Молодіжні центри, роледром, екологічні акції: як молодіжні ініціативи змінюють життя громад

Досвід і мудрість старших поколінь – це важливо, але рушійною силою багатьох процесів у об`єднаних громадах є саме молодь. З проведенням децентралізації багато хто з молодих людей збагнув, що визнаня й підтримку не обов‘язково шукати за кордоном. Варто лише докласти зусиль, здобути трохи необхідних знань – і можна бути корисним на рідній землі. Зі знаннями та підготовкою проектів допомагає команда Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою», який проводить для молодих лідерів семінари, тренінги та начальні візити.

 

«Молодь Покровщини»

 

У Покровській ОТГ при селищній раді з 2016 року діє Молодіжна рада, яка стала поштовхом для створення громадської організації «Молодь Покровщини». На сьогодні вона об`єднує 30 молодих активних учасників різних професій. Є тут поліцейський і священнослужитель, лікар і вчитель, підприємець і хореограф. Це дає змогу почути думку представника кожної сфери, яка представлена в громаді, а не лише чиновників.

З часу заснування Молодіжної ради багато заходів, ініційованих саме молоддю, стали традиційними, - говорить спеціаліст відділу освіти виконкому Покровської селищної ради Маргарита Мокієнко. – Це і проведення клубу веселих та кмітливих серед учнівської молоді з перехідним кубком, і пасхальні відвідини діточок у дошкільних закладах, і такі ж відвідини на Свято Миколая родин, які потрапили у складні життєві обставини. Кожен такий візит триває близько двадцяти хвилин, але для дітей це надзвичайна радість.

 

 

Окрім того, за словами чиновниці, щороку на території громади проводиться акція «З Україною в серці» - на клумби висаджуються символи родинного тепла і затишку, чорнобривці. Спочатку учні і відвідувачі дитсадків вирощують їх у горщиках на підвіконнях, а потім організовано в один день висаджують їх на своїх подвір`ях. Таким чином прищеплюється і любов до природи, і повага до традицій.

-Минулого року завдяки членам нашої Молодіжної ради було виграно проект, який  має на меті відкрити у селищі роледром, тож зовсім скоро буде розбито майданчик, де зможуть кататися не тільки діти, але й дорослі, - каже Маргарита Мокієнко.

 

 

Це не єдиний проект, який здобув перемогу. Ще один, яким надзвичайно пишаються – створення сучасного Молодіжного простору на базі Покровського центру культури і дозвілля. Кімнату у 204 квадратних метри планують розділити на окремі зони, де можна буде і мозковий штурм провести, і розважитися.

-Проект, який розробила член Молодіжної ради Марина Чевюк передбачає створення зони для проведення тренінгів, селфі-зону, а також зону, де можна буде пограти в настільні ігри, - говорить Мокієнко. – Це простір, де кожен зможе знайти собі заняття до душі, або ж просто відпочити з чашкою кави. Планується, що влітку наша молодь вже активно буде ним користуватися.

В майбутньому у тому ж таки центрі дозвілля хочуть відкрити щось на кшталт ігрової дитячої кімнати, де батьки зможуть залишити на деякий час своїх малюків і відпочити поруч.

Втім, на думці у молоді Покровщини не лише відпочинок. Активно беруть участь у суботниках, влітку прибирають біля ставка.


 

Екологічні акції Криничанської ОТГ- Міжнародний досвід децентралізації свідчить, що ті країни, які зробили ставку на молодь у період реформ, сьогодні є найуспішнішими. Таке завдання стоїть сьогодні і перед нашими громадами. І їх робота у напрямі розвитку  молодіжного простору є дуже успішною, - зазначає директор Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна.

Про довкілля піклується і молодь Криничанської ОТГ. Збори молодіжної ради планують провести днями, бо до цього заважали погодні умови. Та вони, на щастя, не завадили ініціювати цікаві заходи і впроваджувати нові їдеї в життя громади.

