Громади повинні бачити, хто скільки податків сплачує на їхній території, – експерт

Податки і збори є головним джерелом наповнення місцевого бюджету. Отже громади мали б заохочувати місцеві організації сумлінно сплачувати усі податки. Але, на жаль, органи місцевого самоврядування навіть не мають доступу до інформації, хто і скільки податків на їхній території платить.

Про це у програмі «Сучасна громада» Українського радіо сказала експерт з питань місцевих бюджетів Асоціації міст України Вікторія Кобялко.

«Органи місцевого самоврядування не мають доступу до бази фіскальної служби у розрізі платників податків, а отримують лише узагальнені дані. Ця база закрита, вона для службового використання. Тобто громада не бачить, хто з підприємців на її території сплачує податки і в якому розмірі. А ці дані дуже важливі для планування і формування місцевого бюджету», - сказала експерт.

Вікторія Кобялко поінформувала, що Асоціація міст України спільно з Міністерством фінансів напрацьовує законопроект про зміни до Податкового кодексу щодо поліпшення адміністрування податків та зборів. «Ми пропонуємо подавати до органів місцевого самоврядування інформацію в розрізі платників податків, що діють на їхній території. Це б дало змогу громадам попрацювати з платниками податків і допомагати Державній фіскальній службі стягувати недоотримані суми. Принаймні, громади могли б аналізувати причини несплати податків і прогнозувати надходження на наступний бюджетний період», - вважає експерт.

Повний запис програми слухайте ТУТ.

«Сучасна громада» виходить за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» щосереди о 19:30.

02.08.2018 - 10:13 | Переглядів: 17631
Громади повинні бачити, хто скільки податків сплачує на їхній території, – експерт

Теги:

бюджет

Джерело:

Читайте також:

21 травня 2026

Реформа публічних інвестицій: головні ризики та 5 рішень від 523 громад

Реформа публічних інвестицій: головні ризики та...

В Україні триває трансформація системи управління публічними інвестиціями. Цей процес покликаний змінити підходи до...

21 травня 2026

Мінрозвитку розпочало підготовку Державної програми підтримки прифронтових територій та територій відновлення

Мінрозвитку розпочало підготовку Державної...

Мінрозвитку розпочало підготовку першої Державної програми підтримки прифронтових територій та територій...

20 травня 2026

Управління в умовах війни, енергетика та нові фінансові інструменти: українські громади зміцнюють партнерство з Польщею

Управління в умовах війни, енергетика та нові...

Представники громад Харківської, Сумської, Дніпропетровської та Закарпатської областей у складі делегації,...