Зруйновані міфи і оновлення завдань з регіонального розвитку: підсумки візиту представників Одещини до Польщі

Перший навчальний візит до Поморського Воєводства (Польща), організований за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону 25-29 червня, став поштовхом для переосмислення сучасних викликів, що стоять перед об’єднаними громадами України. Про це розповів радник з регіонального розвитку Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Віктор Бондарук, який брав участь у цьому візиті.

За його словами навчальний захід дав розуміння того, що українці, говорячи про польські реформи, часто послуговуються трьома основними міфами, котрі не мають нічого спільного з реаліями:

Міф 1. Усі досягнення Польщі базуються на коштах ЄС.

“Насправді, сучасного стану наші сусіди досягли, перш за все, завдяки побудові ефективної системи управління і використання публічних коштів, і саме це сприяло отриманню коштів з європейських фондів”, – говорить радник ОЦРМС.

Міф 2. Рівень життя у Польщі значно вищий за український.

“Насправді, середня зарплата польського працівника приблизно у три рази більша, ніж у українського. Поряд з цим, вартість життя у деяких сферах набагато вижча. Наприклад, водозабезпечення і водовідведення – у 6 разів, вивезення сміття – у 5 разів”, – розповідає Віктор Бондарук.

Міф 3. Україна залишається більш централізованою у порівнянні з Польщею.

“Насправді, у сфері медицини, освіти, дорожнього та комунального господарства наші громади мають більше повноважень”, – ділиться спостереженнями радник з регіонального розвитку.

Крім того, за словами експерта, стратегія розвитку громади має стати основним документом для усіх органів місцевого самоврядування, і у цьому напрямку бажано надавати консультації активніше, залучати більше експертів. До того ж, показники досягнення цілей є невід’ємними складовими планування розвитку на рівні регіону та громади.

“Розробка та реалізація проектів місцевого розвитку – основний інструмент діяльності місцевої влади. При цьому кожен проект має додавати у досягненні показників, визначених у стратегії розвитку громади. Інша діяльність не має права отримувати фінансування. І, по-третє, загальноєвропейський ринок праці вступив у фазу жорсткої конкуренції за працівника, а тому трудова міграція з України може значно вирости. У зв’язку з цим головним завданням регіонального та місцевого розвитку має стати формування умов для створення нових високооплачуваних та висококваліфікованих робочих місць”, – переконаний він.

Нагадаємо, що захід є першим у серії візитів, що відбуватимуться упродовж 2018-2019 років. Темами є місцевий та регіональний економічний розвиток, розвиток сільських територій, розвиток людського капіталу, розвиток туризму, захист навколишнього природного середовища.

03.07.2018 - 09:36 | Переглядів: 9920
Зруйновані міфи і оновлення завдань з регіонального розвитку: підсумки візиту представників Одещини до Польщі

Область:

Одеська область

Джерело:

Читайте також:

05 липня 2025

Шлях України до повоєнного доброго демократичного врядування обговорили на Діалозі високого рівня у Львові

Шлях України до повоєнного доброго...

Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...

05 липня 2025

10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»

10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...

10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...

04 липня 2025

Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади

Розробка Комплексного плану просторового...

Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....

04 липня 2025

Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник

Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...

1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...