Молодіжні центри, роледром, екологічні акції: як молодіжні ініціативи змінюють життя громад

Досвід і мудрість старших поколінь – це важливо, але рушійною силою багатьох процесів у об`єднаних громадах є саме молодь. З проведенням децентралізації багато хто з молодих людей збагнув, що визнаня й підтримку не обов‘язково шукати за кордоном. Варто лише докласти зусиль, здобути трохи необхідних знань – і можна бути корисним на рідній землі. Зі знаннями та підготовкою проектів допомагає команда Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою», який проводить для молодих лідерів семінари, тренінги та начальні візити.

 

«Молодь Покровщини»

 

У Покровській ОТГ при селищній раді з 2016 року діє Молодіжна рада, яка стала поштовхом для створення громадської організації «Молодь Покровщини». На сьогодні вона об`єднує 30 молодих активних учасників різних професій. Є тут поліцейський і священнослужитель, лікар і вчитель, підприємець і хореограф. Це дає змогу почути думку представника кожної сфери, яка представлена в громаді, а не лише чиновників.

З часу заснування Молодіжної ради багато заходів, ініційованих саме молоддю, стали традиційними, - говорить спеціаліст відділу освіти виконкому Покровської селищної ради Маргарита Мокієнко. – Це і проведення клубу веселих та кмітливих серед учнівської молоді з перехідним кубком, і пасхальні відвідини діточок у дошкільних закладах, і такі ж відвідини на Свято Миколая родин, які потрапили у складні життєві обставини. Кожен такий візит триває близько двадцяти хвилин, але для дітей це надзвичайна радість.

 

 

Окрім того, за словами чиновниці, щороку на території громади проводиться акція «З Україною в серці» - на клумби висаджуються символи родинного тепла і затишку, чорнобривці. Спочатку учні і відвідувачі дитсадків вирощують їх у горщиках на підвіконнях, а потім організовано в один день висаджують їх на своїх подвір`ях. Таким чином прищеплюється і любов до природи, і повага до традицій.

-Минулого року завдяки членам нашої Молодіжної ради було виграно проект, який  має на меті відкрити у селищі роледром, тож зовсім скоро буде розбито майданчик, де зможуть кататися не тільки діти, але й дорослі, - каже Маргарита Мокієнко.

 

 

Це не єдиний проект, який здобув перемогу. Ще один, яким надзвичайно пишаються – створення сучасного Молодіжного простору на базі Покровського центру культури і дозвілля. Кімнату у 204 квадратних метри планують розділити на окремі зони, де можна буде і мозковий штурм провести, і розважитися.

-Проект, який розробила член Молодіжної ради Марина Чевюк передбачає створення зони для проведення тренінгів, селфі-зону, а також зону, де можна буде пограти в настільні ігри, - говорить Мокієнко. – Це простір, де кожен зможе знайти собі заняття до душі, або ж просто відпочити з чашкою кави. Планується, що влітку наша молодь вже активно буде ним користуватися.

В майбутньому у тому ж таки центрі дозвілля хочуть відкрити щось на кшталт ігрової дитячої кімнати, де батьки зможуть залишити на деякий час своїх малюків і відпочити поруч.

Втім, на думці у молоді Покровщини не лише відпочинок. Активно беруть участь у суботниках, влітку прибирають біля ставка.


 

Екологічні акції Криничанської ОТГ- Міжнародний досвід децентралізації свідчить, що ті країни, які зробили ставку на молодь у період реформ, сьогодні є найуспішнішими. Таке завдання стоїть сьогодні і перед нашими громадами. І їх робота у напрямі розвитку  молодіжного простору є дуже успішною, - зазначає директор Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна.

Про довкілля піклується і молодь Криничанської ОТГ. Збори молодіжної ради планують провести днями, бо до цього заважали погодні умови. Та вони, на щастя, не завадили ініціювати цікаві заходи і впроваджувати нові їдеї в життя громади.

