним законодавством.

Організувати проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед громадськості щодо утворення округу, опорних закладів, їх філій.

Вивчити стан впровадження допрофільної підготовки і профільного навчання у навчальних закладах, що входитимуть до складу округу, та якість надання зазначених освітніх послуг.

Провести прогнозування витрат на зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів, придбання шкільних автобусів з метою організації підвезення учнів (вихованців) і педагогічних працівників до місця навчання, роботи та до місця проживання, введення у разі потреби додаткових посад педагогічних працівників;

Долучитись до реалізації Концепції “Нова українська школа”.

Реалізувати на практиці пріоритети розвитку системи освіти, надання якісних освітніх послуг дітям, розвиток компетентностей в умовах загальноосвітньої школи, підготовки до життя.

Завершити процедуру створення структурних підрозділів освіти виконавчого органу об’єднаної територіальної громади та методичних служб.

Завершити формування власної і ефективної системи забезпечення освітніми послугами населення своєї громади.

Кадри децентра-лізації

Участь у 2016-т 2017 роках представників громади та  у дистанційному навчанні

 • "Староста - лідер, адміністратор, представник інтересів територіальної громади"
 •  "Проекти як інструменти розвитку громади"
 • " Організація роботи  Центру надання адміністративних послуг в громаді"
 • "Депутат - лідер громади"

Участь у  2017 році представників громади у дистанційному навчанні

 • "Мистецтво жити в громаді"
 • "Формування освітньо-культурно-спортивного простору громади"

Поділитися

отг

Оберіть область, або об'єднану територіальну громаду