В Гончарівській громаді з початку року запровадили розподільний збір твердих побутових відходів. І хоча поки що прибутку не отримували, але вже можуть похвалитися тим, що люди почали сортувати сміття.
Про це повідомляє Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону.
За словами Віталія Рудника, Гончарівського селищного голови, систему розподільного збору сміття та твердих побутових відходів у громаді в першу чергу запровадили для того, щоб зменшити шкідливий вплив на довкілля, поліпшити санітарний стан громади, очистити територію громади від побутових відходів та покращити умови проживання для людей.
«Ми закупили та встановили на спеціально обладнаних майданчиках контейнери для збору пластику. Також придбали обладнання для його пресування в брикети. Пляшки з контейнерів забирає наше комунальне підприємство «Гончарівське», далі пластик сортується за кольором, пресується і тимчасово зберігається. Потім його забиратиме компанія, яка займається переробкою вторинної сировини. Договір з нею вже підписаний. Один кілограм пластику коштує 2 гривні. Так само вони забиратимуть у нас скло та папір. Дуже тішить, що люди відповідально ставляться і сортують сміття. Найближчим часом встановимо контейнери для скла та макулатури», - розповів Віталій Рудник.
Ось так крок за кроком Гончарівська громада привчає жителів до відповідального ставлення до екології та збереження навколишнього середовища. Почали сортувати сміття у центральній садибі, на черзі встановлення контейнерів для збору відходів пластику у Смолині та Жеведі.
Область:
Чернігівська областьГромади:
Гончарівська селищна об’єднана територіальна громада Гончарівська територіальна громадаДжерело:
Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування
11 липня 2025
Війна одна на всіх. Чоп і Куп’янськ - братерство попри відстань
Війна одна на всіх. Чоп і Куп’янськ -...
На YouTube-каналі «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» вийшов новий епізод подкасту «Згуртовані». У черговому випуску...
11 липня 2025
«Хочемо не затамовувати подих під час тривоги,...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) До повномасштабного вторгнення в підвальному приміщенні Чернігівської...
10 липня 2025
Законопроєкт, який надає можливість...
10 липня парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...
10 липня 2025
Відтермінування розробки комплексних планів...
10 липня парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...