Енергоефективність

Енергосервіс

 

Енергосервіс – механізм, завдяки якому органи місцевого самоврядування можуть зробити будівлі своїх комунальних закладів (шкіл, дитячих садочків, лікарень тощо) більш енергоефективним, скориставшись послугами приватних енергосервісних компаній (ЕСКО).

ЕКСО-механізм передбачає, що енергоефективні заходи в будівлях бюджетних установ проводять приватні інвестори. А органи місцевого самоврядування протягом кількох років розраховуються з ними з коштів, зекономлених в результаті скорочення витрат на споживання комунальних послуг та енергоносіїв.

 

Детальніше про енергосервіс

 

Для зручності сторін енергосервісу Держенергоефективності формує та оновлює перелік підприємств, що здійснюють послуги з енергетичного аудиту, енергосервісу, впроваджують системи енергоменеджменту та Інформаційну база потенційних об’єктів енергосервісу:

 

До уваги представників ЦОВВ та місцевих органів влади - форма подання інформації про потенційні об'єкти енергосервісу.

Держенергоефективності розробило типову форму з основною інформацією щодо енергоспоживання будівель бюджетних установ.

Заповнення цієї форми та її розміщення на офіційних веб-сайтах облдержадміністрацій сприятиме інформуванню потенційних виконавців енергосервісу щодо об’єктів бюджетної сфери, які потребують впровадження енергоефективних заходів.

Відтак, енергосервісні компанії зможуть отримати первинну інформацію та вибрати найбільш інвестиційно привабливі об’єкти бюджетної сфери для впровадження енергосервісу.

Для включення об’єкту до Інформаційної бази потенційних об’єктів енергосервісу надішліть заповнену форму на ел. адресу 5905415@ukr.net

 

Закупівлі енергосервісу здійснюються шляхом застосування процедури відкритих торгів через систему ProZorro незалежно від вартості. Особливістю закупівель енергосервісу є те, що визначення переможця торгів здійснюється за найвищим показником енергосервісного договору, а не за найнижчою ціною.

За ходом ЕСКО-закупівель можна слідкувати на сайті ProZorro, обравши у розділі «Процедура» вкладку «Відкриті торги для закупівлі енергосервісу» або за посиланням: https://prozorro.gov.ua/tender/search/?procedure_t=esco

 

У 2016 році було оголошено 27 тендерів, а після успішного завершення тендерних процедур підписано ще 38 ЕСКО-договорів на суму понад 40 млн грн. У 2018 році очікується укладання понад 250 енергосервісних договорів.

 
 

Законодавство у сфері закупівель енергосервісу:


Поділитися