Коли в 2014 році в Донецькій області розпочалися бойові дії, а тимчасовим обласним центром став Краматорськ, у департамента соціального захисту населення Донецької ОДА з’явився намір організувати на вільній території Донецької області прозорі соціальні офіси, де б громадяни мали можливість отримати всі послуги соціальної спрямованості.
Процес було розтягнуто в часі, і лише в 2018 році почалася активна реалізація задуманого. Начальники міських та районних управлінь соціального захисту відвідали Вінницю, де вперше познайомилися з організацією роботи прозорих соціальних офісів. Згодом в рамках Програми «U-LEAD з Європою» Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування організував навчальний візит до Харкова, де делегація з Донецької області ознайомилася з новими підходами в наданні адміністративних та соціальних послуг.
За словами Людмили Романенко, заступника начальника обласного департаменту соціального захисту населення, загалом на підконтрольній українській владі території регіону функціонують 30 структурних підрозділів соцзахисту населення. Всі будівлі та приміщення потребують модернізації чи реконструкції, щоб бути приведеними у відповідність до вимог прозорого соціального офісу.
На теперішній час у реалізації проекту зі створення «соціального офісу» як самостійної установи беруть участь 8 міст та районів Донецької області: Дружківка, Мирноград, Авдіївка, Слов’янськ, Бахмут, а також Мар’їнський, Слов’янський та Мангушський райони. У складі ЦНАПів прозорі соціальні офіси будуть відкриті в Маріуполі, Вугледарі, Костянтинівці та Покровську, а також в чотирьох ОТГ: Соледарській, Миколаївській, Черкаській та Шахівській громадах.
За інформацією обласного департаменту соціального захисту, в семи містах та районах області вже розроблена проектно-кошторисна документація та отримані експертні звіти. В Слов’янському районі розробка ПКД на стадії завершення.
Фінансування проекту «Соціальний офіс» передбачається за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, а також міжнародних організацій. Чотири міста обласного значення – Дружківка, Мирноград, Слов’янськ та Бахмут – увійшли до переліку міст, де відкриття соціалньих офісів фінансуватиметься в рамках спеціальної програми від Міністерства соціальної політики. Розподіл субвенції на проведення робіт з державного бюджету затвердили для Бахмуту, Дружківки та Мирнограду, на два роки фінансування складатиме 58 млн.грн.
Перший у Донецькій області прозорий соціальний офіс відкрився у Миколаївській ОТГ – його розмістили в будівлі Центру адмінпослуг.
«Власний відділ соцзахисту Миколаївська ОТГ утворила в грудні 2017 року, з того моменту він не мав власного приміщення, а фахівці базувалися в різних місцях. На початку червня 2018 року відділ переїхав у приміщення Центру адмінпослуг і відкрився прозорий соціальний офіс», – зазначає Наталія Осипенко, начальник відділу соціального захисту Миколаївської міської ради.
Під нові потреби надання послуг населенню відреконструювали будівлю колишнього дитячого садка, кошти на ремонт та обладнання були виділені Програмою розвитку ООН в Україні. Методичне навчання для працівників соціального офісу проводили в обласному департаменті соціального захисту населення.
Наразі прозорий соціальний офіс приймає відвідувачів і працює як фронт-офіс, надаючи 73 соціальні послуги, – розповідає Наталія Осипенко. – Усі пакети документів передаються на опрацювання в Слов’янське районне управління соцзахисту, яке виконує функції бек-офісу. Віддалені робочі місця наших фахівців організували в Малинівці та Райгородку – такий підхід використаний заради зручності місцевих мешканців, яким не треба їхати до Миколаївки.
Приєднані зображення:
Область:
Донецька областьГромади:
Миколаївська міська об’єднана територіальна громада Миколаївська територіальна громадаДжерело:
Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування
11 грудня 2024
Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді
Синергетичний підхід: як працює підтримка...
Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...
11 грудня 2024
Перезавантаження ветеранської політики: досвід Чорноморська
Перезавантаження ветеранської політики: досвід...
Повертаючись із поля бою в рідну громаду, ветерани стикаються з різними викликами: реабілітація, працевлаштування,...
11 грудня 2024
17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...
17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...
10 грудня 2024
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...