Життя Старокозацької громади: спорт, освітлення, тротуари

Центр Старокозацької об’єднаної громади – старовинне село, засноване ще устьдунайськими і задунайськими козаками, тож громаду знають в області і як старовинний культурний центр, і як досить потужний економічний вузол з перспективою зростання.

Старокозацька ОТГ – одна з п’яти, що функціонують на території Білгород-Дністровського району Одеської області. Перші вибори тут відбулися 29 жовтня 2017 року, до її складу увійшли чотири місцеві ради, а чисельність населення перевищує 9600 мешканців.

Детальніше про розвиток громади після об’єднання – у матеріалі Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.


 

Перший заступник сільського голови Павло Осматескул розповідає, що на території громади чимало підприємств: це і крупний сироварний завод, де працюють близько 300 місцевих жителів, і підприємства переробки сільгосппродукції, і потужна сонячна електростанція.

«У нашій громаді ситуація не така, як у багатьох селах. Роботи вистачає, а от робочих рук – ні. Причому є тенденція до покращення демографічної складової нашого розвитку. Наприклад, у Старокозацькій школі вчаться вісімсот учнів, але є підстави вважати, що за декілька років їх буде близько тисячі. З одного боку, це чудова перспектива для нашої громади і ознака того, що у людей є непогані умови для роботи і покращення добробуту. З іншого боку, це нові завдання і виклики нам як місцевій владі, адже маємо думати про покращення рівня життя, про соціальну інфраструктуру і забезпечення потреб наших мешканців», – впевнений він.

На території громади чотири дитячі садочки, причому центральний – Старокозацький – відвідують понад 200 дітей.

Після об’єднання, в громаді вирішили, що першочергово слід зробити дитячі заклади безпечними, тож у трьох дитсадках (крім Старокозацького, де й раніше постійно проводилися ремонти) замінили електропроводку і все електричне оснащення. Крім того, замінили 300 ламп розжарювання на пристрої нового типу – LED-лампи, що дозволить зменшити витрати на освітлення вдесятеро. До кінця року в садках почнуть встановлювати пелетні котли – спочатку в Петрівському і Козацькому.

Тим часом триває ремонт актового залу Старокозацького дитсадка: за рахунок місцевого бюджету зроблять нову підлогу для занять танцями на суму понад 15 тис. грн.

Ще один напрямок роботи – встановлення дитячих майданчиків. І якщо у Старокозачому майданчик був і раніше, то до кінця року їх отримає кожне село. Всього у це вклали майже 200 тис. грн.

Зрушення відбуваються і у сфері спорту, в першу чергу учнівського: для Старокозацької школи закупили обладнання для занять карате, всі чотири школи громади отримали спортивне обладнання на 70 тисяч гривень. У найближчих планах – відновити у громаді футбол. Раніше футбольні команди були у кожному селі, але з роками їх лишилося тільки дві, й обидві – у Старокозачому. Тепер громада створює ще три команди – у кожній центральній садибі колишніх місцевих рад, що об’єдналися, спортсменам закупили форму, обладнання, планують проводити як внутрішні змагання, так і запрошувати команди з інших громад.

Розпочали нещодавно і реконструкцію центрального парку у Старокозачому. Тут прокладають тротуарні доріжки, розчищають парослі, встановлюють нові лавки.

Активно зайнялися в громаді освітленням вулиць. В Старокозачому проклали 1600 метрів кабелю і встановили 26 LED-ліхтарів по вулиці, де раніше не було освітлення взагалі. В Петрівці прокладають 1300 метрів кабелю, у Крутоярівці – 2000 метрів. Усі старі лампи розжарювання замінюють на LED. Всього в ОТГ запланували прокласти 10 км нового освітлення і замінити близько 200 вуличних ліхтарів.

Цього ж року планують зробити тротуари у кожному селі, причому роботи виконуватимуть винятково місцеві працівники.

«У нас розвиваються громадські ініціативи. Наприклад, жителі можуть звернутися до сільради з пропозицією: прокласти доріжку, обладнати криницю для питної води тощо. Сільрада допомагає матеріалами, а роботи люди виконують самі. Так уже чимало невеликих проектів встигли реалізувати», – розповідає Павло Осматескул.

Область:

Одеська область

Громади:

Старокозацька територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

16 січня 2021

Рекорд України - 30 років поспіль на посаді голови громади

Рекорд України - 30 років поспіль на посаді...

Як має працювати голова громади, щоб мешканці 30 років поспіль не сумнівалися у правильності свого вибору. Історія...

13 січня 2021

Вінниця першою в Україні запроваджує міський стандарт гостинності

Вінниця першою в Україні запроваджує міський...

Упродовж 2020 року у Вінниці було успішно реалізовано проект «Вінницький стандарт гостинності», спрямований на...

13 січня 2021

Полтавські підприємці системно нарощують свої експортні можливості

Полтавські підприємці системно нарощують свої...

Одним із важливих стратегічних завдань на шляху розвитку економіки Полтави є посилення експортної діяльності місцевих...

29 грудня 2020

Як громадам ефективно працювати з фінансами, які залучаються в освітню галузь

Як громадам ефективно працювати з фінансами,...

Авторка:  Ірина Грекова, заступниця селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Солонянської селищної...

29 грудня 2020

Секрет Кулика або Як здобути 91,7% голосів на місцевих виборах

Секрет Кулика або Як здобути 91,7% голосів на...

Голова Іванівської громади Михайло Кулик, рекордсмен України   Децентралізація поцікавилася, як голові...