26 липня Житомирська обласна рада планує розглянути зміни до Перспективного плану формування спроможних об'єднаних територіальних громад Житомирської області, який на 100% покриватиме територію області. Робоча група із внесення змін до плану вже узгодила всі питання стосовно форматів та кількості громад, які ще мають бути утворені.
«Робоча група провела велику роботу та розглянула всі можливі варіанти. Тепер на сесії обласної ради свою позицію мають висловити депутати. Таким чином, у цьому році ми маємо можливість максимально сформувати нові громади», - наголосив Василь Невмержицький, директор Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного «Програмою U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном.
На сьогодні вже діють 45 громад у Житомирській області, ще одна Романівська, чекає на призначення виборів ЦВК, 5 отримали висновки ОДА та у ще 3 триває процес створення ОТГ. Супровід у процесі створення громад здійснюють експерти Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.
Таким чином ще мають бути створені ще 19 нових ОТГ, у Ружинському, Андрушівському, Бердичівському, Житомирському, Черняхівському, Чуднівському, Романівському, Малинському, Коростенському та Новоград-Волинському районах області.

Приєднані зображення:
Теги:
створення спроможних громад перспективний план
Область:
Житомирська областьДжерело:
Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування
18 березня 2026
Перший день тренінгу UCORD для АРР: як платформа КРОКУС допомагає перетворити ідею на концепцію
Перший день тренінгу UCORD для АРР: як...
У Києві завершився перший день дводенного тренінгу для представників Агенцій регіонального розвитку, організованого...
18 березня 2026
24 березня – безкоштовний вебінар «Екологічні...
ВГО “Жива планета” спільно з Міністерством економіки, довкілля та сільського господарства України та ДП «Прозорро»...
18 березня 2026
АНОНС. Засідання Комітету з питань організації...
19 березня 2026 року об 11:30 Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого...
18 березня 2026
UCORD розпочинає дводенний тренінг для АРР: 11 областей опановуватимуть платформу КРОКУС
UCORD розпочинає дводенний тренінг для АРР: 11...
Як перетворити ідею громади на проєкт, готовий до фінансування? Відповідь на це питання сьогодні у Києві шукають 26...