Одне з найбільших джерел фінансування у громаді – це кошти місцевих підприємств і організацій, які функціонують на її території. Отже чим успішніше розвиватиметься бізнес, чим краще почуватиме себе підприємець, тим більше капіталовкладень отримає громада.
Про це у програмі «Сучасна громада» Українського радіо сказав Василь Федюк, радник з питань координації та планування регіонального розвитку групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні, створеної за підтримки програми «U-LEAD з Європою».
«Об’єднані громади спроможні створювати сприятливий інвестиційний клімат. Вони мають прагнути цього, бо від інвестиції залежить їхнє майбутнє. Взяти наприклад Михайло-Коцюбинську ОТГ, що на Чернігівщині. Там за сприяння місцевої влади компанія нещодавно відкрила підприємство з виготовлення пластівців, в яке інвестувала 10 млн доларів, створила сотні робочих місць для мешканців громади і суміжних територій. Це - зростання економічного, експортного потенціалу громади. Це – впевненість у майбутньому», - зазначив Василь Федюк.
На думку експерта, багато чого для залучення інвестицій і стимулювання підприємницької діяльності на своїй території громада може зробити сама. «Економічний розвиток треба будувати на основі існуючих конкурентних переваг громади. Отже громада має зробити інвентаризацію своїх активів: природних, виробничих людських ресурсів. Треба знайти щось унікальне, що може привабити інвестора», - сказав Василь Федюк.
Така інвентаризація, за його словами, дає можливість структурувати усі конкурентні переваги громади, створити власний інвестиційний паспорт – документ, який допоможе переконати інвестора робити бізнес саме тут.
«Крім цього, громада повинна мати стратегічний план розвитку своєї територій. Вона має попіклуватися про просторове планування – генеральний план розвитку всієї території. Має бути також генеральне планування інвестиційних майданчиків. І усе це необхідно зробити максимально доступним та публічним, використовуючи власні сайти та соціальні мережі», - радить експерт.
За його словами, об’єднані громади вже зрозуміли користь від розробки перелічених документів і відкритості. «Наприклад, всі громади Запорізької області вже створили інвестиційні паспорти і пропонують бізнесу свої інвестиційні майданчики», - повідомив експерт.
Також Василь Федюк наголосив на важливості співпраці громад з обласними державними адміністраціями та агенціями регіонального розвитку. «Залучення інвестицій у розвиток територій – це в першу чергу функція обласного рівня. Крім того, облдержадміністрації працюють з офісом залучення інвестицій при Кабміні. Тому співпраця з ОДА дає можливість громаді вийти на значні інвестиції», - впевнений експерт.
Повний запис програми слухайте ТУТ
«Сучасна громада» виходить за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» щосереди о 19:30.
Головне фото: DOBRE
Теги:
розвиток бізнесу інвестиції план просторове планування Василь Федюк
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
04 лютого 2025
У Жовтих Водах на Дніпропетровщині з’явиться новий індустріальний парк
У Жовтих Водах на Дніпропетровщині з’явиться...
Новий індустріальний парк «Жовті Води» буде створено на території міста Жовті Води Кам’янського району...
04 лютого 2025
10 законопроектів, важливих для підтримки та розвитку громад і територій – інфографіка
10 законопроектів, важливих для підтримки та...
Щороку портал «Децентралізація» формує в єдиний список найактуальніші для місцевого самоврядування законопроєкти, які...
03 лютого 2025
Премія Нового Європейського Баугаузу 2025: встигніть подати свій проєкт
Премія Нового Європейського Баугаузу 2025:...
Подайте свій проєкт до 14 лютого та станьте частиною європейської мережі інновацій. Конкурс відзначає найкращі...
03 лютого 2025
U-LEAD оголошує нові «Кроки для спеціалістів» на тему «Служба в органах місцевого самоврядування»
U-LEAD оголошує нові «Кроки для спеціалістів»...
Навчальна програма «Кроки для спеціалістів. Служба в органах місцевого самоврядування» від «U-LEAD з Європою»...