-Наразі наша молодіжна екологічна організація «Корінь екології» намагається запровадити екоторбинки для населення громади, - розповіла заступник голови Криничанської ОТГ Вікторія Троценко. – Завдяки експертцы ЦРМС Олені Гладкої вже знайшли підтримку в дніпропетровської підприємниці. Кожен, хто придбає таку торбинку, зробить свій внесок в збереження навоклишнього середовища. 
 

 

Перші 40 екоторбинок були представлені на ярмарку, який відбувся у Криничках 13 квітня. Вони зчинили справжній ажіотаж серед місцевого населення.

- Ярмарок розпочався о восьмій ранку, а вже до дев`ятої години торбинки розкупили, - говорить заступниця голови ОТГ. – Люди цікавилися, де ще можна їх придбати, лишали свої телефони, аби їм повідомили, коли торбинки знову будуть в наявності. Добре відгукувалися на ініціативу молоді щодо збереження природи, готові її підтримати.

Черговий «наклад» екоторбинок готуються розповсюджувати вже на дитячому святі, яке відбудеться 2 червня. До того часу члени організації планують провести ще один тематичний похід, а також долучитися до прибирання сміття.

 

Дитячий фестиваль «SMILE фест»


До участі в житті громади залучають і з допомогою різних розважальних заходів. Так, наприклад, цьогоріч планують провести «SMILE фест», який являє собою дещо незвичний формат проведення дитячого свята.

-Минулого року ми ризикнули провести свято для дітей громади, і це нам вдалося, тож цього року ми зазіхнули на більш масштабний захід, - ділиться секретами Вікторія Олександрівна. – Це будуть не просто конкурси і концерти, а й справжні змагання, де братимуть участь команди у складі 12 чоловік віком від 9 до 14 років.

Передбачається, що команди пройдуть випробування, пов`язані зі спортом, малюванням, співами та кмітливістю. Для усіх учасників готуються сюрпризи й подарунки. А перед змаганнями відбудеться міні-забіг за здоровий спосіб життя для усіх бажаючих. Не забули організатори і про дітей з особливими потребами: для них також буде працювати розважальний майданчик.

Вікторія Троценко заначає, що смисл фестивалю полягає у радості, задоволенні й максимальних веселощах. Адже у прекрасному настрої легко робити добрі справи і для себе, і для громади в цілому. Тож наразі саме над цим і працюють, обіцяючи, що попереду ще чимало цікавого.

Теги:

молодь

Область:

Дніпропетровська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

29 липня 2021

Для успішного завершення децентралізації визначено шість головних завдань, - Олексій Чернишов

Для успішного завершення децентралізації...

Визначено шість пріоритетних завдань для законодавчого забезпечення реформи децентралізації. Про це повідомив Міністр...

29 липня 2021

У серпні в кожній області будуть створені комісії для інвентаризації ресурсів і об’єктів в громадах, - В’ячеслав Негода

У серпні в кожній області будуть створені...

У серпні в кожній області буде створена спеціальна комісія, яка займатиметься питанням інвентаризації усіх лісових...

29 липня 2021

Визначено порядок надання субвенції на розробку комплексних планів просторового розвитку територій громад

Визначено порядок надання субвенції на розробку...

Уряд затвердив Порядок та умови надання субвенції на розроблення комплексних планів просторового розвитку територій...

29 липня 2021

Територіальні громади Херсонщини об’єдналися в кластер “Соляна дорога”

Територіальні громади Херсонщини об’єдналися в...

На VII Таврійському Туристичному Конгресі, який проходив у Новій Каховці, 9 територіальних громад Херсонщини...

29 липня 2021

Децентралізація в Конституції: В’ячеслав Негода та Андреас Кіфер обговорили важливі кроки реформи

Децентралізація в Конституції: В’ячеслав Негода...

Подальші кроки реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади обговорили в ході робочої...