Міжмуніципальне співробітництво – дієвий інструмент для вирішення спільний проблем громад у різноманітних сферах життєдіяльності. Тому дедалі більше громад використовують цей інструмент. Про це свідчать дані Моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування, який щомісяця проводить Мінрегіон.
Співробітництво територіальних громад в Україні внормували одразу після старту реформи місцевого самоврядування в 2014 році. З того часу 956 громад уклали договори про співробітництво. Лише за минулий місяць громади уклали 40 таких договорів. Найбільше співпрацюють у сферах ЖКГ, благоустрою, пожежної безпеки, освіти та охорони здоров’я.
В’ячеслав Негода, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ звернув увагу на той факт, що у регіонах, де повільно проходить процес добровільного об’єднання територіальних громад, значно активніше користуються інструментом співробітництва.
«До прикладу, Полтавська область у рейтингу областей щодо формування об’єднаних громад – на 20 місці з 24 регіонів. Але в цій області майже півтисячі громад співпрацюють у багатьох сферах, оформивши це договірними відносинами. У Вінницькій області близько ста громад користуються інструментом міжмуніципального співробітництва. Харківщина також наздоганяє ці регіони. Досвід показує, що співробітництво є одним з перших кроків до подальшого об’єднання у спроможні громади. Тому хто досі побоюється об’єднання, може розпочати зміни в своїй громаді через співробітництво», - сказав В’ячеслав Негода.
Довідка
Мінрегіон оприлюднив черговий Моніторинг процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування станом на 10 вересня 2018 року (ЗАВАНТАЖИТИ). Документ відображає дані щодо: формування об’єднаних територіальних громад; фінансової децентралізації і місцевих бюджетів; децентралізації повноважень Держархбудконтролю; процесу створення Центрів надання адміністративних послуг; окремих етапи реформування сфер освіти та медицини та ін. дані.
23 грудня 2024
Децентралізація 2024: підсумки року
Децентралізація 2024: підсумки року
Чим запам’ятається 2024 рік учасникам процесу реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади?...
23 грудня 2024
«Агенції регіонального розвитку мають проявити...
Плани та пріоритети Міністерства розвитку громад та територій щодо діяльності агенцій регіонального розвитку (АРР),...
20 грудня 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 грудня 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...