Історія успіху Затишанської громади: сучасні школи і дитсадки, дороги і стадіони, бізнес та екологія

За півтора роки в Затишанській ОТГ на Одещині відбулися зміни, які важко не помітити. Що стало пріоритетом у роботі місцевої влади після об’єднання Затишанської селищної і Торосівської сільської рад, розповідає Одеський ЦРМС, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Один з акцентів діяльності громади – ремонт та сучасне оснащення шкіл.

«Затишанська школа не ремонтувалася років п’ятдесят. Нещодавно ми повністю перекрили дах за 900 тис. грн. Зробили ремонт першого поверху. На черзі – ремонт наступних поверхів. Закупили повністю обладнання для класів: фізики, хімії і так далі. Тепер маємо сучасні класи, в яких дітям і цікаво, і зручно. Я переконаний, що сільська школа не має бути гіршою за міську. У нас, наприклад, шість інтерактивних дошок. Мабуть, не кожна велика міська школа стільки має», - розповідає селищний голова Геннадій Топольницький.

А минулого року в обох навчально-виховних комплексах замінили вікна і вхідні двері на металопластикові, капітально відремонтували спортивну залу Торосівського НВК, будівлю № 3 Затишанського НВК.

Обладнали за найновішими вимогами і чотири перших класи Нової української школи: це і новенькі одномісні парти, і м’які меблі, і дидактичні матеріали, і комп’ютерне та офісне обладнання. А ще в обох школах забезпечили безперебійну роботу Wi-Fi.

На черзі – облаштування міні-стадіону біля Затишанської школи. Проект уже готовий, тож наступного року стадіон почнуть будувати:

«Ми облаштуємо там тренажери, волейбольний, баскетбольний майданчики і поле для міні-футболу. Бачу, що молодь цікавиться спортом, здоровим способом життя. Водночас бачу, що малеча часто віддає перевагу комп’ютерним іграм. Ми хочемо, щоб діти більше займалися спортом, фізичним розвитком, адже це здоров’я. А щоб їм було цікаво, потрібен гарний стадіон  сучасним обладнанням. І, звісно, були б раді бачити в нашій громаді тренера, він нам дуже потрібен», - продовжує розповідь селищний голова.

Цього року ОТГ придбає ще один шкільний автобус на додачу до того, що вже є, адже до Затишанської школи підвозять учнів з семи сусідніх сіл.

Капітальний ремонт Затишанського дитсадка зробили в минулому році, а також закупили меблі і обладнання за 700 тисяч гривень. Для дитячих садочків придбали нові меблі, спортивний інвентар, оновили обладнання і в Торосівському дитсадку.

Другий акцент роботи громади – ремонт доріг. Цього року капітально відремонтували дві вулиці в Затишші, та по одній в Торосово і Загір’ї на загальну суму 4,5 млн грн.

Третій важливий напрямок – вуличне освітлення. Причому ліхтарі з’явилися навіть на тих вулицях, де раніше його взагалі не було. Загалом в освітлення цього року різних населених пунктів громади вклали близько 2 млн грн, встановлюючи енергозберігаючі LED-лампи та фотоелементи.

Четвертий напрям – розвиток економіки, залучення інвестицій, створення робочих місць. Для Затишшя і Торосово розробляють генеральні плани на загальну суму 407 тис. грн, що дасть можливість бізнесу працювати за прозорими правилами.

П’ятий напрям – утилізація твердих побутових відходів за новими стандартами та максимальним захистом навколишнього середовища. Минулого року громада придбала за кошти інфраструктурної субвенції автомобіль-сміттєвоз, а зараз Затишанське КП «Господар» розпочало виготовлення власними силами баків під сміття та облаштування майданчиків під них. Крім того, на території ОТГ встановлюються урни – вздовж вулиць і в місцях відпочинку та торгівлі.

На території громади є чимало підприємств, головний же напрямок економічного розвитку тут – функціонування хлібоприймальних пунктів, елеваторів, вирощування зернових культур.

«Ми співпрацюємо з підприємствами, аби вони реєструвалися на території нашої громади та сплачували податки до нашого бюджету. Також нас цікавить створення якомога більшої кількості робочих місць і поява здорової бізнес-конкуренції, адже це означає появу сприятливих умов праці для наших мешканців», - впевнений Геннадій Топольницький.

А серед проектів на найближче майбутнє – очищення місцевого ставка та створення довкола нього рекреаційної зони. Поруч планується облаштувати міні-готель, кафе, майданчик для дозвілля.

«Ми докладно вивчили цю можливість, фахівці провели дослідження, тож тепер чекаємо остаточного погодження проекту і приступимо до роботи. Така територія потрібна місцевим мешканцям, а також робітникам, які працюють на наших підприємствах і приїздять звідусіль, але не мають де зупинитися, відпочити, переночувати на час відряджень. Тож це буде і відпочинкова територія, і бізнес-готель», - пояснює селищний голова.

Нагадаємо, що перші вибори у Затишанській ОТГ відбулися 11 грудня 2016 року. Площа об'єднаної територіальної громади складає 180,46 кв. км, а чисельність населення перевищує п’ять тисяч.

12.09.2018 - 14:14 | Переглядів: 3943

Приєднані зображення:

Область:

Одеська область

Громади:

Затишанська селищна об’єднана територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:
9ebc794704ec1c2a843326d9b159cc23

23 січня 2020

SMART-туризм: уся інформація про...

Івано-Франківщина вже кілька років поспіль посідає лідерські позиції серед регіонів України за показником доходу...

D9ef2c8686fc216350d0a02e3acd1240

21 січня 2020

Купили приватний будинок, щоб створити центр...

Останнім часом тема соціальних послуг набуває популярності у публічному просторі. Чому? По-перше, в країні з'явились...

5f638ca9956075bcc04a55abc86b1a3e

14 січня 2020

Хаб «Місто змістів» — вінницька платформа для...

«Місто змістів» сьогодні є центральним осередком і справжнім драйвером соціальної активності у Вінниці. В основі...