Громади мають зосередитися на економічному розвитку - Юрій Третяк

Громади мають вкладати кошти у свій економічний розвиток, залучати малий та середній бізнес і стимулювати його створювати робочі місця, аби за рахунок податків обслуговувати потреби населення.

Про це на п'ятому засіданні Робочої групи Комітету регіонів ЄС-Україна з питань децентралізації сказав керівник групи радників з підтримки впровадження державної регіональної політики Програми «U-LEAD з Європою» Юрій Третяк.

"Сьогодні, коли об'єднання громад відбувається дуже активно, коли громади отримують нові повноваження, нові ресурси, ключовим викликом є питання ефективного використання цих ресурсів не лише на надання певних послуг громадянам, що теж дуже важливо, але в першу чергу - можливості використати ці ресурси, щоб притягнути нові. Тобто, яким чином можна сприяти економічному розвитку громади, як залучати нових інвесторів - як внутрішніх, так і зовнішніх - для того, щоб були нові робочі місця, щоб зростали зарплати на місцях. І власне, з цих податків на цю нову економічну діяльність оплачувати послуги для населення", - сказав Третяк.

Він зауважив, що ті громади, які мають достатню кількість жителів, робочих місць, демонструють високі показники бюджетних надходжень. І кошти, сплачені як податки у місцевий бюджет, можуть використовувати для поліпшення інфраструктури. В тих же громадах, де існує проблема безробіття, ключовим завданням місцевої влади має стати створення робочих місць.

"Місцева влада має створити умови як для наявного бізнесу - максимально розкрити свій потенціал, так і максимально залучити новий бізнес - як український, так і іноземний. Для цього є багато інструментів: індустріальні парки, інфраструктурна підтримка підприємництва, бізнес-інкубатори, консультативні центри", - сказав Третяк.

Головний менеджер з консультацій для малого бізнесу ЄБРР Катерина Рігг розповіла, що за програмою, яка впроваджується в Україні за підтримки ЄБРР, вже створено 15 центрів надання такої консультативної допомоги.

"В 15 регіонах існують центри інформаційної підтримки бізнесу. Ми вже залучили в цих регіонах наступні організації: торгово-промислові палати, інформаційні підприємства, декілька громадських об'єднань. З ними ми співпрацюємо в рамках цього проекту. Завдання інформаційної підтримки - надавати якісну інформацію про проекти, програми, інструменти, якими український бізнес може скористатися вже сьогодні для розвитку: тренінги, семінари, конференції по тематиках тих галузей, які є домінантними в тому чи іншому регіоні", - розповіла вона.

Зі свого боку Третяк зазначив, що українське законодавство дозволяє розробляти комплексну стратегію розвитку громади, яка включає економічний компонент. Це передбачає перш за все аудит наявних ресурсів громади: людських, природних, земельних, промислових, рекреаційних тощо. Це дає змогу побачити перспективи ОТГ та прорахувати, в які сфери можливо залучити інвестиції, яку підтримку надати місцевому бізнесу, прорахувати можливості для власних проектів.

Він нагадав, що за сприяння Програми "U-LEAD з Європою" створено 24 Центри розвитку місцевого самоврядування, які надають консультативну підтримку об'єднаним територіальним громадам з питань розроблення стратегії розвитку. Міністерство регіонального розвитку також розробило необхідні методичні рекомендації, на основі яких органи місцевого самоврядування можуть розпочати стратегічне планування розвитку ОТГ.

27.09.2018 - 15:08 | Переглядів: 7452
Громади мають зосередитися на економічному розвитку - Юрій Третяк

Теги:

Юрій Третяк

Джерело:

Укрінформ

Читайте також:

10 січня 2025

На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді

На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...

В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...

10 січня 2025

У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3 млрд грн трансфертів з держбюджету

У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3...

У грудні 2024 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 20,8 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 95,5 %...

10 січня 2025

Порядки використання субвенцій в освітній сфері: харчування, шкільні автобуси та укриття (запис вебінару)

Порядки використання субвенцій в освітній...

Учасники вебінару з національними експертами проєкту DECIDE Сергієм Яцковським та Марією Міщенковою обговорили...