Нові сквери з Wi-Fi, фонтани і парк. Як за три роки реформи змінився Тростянець

Чотири роки тому почали впроваджувати реформу децентралізації. Це дало поштовх для розвитку невеликих населених пунктів, адже громади отримали фінансові ресурси і повноваження та стали ініціаторами змін на своїй території. Якщо раніше потрібно було просити когось «зверху», щоб виділили кошти, то за останні роки, в населених пунктах, де керівники небайдужі до своїх людей, змінюється інфраструктура. Селище Тростянець знаходиться на відстані 130 кілометрів від обласного центру. Тут за три роки відреконструювали дві площі, оновили парк, провели ремонт у спорткомплексі, оновили Центр надання адмінпослуг та розширили перелік послуг.

Селищна голова Людмила Червонецька керує громадою майже 8 років, але зміни стали можливими лише три роки тому.

«Я працюю селищним головою з 2010 року. Але великим поштовхом для таких змін є реформа децентралізації. Наші власні та інші надходження збільшились. Де є ресурси, ідеї і бажання, можна все втілювати в життя. Тому за останні 3 роки зроблено багато: 2015 рік — фонтан, 2016 рік — центральна площа, 2017 рік — паркова зона. Минулого року розпочали реконструкцію спортивного комплексу. У вересні ми змогли замінити тільки повністю підлогу, акумулювали кошти, в січні цього року продовжили ремонт і насьогодні його завершили, — говорить Людмила Червонецька .

Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій пояснює, що розвиток став можливим завдяки бюджетній децентралізації та передачі повноважень на місця.

«Ви подумайте, до 2015-го року, щоб зробити в цьому населеному пункті 100 метрів водогону, сільська голова повинна була поїхати в Міністерство ЖКГ, пробивати проект, брати дозволи і через бюрократію вирішувати низку питань. Наступне, бюджетна децентралізація – раніше обласний бюджет акумулював на собі 60% ПДФО, зараз обласний бюджет акумулює 15% ПДФО. у 2014 році обласний бюджет розподіляв через себе 40% загального фонду. Тобто, потрібно було їхати в область і щось просити. Насьогодні обласний бюджет лише 11%. Ми сконцентрувались виключно на фінансуванні обласних закладів. Бюджети базового рівня виросли з 3 до 9 млрд. гривень. Більш разючі зміни бюджету розвитку (кошти що спрямовуються на розвиток інфраструктури – ред.) – у 2014 році – 400 млн. гривень на всю область, в минулому році 2,9 млрд гривень. Є місцеві податки і збори: 5% акцизу від тютюну, алкоголю і паливо-мастильних матеріалів, податок на майно, плата за землю, 4 група єдиного податку. Бюджетна децентралізація дала фінансові можливості, але найголовніше – створює середовище для громад та ініціативних селищних голів», — говорить Валерій Коровій.

За словами Людмили Червонецької, ініціаторами змін у громадах є люди.

«Люди казали, от якби у нас була б тут площа, якби у нас тут був парк, щоб було куди прийти з дітьми і пофотографуватися. Щоб тут ще були якісь торгові магазинчики, де ми б попили каву. Це була ініціатива громади. Мовляв, ми даємо повний карт-бланш довіра: розпочинайте, і ми вам допоможемо. Вже через рік об’єднання з'явилася перша частина паркової зони. У цьому році ми продовжимо роботи. Це все наша громада. Це не влада. Ми не ініціюємо, ми підтримуємо ініціативи і ви бачите, що з цього вийшло», — ділиться спогадами про початок реконструкції парку селищна голова.

У парку планують зробити дитячі і спортивні майданчики зону для купання, для атракціонів, для їзди на велосипедах і роликах. Так як парк виходить на водойму, там буде і зона для катамаранів.

Реконструкції проводять за кошти місцевих бюджетів, меценатів, залучають ресурси державного бюджету через депутатський фонд. Цього року громада подала документи на конкурс екологічні проекти, щоб підкріпити берегові зони.

«Це дуже серйозно, там 50 років взагалі ніхто нічого не робив і сьогодні це потребує капітального ремонту. Зараз ми плануємо повністю спустити 75 гектарів водного плеса для  того щоб підчистити водойму і навести там лад», — говорить пані Червонецька.

У Тростянецькій ОТГ працює центр надання адмінпослуг, де надають 159 послуг. Нещодавно оновили відділення реанімації.

На 29 квітня в Тростянецькій ОТГ призначені перші вибори.

Область:

Вінницька область

Громади:

Тростянецька селищна об’єднана територіальна громада

Джерело:

vinnitsa.info

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:
8f05db309c9accafd0c65f31332924c6

17 січня 2020

В Мінрегіоні обговорили перспективні плани...

17 січня в Мінрегіоні відбулися консультації зі створення перспективних планів Миколаївської, Одеської та Херсонської...

D7deea6fdb847c826666551a0cbf94af

17 січня 2020

Верховна Рада прийняла за основу законопроект,...

17 січня 2020 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні Проект Закону про внесення змін до Закону України...

01dede195eaaa11b86479cd1f4077a7a

17 січня 2020

Що таке соціальні послуги і чи запрацює новий...

Автор: Ганна Дудінська, юристка програми “Радник”, експертка з прав людини 1 січня набув чинності новий Закон...