Життя Старокозацької громади: спорт, освітлення, тротуари

Центр Старокозацької об’єднаної громади – старовинне село, засноване ще устьдунайськими і задунайськими козаками, тож громаду знають в області і як старовинний культурний центр, і як досить потужний економічний вузол з перспективою зростання.

Старокозацька ОТГ – одна з п’яти, що функціонують на території Білгород-Дністровського району Одеської області. Перші вибори тут відбулися 29 жовтня 2017 року, до її складу увійшли чотири місцеві ради, а чисельність населення перевищує 9600 мешканців.

Детальніше про розвиток громади після об’єднання – у матеріалі Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.


 

Перший заступник сільського голови Павло Осматескул розповідає, що на території громади чимало підприємств: це і крупний сироварний завод, де працюють близько 300 місцевих жителів, і підприємства переробки сільгосппродукції, і потужна сонячна електростанція.

«У нашій громаді ситуація не така, як у багатьох селах. Роботи вистачає, а от робочих рук – ні. Причому є тенденція до покращення демографічної складової нашого розвитку. Наприклад, у Старокозацькій школі вчаться вісімсот учнів, але є підстави вважати, що за декілька років їх буде близько тисячі. З одного боку, це чудова перспектива для нашої громади і ознака того, що у людей є непогані умови для роботи і покращення добробуту. З іншого боку, це нові завдання і виклики нам як місцевій владі, адже маємо думати про покращення рівня життя, про соціальну інфраструктуру і забезпечення потреб наших мешканців», – впевнений він.

На території громади чотири дитячі садочки, причому центральний – Старокозацький – відвідують понад 200 дітей.

Після об’єднання, в громаді вирішили, що першочергово слід зробити дитячі заклади безпечними, тож у трьох дитсадках (крім Старокозацького, де й раніше постійно проводилися ремонти) замінили електропроводку і все електричне оснащення. Крім того, замінили 300 ламп розжарювання на пристрої нового типу – LED-лампи, що дозволить зменшити витрати на освітлення вдесятеро. До кінця року в садках почнуть встановлювати пелетні котли – спочатку в Петрівському і Козацькому.

Тим часом триває ремонт актового залу Старокозацького дитсадка: за рахунок місцевого бюджету зроблять нову підлогу для занять танцями на суму понад 15 тис. грн.

Ще один напрямок роботи – встановлення дитячих майданчиків. І якщо у Старокозачому майданчик був і раніше, то до кінця року їх отримає кожне село. Всього у це вклали майже 200 тис. грн.

Зрушення відбуваються і у сфері спорту, в першу чергу учнівського: для Старокозацької школи закупили обладнання для занять карате, всі чотири школи громади отримали спортивне обладнання на 70 тисяч гривень. У найближчих планах – відновити у громаді футбол. Раніше футбольні команди були у кожному селі, але з роками їх лишилося тільки дві, й обидві – у Старокозачому. Тепер громада створює ще три команди – у кожній центральній садибі колишніх місцевих рад, що об’єдналися, спортсменам закупили форму, обладнання, планують проводити як внутрішні змагання, так і запрошувати команди з інших громад.

Розпочали нещодавно і реконструкцію центрального парку у Старокозачому. Тут прокладають тротуарні доріжки, розчищають парослі, встановлюють нові лавки.

Активно зайнялися в громаді освітленням вулиць. В Старокозачому проклали 1600 метрів кабелю і встановили 26 LED-ліхтарів по вулиці, де раніше не було освітлення взагалі. В Петрівці прокладають 1300 метрів кабелю, у Крутоярівці – 2000 метрів. Усі старі лампи розжарювання замінюють на LED. Всього в ОТГ запланували прокласти 10 км нового освітлення і замінити близько 200 вуличних ліхтарів.

Цього ж року планують зробити тротуари у кожному селі, причому роботи виконуватимуть винятково місцеві працівники.

«У нас розвиваються громадські ініціативи. Наприклад, жителі можуть звернутися до сільради з пропозицією: прокласти доріжку, обладнати криницю для питної води тощо. Сільрада допомагає матеріалами, а роботи люди виконують самі. Так уже чимало невеликих проектів встигли реалізувати», – розповідає Павло Осматескул.

Область:

Одеська область

Громади:

Старокозацька сільська об’єднана територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

01 липня 2020

ІТ-рішення для підтримання роботи сільської ради у Музиківській громаді

ІТ-рішення для підтримання роботи сільської...

Музиківська сільська громада, що на Херсонщині, утворилась у 2016 році. Після об’єднання із Східненською сільською...

25 червня 2020

Радсадівська ОТГ: «Успіх не приходить водночас, це – методична кропітка щоденна праця»

Радсадівська ОТГ: «Успіх не приходить водночас,...

Радсадівська громада створена наприкінці 2017 року і вже сьогодні, майже за три роки існування, демонструє чудові...

25 червня 2020

Як Усть-Путильська ОТГ впроваджує інструменти прозорості

Як Усть-Путильська ОТГ впроваджує інструменти...

У 2014 році Україна розпочала ряд суспільно важливих реформ. Антикорупційна реформа та децентралізація стали одними з...

23 червня 2020

Баранівська громада шиє захисні маски в рамках ініціативи Програми «U-LEAD з Європою»

Баранівська громада шиє захисні маски в рамках...

Баранівський міжшкільний ресурсний центр «Мрії в дії» виконав свій перший тендер від Програми «U-LEAD з Європою» на...

22 червня 2020

Бюджетні Супермен, Корова і казковий борщ: об’єднані громади з семи областей підготували нові Бюджети для громадян

Бюджетні Супермен, Корова і казковий борщ:...

України за супроводу експертів Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» у рамках програми USAID DOBRE...