На молодіжному форумі у Городницькій ОТГ учасники напрацювали 6 проектів

21 та 22 червня у Городницькій ОТГ в приміщенні опорної школи, що у Новоград-Волинському районі, відбувся молодіжний форум «Можливості молоді в громаді в умовах децентралізації», який зібрав 80 учасників із 6 громад регіону. Команди Любарської, Городницької, Баранівської, Довбиської, Семенівської та Коростишівської ОТГ складались із учнів, студентів та молодих фахівців громади.

Проведення форуму ініціював Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений Програмою U-LEAD з Європою та Мінрегіоном, разом із партнерами Житомирською обласною організацією Пласту та Житомирським обласним центром туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді в Городницькій ОТГ.

На полях форуму відбулись дві панельні дискусії, за участі спікерів та представників громад з проблематики формування молодіжної політики в ОТГ та здобутків громад у реалізації ідей та проектів молоді. Далі учасників поділили на три групи – учні, студенти та молоді фахівці, з якими працювали тренери із проектного менеджменту, молодіжної політики, громадської діяльності та комунікації.

«Громади мають повноваження та гроші, але як їх використовувати, у багатьох випадках не знають, адже існує брак ідей. На цьому форумі ми збираємо посадовців та молодь разом та показуємо, наскільки комунікація між ними є ефективною та креативною. І цей брак ідей заповнюється думкою учнів, студентів, молодих фахівців», - переконаний Дмитро Клименко, радник з комунікації Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Протягом двох днів з молодими людьми працювали представники трьох університетів Житомира: ЖДУ імені І. Франка, ЖНАЕУ та ЖДТУ, які презентували учням навчальні заклади та провели профорієнтацію для дітей.

«Стати конкурентним на ринку праці сьогодні надскладно, тому потрібно зі школи працювати над своїми здібностями та планувати своє подальше навчання. Ми пропонуємо пройти профорієнтацію та чітко для себе визначити пріоритетні напрямки свого розвитку», - розповіла Людмила Горохова, викладач ЖДУ ім. І. Франка.

Також з учнями займались Ірина Яцик та Наталія Степаненко, які мотивували дітей виходити із зони комфорту та втілювати свої ідеї у своїх громадах. Із студентами та молодими фахівцями працювали досвідчені управлінці Житомирської міської ради Борис Пахолюк, керівник комунальної установи «Агенція розвитку міста» та Людмила Сікайло, заступник начальника управління сім’ї молоді та спорту.

«Тренери дуже цікаві і розповідають не чергову теорію, а практичний свій досвід. У нас активна та креативна команда сьогодні тут, і ми максимально використаємо цей досвід», - наголосила Анастасія Кучеренко, учениця Коростишівського НВК Школа-ліцей ім. Дярбіняна.

«Написати проект легко, важко виграти кошти для його реалізації. Ці молоді люди мають великі можливості, доступ до знань та досвіду, і такі форуми допомагають акумулювати зусилля та напрацьовувати рішення, які приносять розвиток громаді», - переконаний Борис Пахолюк, керівник комунальної установи «Агенція розвитку міста» ЖМР.

Особливістю форуму було те, що ночівля учасників відбувалась у наметовому містечку на березі річки Случ, яка протікає в околицях містечка Городниця. Більше того, це був справжній пластовий табір, адже він був повністю організований за пластовою методикою. Три Олександра – Чорний, Бондарчук та Шевчук та Анастасія Булейко, досвідчені пластуни, взялись за організацію виховної частини форуму.

Пластуни спільно із учасниками форуму провели таборування, організували приготування їжі, провели декілька гутірок та ватру. На ранок 22 червня, згорнувши табір, учасники повернулись до Городницької опорної школи, де продовжили роботу. Цього дня на молодь чекала цікава робота у групах із Оксаною Загорською, керівником проекту «Молодіжний кластер органічного підприємництва» Баранівської ОТГ, та Дмитром Клименком, радником з комунікації Житомирського ЦРМС.

«За час від створення громади ми зрозуміли, що ключовою проблемою, яка стоїть на заваді розвитку територій, є пасивність громадян. Тоді ми напрацювали алгоритм роботи: ми почали стимулювати людей бути активними, через навчальні тренінги, через конкурси та цікаві проекти. Теж саме я пропоную вам. Стимулюйте громаду, а особливо молодь, бути активною», - поділилась Оксана Загорська, керівник проекту «Молодіжний кластер органічного підприємництва» Баранівської ОТГ.

В кінці другого дня форуму команди громад напрацювали проекти, які візьмуться реалізовувати після повернення додому. Так Баранівська команда опрацювала ідею створення скеледрому. На стінах одного із закладів позашкільної освіти громади вони планують побудувати скеледром висотою 7,5 метрів. Цей проект планують подати на конкурс проектів Громадського бюджету. Також команди напрацювали ідеї відкриття коворкінг центрів, молодіжних центрів, артмайстерні. У Семенівці будинок культури пропонують перетворити на молодіжний центр, який об’єднає навчальні потреби молоді та розваги. Всього опрацювали 6 проектів, які спільно із владою громад будуть реалізовувати.

«Молодь може впливати на рішення влади, щодо розвитку громади у різний спосіб. Ми сьогодні пропонуємо долучатись та брати на себе відповідальність. Так наша молодіжна рада, вже працює і показує чудові результати, а її голова став членом виконкому. Форум має активізувати інших мешканців громади не чекати поки хтось зробить, а брати і працювати», - вважає Іван Онищук, голова Городницької ОТГ.

Такі форуми Житомирський Центр планує проводити регулярно та залучати інші активні громади.

 

 

 

 

25.06.2018 - 09:56 | Переглядів: 9536
На молодіжному форумі у Городницькій ОТГ учасники напрацювали 6 проектів

Приєднані зображення:

Теги:

молодь

Область:

Житомирська область

Громади:

Городницька селищна об’єднана територіальна громада Городницька територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

01 грудня 2021

План законопроектної роботи ВРУ на 2022 рік: які законопроекти з пакету децентралізації включать до документу

План законопроектної роботи ВРУ на 2022 рік:...

Сьогодні Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та...

01 грудня 2021

Нове шкільне харчування: історія успіху Решетилівської громади

Нове шкільне харчування: історія успіху...

Перед введенням нового шкільного меню, у Решетилівській громаді провели анкетування серед учнів і батьків. Як...

01 грудня 2021

2 грудня на "Годині запитань" - Наталія Піпа, народна депутатка, секретарка Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій

2 грудня на "Годині запитань" - Наталія Піпа,...

2 грудня у прямому ефірі відбудеться розмова з Наталією Піпою, народною депутаткою України та секретаркою Комітету...

01 грудня 2021

Як купити обладнання для кабінетів фізики та хімії?

Як купити обладнання для кабінетів фізики та...

Які можуть бути ризики і помилки під час закупівель обладнання для кабінетів фізики та хімії? Про це під час вебінару...

01 грудня 2021