Представники 5 областей переймали досвід роботи в сфері ЖКГ громад Харківщини

Щоб визначити механізми ефективного управління комунальними підприємствами в сільській місцевості на Харківщині зібрались представники 6 областей: Полтавської, Черкаської, Сумської, Чернігівської, Київської, Харківської.

У складі делегацій: керівники та працівники сфер ЖКГ громад, голови ОТГ, експерти Центрів розвитку місцевого самоврядування. Участь у семінарі взяли представники Департаменту ЖКГ Харківської ОДА.

Обмін досвідом та пошук спільних механізмів кращого управління в сфері ЖКГ - мета семінару "Ефективне управління комунальними підприємствами в сільській місцевості".

Говорили про сучасні моделі управління комунальними закладами. Обговорювали, як працювали КП раніше та чому потрібно змінювати підходи управління. Зокрема,  досвідом роботи в своїх підприємств ділилися Нововодолазька та Чкаловська селищні ОТГ Харківщини.

За словами директора Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування Діани Баринової, сфера ЖКГ займає одне з головних місць в життєдіяльності громад. Адже людина сприймає якість свого життя та якість роботу керівництва громади в першу чергу аналізуючи інфраструктуру та благоустрій навколо себе:

"Людина прокидається, виходить на вулицю і стикається зі своїм побутом, який повинні професійно організувати органи місцевого самоврядування. Мова йде про вивіз сміття, водопостачання та водовідведення. Задача - створити такі умови, щоб інфраструктура громади була на високому рівні, бо вона є основним показником ефективністю роботи місцевої ради".

Як саме на практиці працюють комунальні підприємства Старосалтівської та Чкаловської громад Харківської області, представники інших областей дізнавалися під час другого дня семінару "Ефективне управління комунальними підприємствами в сільській місцевості".

Першою зупинкою була Старосалтівська ОТГ. Голова громади Едуард Коновалов ознайомив з роботою комунального підприємства ОТГ та продемонстрував нову техніку закуплену за кошти ДФРР: трактори, косарку, машину для вивозу сміття та відкачування води. А також контейнери для сміття та машину для виготовлення щепи.

КП працює наразі над укладанням угод з жителями ОТГ та з місцевими базами відпочинку про надання житлово-комунальних послуг. За словами Едуарда Коновалова, вже відремонтовано майже 30% доріг території громади за рахунок різних рівнів бюджету та співфінансування. В планах - для КП закупити грейдер, асфальтнопереробну машину з метою здійснення ямкового ремонту доріг самостійно.

У процесі ознайомлення з інфраструктурою громади оглянули приватну місцеву молочну ферму, яка має 521 поголів'я корів, сільській клуб, в якому нещодавно за рахунок місцевого бюджету був зроблений капітальний ремонт актової зали та вестибюлю.

З метою економії коштів на опалення громада розмістила в одній будівлі амбулаторію, станцію швидкої допомоги, ЦНАП, сільську раду, відділ поліції. Зараз відбувається реконструкція приміщення за кошти субвенції на інфраструктуру.

Голова Чкалівської ОТГ Віктор Соловйов, знайомлячи делегації з роботою КП ,розповів, що вони комплексно надають послуги жителям громади: водовідведення, водопостачання, благоустрій, вивіз сміття тощо. Нещодавно було оновлено техніку КП - закуплено сміттєвоз, екскаватор, близько 300 баків для сміття, сміттєвоз. Сміттєвоз був закуплений за рахунок обласного бюджету.

Громадою запозичений німецький досвід "однієї квитанції", він вже запроваджений на території ОТГ. КП при нарахуванні оплати за послуги не розбиває платежі за воду, сміття, послуги ЖКГ на окремі - все нараховується однією сумою.  Тобто сміття прив'язане до води, і якщо людина не сплачує за послуги ЖКГ - з'являється механізм впливу на неї - відключення води.

Основною стратегічною метою Чкалівської ОТГ, розповів Віктор Соловйов, за три роки замінити газові котельні на гібридні, або пелетні. Робота в цьому напрямку вже розпочалася в січні 2018. Була запущена нова котельня для Чкалівської ЗОШ, і за три місяці опалювального сезону економія склала близько 850 тисяч гривень. Цьогоріч громада планує заміну в трьох школах системи опалення та запровадження автоматичного механізму контролю температури за для максимальної економії енергоносіїв та коштів.

Чкалівська ОТГ продемонструвала і роботу відремонтованої амбулаторії, селищну раду, матеріально-технічне оснащення КП.

Семінари з навчальним візитом - це один із важливих інструментів для ознайомлення  з роботою вже діючих спроможних, самодостатніх громад, – наголосила директор Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування Діана Баринова. – Такі комунікації допомагають громадам запозичити досвід сусідів та реалізувати їх на своїй території.

Учасники семінару також мали можливість обговорити плани розвитку своїх КП та дійшли до висновку, що КП перш за все повинні бути ефективні в фінансовому та якісному плані. Спільно шукали механізми додаткового залучення коштів та обговорювали, як зробити роботу підприємства такою, щоб прості слюсарі пишалися тим, що вони працюють в цьому підприємстві, зазначає Діана Баринова.

Захід організовано за підтримки Програми "U-LEAD з Європою".

23.06.2018 - 09:10 | Переглядів: 13251
Представники 5 областей переймали досвід роботи в сфері ЖКГ громад Харківщини

Приєднані зображення:

Область:

Харківська область

Громади:

Старосалтівська селищна об’єднана територіальна громада Чкаловська селищна об’єднана територіальна громада Старосалтівська територіальна громада Чкаловська територіальна громада

Джерело:

Читайте також:

11 грудня 2024

Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді

Синергетичний підхід: як працює підтримка...

Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...

11 грудня 2024

Перезавантаження ветеранської політики: досвід Чорноморська

Перезавантаження ветеранської політики: досвід...

Повертаючись із поля бою в рідну громаду, ветерани стикаються з різними викликами: реабілітація, працевлаштування,...

11 грудня 2024

17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно територіальної громади»

17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...

17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...

10 грудня 2024

Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100

Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...

10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...