Проект "Академія управління територією" розпочав свою роботу на Вінниччині

Планується, що "академія" буде навчати представників місцевої влади ефективно працювати в сучасних умовах. На присвяченій її відкриттю семінар з'їхалися голови міських, сільських та селищних рад області. В рамках заходу вони поспілкувалися на тему децентралізації влади

– Дискусія навколо децентралізації наразі актуальна, – зауважив голова ОДА Валерій Коровій. – Завдяки змінам до бюджетного кодексу області вдалося заробити 90 мільйонів гривень на акцизних зборах і 16 мільйонів на податках на майно. Чимало податків зараз залишаються на місцях, і їх необхідно направляти на регіональний розвиток. 150 мільйонів гривень цього року отримав фонд регіонального розвитку, але щоб їх правильно застосувати, потрібні проекти, воля і бажання. Так, децентралізація ще не завершилася, але певні зміни вже є.

Окрім перспектив подальшого розвитку самоврядування, учасники семінару приділили увагу стратегічному плануванню, методичним підходам формування стратегій регіонального розвитку, існуванню місцевих громад в умовах реформ та пов'язаним з ними євроінтерграційним процесам.

Друга частина семінару відбудеться завтра. Під час неї посадовці будуть працювати над проблемами фінансів, економічного розвитку та підприємництва.

 

Область:

Вінницька область

Джерело:

«Власно»

Читайте також:

13 лютого 2026

Територіальні громади 2025: ключові зміни та їхні наслідки

Територіальні громади 2025: ключові зміни та...

Пропонуємо увазі читачів «Децентралізації» ґрунтовний аналітичний матеріал, підготовлений експертами KSE Institute —...

13 лютого 2026

«Мова розвитку»: описовий довідник головних термінів політики згуртованості ЄС

«Мова розвитку»: описовий довідник головних...

Європейський Союз має свою «мову розвитку». Нею пишуть стратегії, розподіляють мільярди євро й оцінюють успіхи...

13 лютого 2026

Плани Комітету, позиція Мінрозвитку та стратегія на 10 років – тези з конференції ЦПРР про децентралізацію

Плани Комітету, позиція Мінрозвитку та...

У Києві відбулася підсумкова конференція «Місцеве самоврядування та територіальна організація влади в Україні на...

12 лютого 2026

Анонс: вебінар «Особливості проведення громадських обговорень під час формування та реалізації плану мережі ЗЗСО»

Анонс: вебінар «Особливості проведення...

Запрошуємо керівників органів управління освітою, управлінські команди закладів освіти та юристів органів місцевого...