Громади Донецької області зацікавились брендінгом територій

Щоб дізнатись, кому потрібно та яким чином розпочинати брендувати територію  ОТГ, представники громад Донецької області взяли участь у тренінгу, організатором якого виступив Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

«Бренд – спільний образ, набір уявлень та асоціацій в розумах людей, - зазначив Артем Колодезний, радник з питань регіонального розвитку Донецького ЦРМС. - Це ідея, яка об’єднує мешканців та служить основою для спілкування із зовнішнім світом. Отже, брендінг, розробка бренду -  складний процес аналізу  cильних та слабких сторін громади відносно конкурентів, процес виявлення ідентичності, залучення і узгодження протилежних сторін стейкхолдерів».

Брендінгом території починають цілеспрямовано займатись, щоб змінити та покращити образ громади. Олександрівська селищна ОТГ – наймолодша серед усіх 10 громад, які функціонують у Донецькій області. Про нову громаду мало хто знає, отже, їй треба посилювати зовнішню комунікацію. Під час тренінгу на прикладі Олександрівської ОТГ усі учасники спробували провести SWOT-аналіз, з’ясувавши сильні та слабкі сторони громади, можливості та загрози. Сильні сторони помножені на можливості дозволять у подальшому розвивати громаду, працювати над розробкою бренду, зазначили експерти. З’ясувалось, що у Олександрівської громади є перспективи для розвитку, в тому числі сільського та зеленого туризму. Зариблені пруди ,музей під відкритим небом, реальна легенда з козацьких часів, чудова природа – усе це може стати відправною точкою брендінгу території.

«Добре, коли у громади є легенда, унікальна історія, яка вирізняє її серед інших територій, - підкреслила Ольга Нікуліна, радник з питань комунікації Донецького ЦРМС. – Навколо цієї історії можна вибудовувати ідентичність. Якщо легенди нема, її можна вигадати та самостійно виплекати».

Так зробили в селі Олександро -Калинове Іллінівської ОТГ, де силами селян відкритий музей народного побуту.  Історія з дитячою колискою, погойдавши яку молода жінка, яка хоче дитину,  може завагітніти, - саме такий приклад придуманої легенди. За словами Володимира Землянко, начальника відділу культури Іллінівської ОТГ, колиска в хаті-музеї – сучасна, на момент відкриття саме такого експонату не вистачало для повноцінної демонстрації селянського життя в українській хаті. Колиску зробив місцевий майстер і саме тоді придумали: колиска чарівна, якщо її погойдати, незабаром в родині народиться довгоочікувана дитина. Легенда почала працювати, як тільки перша дівчина, яка приїхала на екскурсію зі своїм чоловіком, дочекалась результату! Подальша людська слава зробила свою справу і колиска отримала таку легенду.

Під час тренінгу його  учасники разом з експертами проаналізувала етапи реалізації брендінгу територій, серед яких дослідження, розробка концепції та її втілення, підтримка бренду.

«Найскладніше розпочати, - зазначив Артем Колодезний,  радник з питань регіонального розвитку.  - Дослідження передбачає максимальне залучення громади, глибинні інтерв’ю з лідерами, добровільне опитування мешканців, аналіз шкільних творів, філологічне дослідження назви. Результатом має стати створення моделі ідентичності громади».

Учасники заходу намагались пригадати  та поділитись з іншими, звідки походить назва їх населеного  пункту і чи можна це використати під час створення власного бренду.

Наприклад, назва Олександрівка пішла  від Олександра Невського, Лиман – від водоймища, Званівка – від церковних дзвонів, Іллінівка – замість Комуни Ілліча… До речі, Іллінівській громаді доведеться працювати над іміджом, тому що в сусідній Костянтинівці її досі сприймають як Комуну, а на автобусах, які курсують з міста до села, досі вживається стара назва.

Говорячи про логотип, який може стати графічним втіленням бренду, учасники тренінгу подискутували стосовно офіційної символіки об’єднаної громади.

Хтось цей процес уже пройшов, хтось тільки розпочинає роботу над флагом і гербом,  але більшість  зазначали низьку активність мешканців з одного боку і незадоволеність певної групи людей з іншого. Аби не було незадоволених, треба шукати порозуміння всередині громади, залучати якомога більше людей до обговорення.  Коли в громаді з’явиться ідентичність, люди почнуть усвідомлювати, що це їх надбання, їх ідея та спільнота, незадоволених буде менше, прокоментували експерти.

25.10.2018 - 15:28 | Переглядів: 5848

Приєднані зображення:

Область:

Донецька область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

16 січня 2021

Гранти Посольства Фінляндії для громадських організацій

Гранти Посольства Фінляндії для громадських...

Це гранти для громадських організацій, що борються за зменшення бідності, дотримання прав людини та сталий розвиток....

16 січня 2021

Рекорд України - 30 років поспіль на посаді голови громади

Рекорд України - 30 років поспіль на посаді...

Як має працювати голова громади, щоб мешканці 30 років поспіль не сумнівалися у правильності свого вибору. Історія...

15 січня 2021

Фінансування районних рад новоутворених районів – роз’яснення експертів

Фінансування районних рад новоутворених районів...

Експерти з фінансових питань Офісу підтримки реформи з децентралізації при Мінрегіоні підготували коротке роз’яснення...

15 січня 2021

18 січня - вебінар для освітніх управлінців про бухгалтерське обслуговування і фінансову автономію закладів освіти

18 січня - вебінар для освітніх управлінців про...

18 січня 2021 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...

15 січня 2021

Децентралізація і культура: завдання – зберегти що маємо і наповнити змістом (зі спільної наради МКІП та Мінрегіону)

Децентралізація і культура: завдання – зберегти...

Не допустити безпідставної ліквідації жодного районного закладу культури. Кожен з них –  бібліотеки, мистецькі школи,...