Поділля об’єднується  –  ОТГ Вінниччини та Хмельниччини підписали Меморандум про співпрацю

22-23 червня на Вінниччині відбувся  виїзний семінар «Добровільне об’єднання територіальних громад: реалії, проблеми, перспективи» за участі керівників органів місцевого самоврядування Вінницької та Хмельницької областей.  Ініціатором заходу виступив Вінницький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми « U-LEAD  з Європою» та Мінрегіону, спільно  з Асоціацією органів місцевого самоврядування Вінницької області та Внницькою обласною радою. Зустріч пройшла за сприяння Вінницької облдержадміністрації.

Мета семінару - об’єднання зусиль двох областей  Центральної України  у процесах  розбудови місцевого самоврядування, створення об’єднаних громад на теренах Поділля та  розвитку  їх територій. 

«Сьогоднішня зустріч  є дуже знаковою, адже Вінниччина і Хмельниччина представляють Поділля, у нас багато спільного, спільна історія, але кожна область має свої особливості. От у нас до 2015 року було 702 сільради та 27 районів з населеним пунктами більше 1500 тисячі осіб і, звичайно, є багато соціальних об’єктів. Але коли ми бачимо, що в дитячих садочках, школах спортзалах немає кому навчатись - це питання стає головним. Децентралізація стала ключовою реформою, яку Україна чекала більше 20 років. Сьогодні громади отримують ресурси і повноваження. Децентралізацію потрібно розуміти як «де-центр-прийняття рішень». Це реформа, що є рушійною силою, і ті, хто повірив в неї, обов’язково стануть успішними», - зазначив Андрій Гижко, заступник голови Вінницької ОДА.

«Із 159 ОТГ, створених на початку реформи, ми першими «вдягнули капці і штани», Хмельниччина займає друге місце по об’єднанню, а починали ми з проектів фінансової допомоги, які реалізували і здобули довіру людей. Коли ти йдеш першим – це непросто, але  першим розумієш, що реформа незворотня і це правильний шлях», - зауважив  Михайло Загородний, голова Хмельницької обласної ради.

«На Вінниччині створено 35 ОТГ, є надзвичайно успішні та фінансово потужні. Там  відкриваються ЦНАПи – їх 8 на території громад. Маємо 4 центри безпеки. Місто Хмільник стало першим серед міст України, що пішло на об’єднання як місто обласного значення. Вінниччина посіла друге місце по кількості угод з міжмунципального співробітництва.  Ми вдячні  Анатолію Ткачуку та Юрію Ганущаку, керівництву області  за допомогу, а також нашим сусідам з Хмельниччини, які  щиро ділилися досвідом - після цих зустрічей  наші перші громади об’єдналися. Це добре, але тільки 70% територій покрито перспективним планом, а потрібно – 100%, громади чекають – над цим потрібно  спільно працювати», - зазначив під час виступу Олег Левченко, директор Вінницького ЦРМС.

 «Ми доволі потужна громада поряд із обласним центром, маємо ЦНАП, ДАБІ, муніципальну поліцію, безпековий центр, є підприємства та  бізнес, що дає надходження до бюджету з ПДФО. Сьогодні потрібно все використати для людей, щоб вони бачили користь реформи, люди сподіваються на позитивні зміни. Бажання, розум і мудрість  - допомога в цьому», - підкреслив  Василь Романюк, голова Якушинецької ОТГ Вінницької області.

«Мені подобається відсутність страху. Люди, які повірили в реформу, готові працювати, навіть їхати до Кабміну, добиватись, пояснювати – розуміють, що це потрібно їм. На Хмельниччині зараз відчувається збалансованість позицій між ОТГ та районною владою. Вже немає – «мої – твої» гроші, говорять – «наші» гроші, у нас є більше часу на те, щоб робити добрі справи», - зазначила Світлана Павлишина, голова Чемеровецької районної ради Хмельницької області.

«Ми були першопрохідцями на Вінниччині, багато встигли зробити за рахунок державних субвенцій, полагодили садочки, школи, зараз продовжуємо енергомодернізацію – енергоефективність об’єктів нас найбільше цікавить. Вже другий рік, як жоден з батьків не дає ні копійки на ремонти школи, що  забезпечені  компьютерами та мультимедійними дошками, у планах – нові меблі. Зміни пішли, і поки ми є, ми будемо це робити. Головне для розвитку будь-якої громади – це професійна команда і підтримка людей», - пояснив  Олександр Баніт, заступник голови  Северинівської ОТГ Вінницької області.

В ході семінару,  здобутки та досвід своїх  громад презентували керівники ОТГ Вінниччини та Хмельниччини, а на завершення першого дня зустрічі відбулось урочисте підписання Меморандуму про співпрацю між Вінницькою та Хмельницькою обласними радами,  а також між ОТГ двох областей.

Меморандум про співпрацю між ОТГ  підписали:

Городоцька міська ОТГ та Іллінецька міська ОТГ; Меджибізька  селищна ОТГ та Тростянецька селищна ОТГ; Староушицька селищна ОТГ та Краснопільська сільська ОТГ; Крупецька сільська ОТГ та  Райгородська сільська ОТГ;  Вовковинецька  селищна ОТГ та Росошанська сільська ОТГ; Ганнопільська сільська ОТГ та Ситковецька сільська ОТГ; Жванецька сільська ОТГ та Шляхівська сільська ОТГ; Колибаївська сільська ОТГ та Якушинецька сільська ОТГ.

Під час другого дня виїзного семінару учасники зустрічі ознайомились з об’єктами інфраструктури та досягненнями Іллінецької і  Дашівської ОТГ. В селищі Дашів Іллінецького району Вінницької області, в ході зустрічі,  був урочисто підписаний Меморандум про співпрацю між Чемеровецькою ОТГ Хмельницької області та Дашівською ОТГ Вінниччини.  Підписантами виступили – Сергій Тітаренко голова Дашівської ОТГ та  Олександр Собань – голова Чемеровецької ОТГ.

25.06.2018 - 09:42 | Переглядів: 10308

Приєднані зображення:

Теги:

співробітництво

Область:

Вінницька область Хмельницька область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

06 грудня 2021

Проєкт PROSTO та Асоціація міст України підписали Меморандум про співробітництво

Проєкт PROSTO та Асоціація міст України...

6 грудня в центральному офісі АМУ відбулася церемонія підписання Меморандуму про співробітництво між Асоціацією міст...

06 грудня 2021

8 грудня - експертне обговорення опублікованого проєкту змін до Конституції в частині децентралізації

8 грудня - експертне обговорення опублікованого...

8 грудня 2021 року з 14:00 до 16:00 відбудеться онлайн круглий стіл «Експертне обговорення проєкту змін до...

06 грудня 2021

7 грудня - онлайн-дискусія "Як громадам створити дієві кліматичні плани"

7 грудня - онлайн-дискусія "Як громадам...

Більше 250 українських муніципалітети взяли на себе зобов’язання зі скорочення викидів як підписанти Угоди мерів. У...

06 грудня 2021

Законопроєкт № 5600 - можливість залучати до місцевих бюджетів додаткові ресурси (+ інфографіка)

Законопроєкт № 5600 - можливість залучати до...

Органам місцевого самоврядування важливо мати широкий перелік джерел та інструментів наповнення місцевих бюджетів. Це...

03 грудня 2021

Створення профільних ліцеїв у громадах, продовження реформи НУШ - година запитань до Наталії Піпи (відео)

Створення профільних ліцеїв у громадах,...

«Година запитань» – це новий формат спілкування від проєкту DECIDE з управлінцями, головами громад та усіма, кому не...