Історія успіху Затишанської громади: сучасні школи і дитсадки, дороги і стадіони, бізнес та екологія

За півтора роки в Затишанській ОТГ на Одещині відбулися зміни, які важко не помітити. Що стало пріоритетом у роботі місцевої влади після об’єднання Затишанської селищної і Торосівської сільської рад, розповідає Одеський ЦРМС, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Один з акцентів діяльності громади – ремонт та сучасне оснащення шкіл.

«Затишанська школа не ремонтувалася років п’ятдесят. Нещодавно ми повністю перекрили дах за 900 тис. грн. Зробили ремонт першого поверху. На черзі – ремонт наступних поверхів. Закупили повністю обладнання для класів: фізики, хімії і так далі. Тепер маємо сучасні класи, в яких дітям і цікаво, і зручно. Я переконаний, що сільська школа не має бути гіршою за міську. У нас, наприклад, шість інтерактивних дошок. Мабуть, не кожна велика міська школа стільки має», - розповідає селищний голова Геннадій Топольницький.

А минулого року в обох навчально-виховних комплексах замінили вікна і вхідні двері на металопластикові, капітально відремонтували спортивну залу Торосівського НВК, будівлю № 3 Затишанського НВК.

Обладнали за найновішими вимогами і чотири перших класи Нової української школи: це і новенькі одномісні парти, і м’які меблі, і дидактичні матеріали, і комп’ютерне та офісне обладнання. А ще в обох школах забезпечили безперебійну роботу Wi-Fi.

На черзі – облаштування міні-стадіону біля Затишанської школи. Проект уже готовий, тож наступного року стадіон почнуть будувати:

«Ми облаштуємо там тренажери, волейбольний, баскетбольний майданчики і поле для міні-футболу. Бачу, що молодь цікавиться спортом, здоровим способом життя. Водночас бачу, що малеча часто віддає перевагу комп’ютерним іграм. Ми хочемо, щоб діти більше займалися спортом, фізичним розвитком, адже це здоров’я. А щоб їм було цікаво, потрібен гарний стадіон  сучасним обладнанням. І, звісно, були б раді бачити в нашій громаді тренера, він нам дуже потрібен», - продовжує розповідь селищний голова.

Цього року ОТГ придбає ще один шкільний автобус на додачу до того, що вже є, адже до Затишанської школи підвозять учнів з семи сусідніх сіл.

Капітальний ремонт Затишанського дитсадка зробили в минулому році, а також закупили меблі і обладнання за 700 тисяч гривень. Для дитячих садочків придбали нові меблі, спортивний інвентар, оновили обладнання і в Торосівському дитсадку.

Другий акцент роботи громади – ремонт доріг. Цього року капітально відремонтували дві вулиці в Затишші, та по одній в Торосово і Загір’ї на загальну суму 4,5 млн грн.

Третій важливий напрямок – вуличне освітлення. Причому ліхтарі з’явилися навіть на тих вулицях, де раніше його взагалі не було. Загалом в освітлення цього року різних населених пунктів громади вклали близько 2 млн грн, встановлюючи енергозберігаючі LED-лампи та фотоелементи.

Четвертий напрям – розвиток економіки, залучення інвестицій, створення робочих місць. Для Затишшя і Торосово розробляють генеральні плани на загальну суму 407 тис. грн, що дасть можливість бізнесу працювати за прозорими правилами.

П’ятий напрям – утилізація твердих побутових відходів за новими стандартами та максимальним захистом навколишнього середовища. Минулого року громада придбала за кошти інфраструктурної субвенції автомобіль-сміттєвоз, а зараз Затишанське КП «Господар» розпочало виготовлення власними силами баків під сміття та облаштування майданчиків під них. Крім того, на території ОТГ встановлюються урни – вздовж вулиць і в місцях відпочинку та торгівлі.

На території громади є чимало підприємств, головний же напрямок економічного розвитку тут – функціонування хлібоприймальних пунктів, елеваторів, вирощування зернових культур.

«Ми співпрацюємо з підприємствами, аби вони реєструвалися на території нашої громади та сплачували податки до нашого бюджету. Також нас цікавить створення якомога більшої кількості робочих місць і поява здорової бізнес-конкуренції, адже це означає появу сприятливих умов праці для наших мешканців», - впевнений Геннадій Топольницький.

А серед проектів на найближче майбутнє – очищення місцевого ставка та створення довкола нього рекреаційної зони. Поруч планується облаштувати міні-готель, кафе, майданчик для дозвілля.

«Ми докладно вивчили цю можливість, фахівці провели дослідження, тож тепер чекаємо остаточного погодження проекту і приступимо до роботи. Така територія потрібна місцевим мешканцям, а також робітникам, які працюють на наших підприємствах і приїздять звідусіль, але не мають де зупинитися, відпочити, переночувати на час відряджень. Тож це буде і відпочинкова територія, і бізнес-готель», - пояснює селищний голова.

Нагадаємо, що перші вибори у Затишанській ОТГ відбулися 11 грудня 2016 року. Площа об'єднаної територіальної громади складає 180,46 кв. км, а чисельність населення перевищує п’ять тисяч.

12.09.2018 - 14:14 | Переглядів: 10310

Приєднані зображення:

Область:

Одеська область

Громади:

Затишанська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

09 вересня 2022

Лановецька громада Тернопільської області: про війну, історію, розвиток та підтримку партнерів

Лановецька громада Тернопільської області: про...

  «Там хлопці боронять, а ми маємо тут робити роботу», - вважають у Лановецькій громаді Тернопільської...

26 серпня 2022

П'ядицька громада: село розвивається, а громада має прибуток і перспективу

П'ядицька громада: село розвивається, а громада...

    Аби досягнути успіху - треба знайти свою унікальність. Або створити її! До об’єднання власні...

29 липня 2022

Великоберезовицька громада розробила інвестиційний профіль та працює над запрошенням релокованого бізнесу

Великоберезовицька громада розробила...

Створення сприятливого бізнес-середовища в територіальній громаді - тривалий процес, який вимагає системної роботи у...

22 лютого 2022

Міжмуніципальне диво. 16 громад Закарпаття разом будують сміттєсортувальний завод

Міжмуніципальне диво. 16 громад Закарпаття...

Будівництво має початися у травні цього року у селищі Поляна Закарпатської області із залученням німецького...