Регіони-лідери у втіленні завдань реформи місцевого самоврядування заклали фундамент для сталого ефективного розвитку територій. Не збавляючи темпів, такі регіони вже формують середовище, сприятливе і комфортне для життя, для бізнесу, інвестицій – все те, що здатне «акумулювати» найголовніший ресурс - людей. Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода під час Форуму регіонального розвитку «Ярмарок добросусідства» за участі об’єднаних громад, що проходить у м. Дніпро.
Від відзначив Дніпропетровщину, як регіон, де злагоджена командна праця у форматі «виконавча влада-місцеве самоврядування-громадськість» досягли хороших результатів. В області на сьогодні сформовано 61 об’єднану територіальну громаду. Процес триває. Головний акцент – на забезпеченні спроможності громад. До речі, на «Ярмарку добросусідства» об’єднані громади регіону представили проекти, які їм вдалося втілити протягом року – 177 проектів у різних сферах і це втричі більше, ніж минулоріч.
«Громади економічно мужніють і подають добрий приклад іншим для наслідування. 61 громада Дніпропетровщини – це лідери, які повірили в реформу і не злякалися відповідальності. Майбутнє країни - за такими громадами. Є і ті, над спроможністю яких ще потрібно працювати. Діє механізм приєднання і його необхідно використати», - сказав В’ячеслав Негода.
Він зосередив увагу на тому, що і Президент України, і Прем’єр-міністр України днями заявили, що децентралізація і надалі залишається пріоритетом держави.
«Цей шлях незворотній. Звертаюся до тих хто ще думає чи варто, або можливо просто не хоче долучатися до реформи: вам потрібно усвідомити, що чим довше затягуєте процес створення спроможних громад, тим гірше для цих громад. Вони втрачають час і ресурси. Так бути не повинно, коли одні громади розвиваються, а інші тупцюють на місці. Маємо до 2020 року сформувати нову територіальну основу для місцевого самоврядування. Часу ще є достатньо, аби оцінити ситуацію і скористатися інструментами, які дає реформа місцевого самоврядування», - зазначив перший заступник Міністра.
Нагадаємо, на сьогодні в Україні сформовано 835 об’єднаних територіальних громад, 130 з яких очікують рішення ЦВК про призначення перших місцевих виборів. Днями, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що децентралізація - фундаментальна реформа з передачі на місця адміністративних повноважень і фінансових можливостей - продовжуватиметься, але вимога до місцевого самоврядування – конвертувати переданий ресурс в нову якість життя людей.
Більше про Форум регіонального розвитку «Ярмарок добросусідства» ТУТ
01 липня 2025
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...
Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...
01 липня 2025
Надмірні координація і планування можуть зашкодити мотивації та творчості агентів місцевого розвитку. Минуло вже...
01 липня 2025
Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?
Липневі каталоги можливостей: що нового для...
Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...
01 липня 2025
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії учнів і учениць стали реальністю
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії...
У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», що реалізується спільно громадою та...