У міжшкільному ресурсному центрі Баранівської міської ОТГ відбувся день відкритих дверей, під час якого діти та дорослі мали можливість попрацювати на сучасному швейному та деревообробному обладнанні і 3D-принтері.
На обладнання витратили майже 700 тисяч гривень гранту, який громада отримала завдяки Проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», що реалізується Баранівською міською радою у партнерстві з Інститутом Громадянського Суспільства за фінансової підтримки Європейського Союзу.
«У Баранівській ОТГ більшість проектів спрямовані на те, аби активно співпрацювати з молоддю та залучати її до життя громади. Приклад такого міжшкільного ресурсного центру доводить, що він створений не лише для цікавих занять з трудового навчання та гуртків, а й допоможе молодим людям обрати майбутню професію або започаткувати власну справу», - зауважив Дмитро Клименко, радник з комунікації Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.
Баранівський міський голова Анатолій Душко додав: «Ми створили простір із принципово іншою якістю уроків трудового навчання. Сподіваємося, що заняття на сучасному обладнанні сприятимуть популяризації робітничих професій, на які є значний попит. До того ж, двері міжшкільного ресурсного центру відкриті для людей, котрі хочуть започаткувати власну справу, адже тут можна спробувати свої сили та визначитися, що зможе приносити прибуток у майбутньому».
За словами керівника проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» Оксани Загорської, у ресурсному центрі мають можливість займатися діти з двох шкіл міста Баранівки, а також учні з інших населених пунктів громади. Найближчим часом там складуть графік гуртків, і працювати з обладнанням можна буде навіть на вихідних.
У приміщенні, де розташований центр, є чотири просторі кабінети, у кожному з яких працює швейна та деревообробна майстерня, кабінет по роботі з 3D-принтером, а також окрема кімната, де можна розфарбовувати та оздоблювати виготовлені дерев’яні вироби. На дні відкритих дверей там було людно, адже на обладнанні працювали не тільки діти, а й дорослі.
Директор Баранівського міжшкільного ресурсного центру Віталій Хільченко розповів, що в закладі працює четверо вчителів, а в кожній майстерні може займатися до 20 дітей одночасно. Такому обладнання безперечно може позаздрити будь-яка школа, адже дівчата там працюють зі швейними та вишивальними машинками, оверлоками, ручними засобами для в’язання. Хлопці мають змогу опанувати різні верстати та електроінструменти.
У день відкритих дверей у центрі шили косметички, обкладинки для книжок, чохли для планшетів, а ще виготовляли кухонне приладдя, годівнички, табуретки, а також моделювали та друкували об’ємні фігурки на 3D-принтері.
Координатор проекту Іван Савицький каже, що нині триває інформаційна кампанія серед жителів громади про можливості міжшкільного ресурсного центру. Оголошення про це розміщені у школах та дитячих садочках, а також у місцевій пресі, аби ті, хто не мають доступу до інтернету теж отримали цінну інформацію.
У Баранівській ОТГ сподіваються, що міжшкільний ресурсний центр дозволить дітям не лише знайти та проявити себе, а й виховає у них підприємницькі здібності.
Теги:
Область:
Житомирська областьГромади:
Баранівська міська об’єднана територіальна громада Баранівська територіальна громадаДжерело:
Укрінформ
11 грудня 2024
Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді
Синергетичний підхід: як працює підтримка...
Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...
11 грудня 2024
Перезавантаження ветеранської політики: досвід Чорноморська
Перезавантаження ветеранської політики: досвід...
Повертаючись із поля бою в рідну громаду, ветерани стикаються з різними викликами: реабілітація, працевлаштування,...
11 грудня 2024
17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...
17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...
10 грудня 2024
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...