Чудейська об’єднана громада Чернівецької області утворилася у 2016 році та минулого року отримала перші кошти з державного бюджету на розвиток інфраструктури. Це були 5 млн грн, котрі передбачили на капітальний ремонт будівель Чудейської сільради та амбулаторії в селі Їжівці. Нинішнього року розмір інфраструктурної субвенції склав 3,56 млн грн, які розподілили на чотири проекти (по два в селах Чудей та Їжівці). Ознайомились із ходом реалізації запланованих робіт радники Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування Дмитро Прокопець, Олексій Грушко та Андрій Кучуран спільно з керівництвом громади.
Чудейська громада є єдиною на теренах області, де у 2018 році реалізовано проект з благоустрою – тут облаштували територію біля будівлі сільської ради. У це вклали майже чверть мільйона гривень з коштів субвенції.
Два проекти стосуються капітального ремонту доріг у громаді. Майже 1,5 млн грн коштував ремонт частини вулиці Карпатської у селі Чудей.
У селі Їжівці на таку ж суму відремонтували вулицю Штефана чел Маре.
У Їжівцях запланували також коштом субвенції відремонтувати пішохідний міст через річку Серетель.
У громаді капітально ремонтують дороги між селами Чудей та Їжівці. На ділянку у майже 3,5 км передбачено 21 млн грн з держбюджету. Щоправда, роботи йдуть досить довго, а мешканці вже навіть збирались на мітинг щодо питання виконання підрядником своїх зобов’язань: «3 млн грн авансу із передбачених до використання цього року 10 млн ми перерахували підряднику. Але акт виконаних робіт поки відсутній», - прокоментував Анатолій Піцул, голова Чудейської громади.
«Окрім використання коштів, що ОТГ отримують гарантовано у вигляді субвенції, громада активно залучає й інші ресурси для свого розвитку на конкурсній основі. Наприклад, це ДФРР, коштом якого планується добудувати ще один корпус школи у Їжівцях. Але роботи поки не розпочались», - прокоментував Андрій Кучуран, радник з питань комунікації Чернівецького ЦРМС, що створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.
Приєднані зображення:
Область:
Чернівецька областьГромади:
Чудейська сільська об’єднана територіальна громада Чудейська територіальна громадаДжерело:
Чернівецький Центр розвитку місцевого самоврядування
20 квітня 2026
Смарт-спеціалізація: сьогодення і майбутнє. Част. 1: Визначення та поширення S3 в ЄС
Смарт-спеціалізація: сьогодення і майбутнє....
Стратегії смарт-спеціалізації (Smart Specialisation Strategies, S3) поступово стали одним із ключових інструментів...
20 квітня 2026
«Цей ветеранський простір – про підтримку, повагу і впевненість, що ти не залишився сам»
«Цей ветеранський простір – про підтримку,...
«Розвиток соціальних ініціатив в громадах, з акцентом на ветеранську спільноту – один з тих актуальних викликів,...
17 квітня 2026
Досвід Білопілля: як комунікація рятує життя на прикордонні та будує партнерства через кордони
Досвід Білопілля: як комунікація рятує життя на...
Це приклад того, як налагодити зв’язок із людьми навіть у найскладніших умовах, використовуючи наявні або доступні...
17 квітня 2026
Бюджетна декларація 2027–2029: чому громади пропонують змінити правила гри
Бюджетна декларація 2027–2029: чому громади...
Бюджетна декларація на 2027–2029 роки ще не ухвалена – і саме тому громади намагаються долучитися до її...