Просторове планування та система архбудконтролю - невід’ємні функції в забезпеченні розвитку територіальних громад, - В’ячеслав Негода
Лише 92 органи місцевого самоврядування в Україні (зі 173 міст обласного значення та 665 об’єднаних територіальних громад) отримали повноваження архітектурно-будівельного контролю. Про це свідчать дані Моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування, підготовленого Мінрегіоном станом на 10 квітня 2018 року.
Серед цієї кількості – місто Київ та 20 міст обласного значення: Луцьк, Маріуполь, Тернопіль, Харків, Херсон, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород, Одеса, Дніпро, Суми, Житомир, Черкаси, Сєвєродонецьк, Вінниця, Чернігів, Кропивницький, Миколаїв, Рівне. Зовсім незрозуміла позиція таких міст як Запоріжжя, Хмельницький, Полтава.
У Мінрегіоні дивуються, що органи місцевого самоврядування не поспішають приймати до сфери своїх повноважень архітектурно-будівельний контроль.
«Лише на рівні місцевої влади громад можуть найефективніше виконуватися функції просторового планування розвитку громад та архітектурно-будівельного контролю щодо відповідності цього розвитку містобудівній документації та стратегій розвитку. Що будувати, де будувати, кому будувати, яка якість будівельних робіт і безпечність об’єкту на території конкретної громади – хіба це в столиці видніше? Хіба не місцева влада та пильна громадськість мали б здійснювати контроль за будівництвом на своїй території? Більшість саме так і вважає, але чомусь не поспішає приймати такі повноваження. Так не має бути. Місцева влада має дбати про культуру і комплексність забудови території своєї громади, про інтереси населення в цьому контексті, зрештою, і про інтереси забудовників і виконувати ті повноваження, які і за логікою, і за законом мала б виконувати. З іншого боку, можливо існують якісь нормативні чи бюрократичні перешкоди – їх потрібно озвучити. Не виключаю, що з формуванням спроможних громад, ми підійшли до законодавчого закріплення обов’язкового здійснення функцій архбудконтролю великими громадами без зайвих проміжних етапів передачі», - прокоментував перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода.
Раніше Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко заявляв, що завдяки децентралізації у системі держархбудконтролю формуються чіткі та прозорі правила як для місцевого самоврядування, так і учасників будівельної галузі.
Поділитися новиною:
19 серпня 2022
Підтримка, житло та гуманітарна допомога: як у...
Створена в 2017 році Вижницька міська громада – партнер Програми USAID DOBRE – сьогодні стала надійним тилом для...
19 серпня 2022
Житло для ВПО у громадах: підстави для надання, договори та умови виселення - роз'яснення
Житло для ВПО у громадах: підстави для надання,...
Про житло для ВПО - у новому відео від екcпертів Програми USAID DOBRE: Порядок надання житлових приміщень...
19 серпня 2022
Міські агломерації: великим містам і...
Агломерація – це форма добровільної співпраці великих міст з навколишніми громадами задля вирішення спільних питань....
19 серпня 2022
Про додаткові можливості для громад з підтримки бізнесу розповіла представниця Програми USAID
Про додаткові можливості для громад з підтримки...
В Українському кризовому медіа-центрі представники центральних органів влади, міжнародних організацій, регіональної...