-Наразі наша молодіжна екологічна організація «Корінь екології» намагається запровадити екоторбинки для населення громади, - розповіла заступник голови Криничанської ОТГ Вікторія Троценко. – Завдяки експертцы ЦРМС Олені Гладкої вже знайшли підтримку в дніпропетровської підприємниці. Кожен, хто придбає таку торбинку, зробить свій внесок в збереження навоклишнього середовища. 
 

 

Перші 40 екоторбинок були представлені на ярмарку, який відбувся у Криничках 13 квітня. Вони зчинили справжній ажіотаж серед місцевого населення.

- Ярмарок розпочався о восьмій ранку, а вже до дев`ятої години торбинки розкупили, - говорить заступниця голови ОТГ. – Люди цікавилися, де ще можна їх придбати, лишали свої телефони, аби їм повідомили, коли торбинки знову будуть в наявності. Добре відгукувалися на ініціативу молоді щодо збереження природи, готові її підтримати.

Черговий «наклад» екоторбинок готуються розповсюджувати вже на дитячому святі, яке відбудеться 2 червня. До того часу члени організації планують провести ще один тематичний похід, а також долучитися до прибирання сміття.

 

Дитячий фестиваль «SMILE фест»


До участі в житті громади залучають і з допомогою різних розважальних заходів. Так, наприклад, цьогоріч планують провести «SMILE фест», який являє собою дещо незвичний формат проведення дитячого свята.

-Минулого року ми ризикнули провести свято для дітей громади, і це нам вдалося, тож цього року ми зазіхнули на більш масштабний захід, - ділиться секретами Вікторія Олександрівна. – Це будуть не просто конкурси і концерти, а й справжні змагання, де братимуть участь команди у складі 12 чоловік віком від 9 до 14 років.

Передбачається, що команди пройдуть випробування, пов`язані зі спортом, малюванням, співами та кмітливістю. Для усіх учасників готуються сюрпризи й подарунки. А перед змаганнями відбудеться міні-забіг за здоровий спосіб життя для усіх бажаючих. Не забули організатори і про дітей з особливими потребами: для них також буде працювати розважальний майданчик.

Вікторія Троценко заначає, що смисл фестивалю полягає у радості, задоволенні й максимальних веселощах. Адже у прекрасному настрої легко робити добрі справи і для себе, і для громади в цілому. Тож наразі саме над цим і працюють, обіцяючи, що попереду ще чимало цікавого.

Теги:

молодь

Область:

Дніпропетровська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

03 грудня 2021

Створення профільних ліцеїв у громадах, продовження реформи НУШ - година запитань до Наталії Піпи (відео)

Створення профільних ліцеїв у громадах,...

«Година запитань» – це новий формат спілкування від проєкту DECIDE з управлінцями, головами громад та усіма, кому не...

03 грудня 2021

Туристична інфраструктура курортного селища: досвід Ворохти

Туристична інфраструктура курортного селища:...

  Що не так із туристичною інфраструктурою українських курортних селищ? Що громадам уже вдалося змінити й що...

03 грудня 2021

7 грудня - публічне обговорення «Перемоги, виклики та можливості в забезпеченні доступу громадян до якісних послуг ДРАЦС»

7 грудня - публічне обговорення «Перемоги,...

З моменту набуття чинності Закону України 1427-IX, що надав можливість делегувати ОМС екс м.о.з. повноваження у сфері...

03 грудня 2021

10 грудня - Всеукраїнський форум місцевого самоврядування «Актуальні питання розвитку громад» (онлайн)

10 грудня - Всеукраїнський форум місцевого...

10 грудня 2021 року о 14:00 Всеукраїнська асоціація громад у партнерстві з Міністерством розвитку громад та територій...

03 грудня 2021

14 грудня - тренінг для керівництва громад «ЦНАП і покращення якості послуг: PROSTO про найважливіше»

14 грудня - тренінг для керівництва громад...

До 6 грудня триває реєстрація на тренінг в Одеській області від проєкту PROSTO «Підтримка доступності послуг в...