Міський голова з 25-річним стажем, а сьогодні – керівник Офісу реформ у Київській області Володимир Удовиченко переконаний, що України вибрала правильний шлях, рухаючись у напрямку децентралізації влади. Про це він сказав в програмі «Тема: Країна» Українського радіо 20 листопада.
«Мій багаторічний досвід міського голови, робота в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи абсолютно мене переконують в тому, що ми на правильному шляху. Й іншого шляху в України і немає», - наголосив експерт.
Доповнюючи свого співрозмовника в ефірі народного депутата України Вікторію Пташник, яка наголосила на трьох важливих складових децентралізації – це передача повноважень від держави на рівень громад, ресурсів для здійснення цих повноважень та відповідальності за прийняті на місцях рішення, Володимир Удовиченко підкреслив на важливості контролю також з боку громади.
«Громада повинна взяти на себе відповідальність за тих, кого обирає в свою місцеву раду. «Зверху» ж їх ніхто не буде призначати. Громади самі обирають керманичів… Проходитимуть вибори до об’єднаних громад, потім у 2017 році будуть місцеві вибори. Люди навчаться обирати. Настає унікальна ера – ера громадянського суспільства, і сьогодні проходить процес становлення цього суспільства через громадські організації, через активних людей. Цей процес вже йде, і відповідальність ми всі повинні взяти на себе», - наголосив експерт.
Повну версію радіопрограми можна прослухати ТУТ
Область:
Київська областьДжерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади»
Поділитися новиною:
20 січня 2021
29 січня - консультативний діалог «Командна...
Консультативний діалог «Командна взаємодія: трансформація та розвиток регіональних мереж ЗОЗ» відбудеться 29 січня у...
20 січня 2021
25 січня - вебінар про зміни до формули...
25 січня року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» проведе...
20 січня 2021
Коломия: перше в місті соціальне підприємство, де працюють люди з інвалідністю
Коломия: перше в місті соціальне підприємство,...
У березні 2017 року в Коломиї три жінки — мами дітей з інвалідністю — створили громадську організацію «Саме час»....
19 січня 2021
21 січня - презентація результатів програми CANactions School SPACES
21 січня - презентація результатів програми...
21 січня 2020 року о 19:00 відбудеться онлайн-презентація результатів освітньої програми CANactions School...
18 січня 2021
Затверджено 96% місцевих бюджетів - дані Мінфіну
Затверджено 96% місцевих бюджетів - дані Мінфіну
Станом на 18 січня 2021 року в Мінфіні наявна інформація щодо затвердження 1537 бюджетів, що становить 96% від їх...