Більше сотні територіальних громад у минулому місяці скористалися інструментом співробітництва громад. Вже 726 громад активно співпрацюють у різних сферах. Лідером у міжмуніципальному співробітництві залишається Полтавська область, де близько 300 громад спільно вирішують питання переважно у сферах житлово-комунального господарства, пожежної безпеки, освіти, охорони здоров’я. Про це свідчать дані Моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування (ПЕРЕГЛЯНУТИ), підготовленого Мінрегіоном. Дані відображені станом на 10 квітня 2018 року.
У Мінрегіоні зазначають, що співробітництво територіальних громад є ефективним інструментом для вирішення складних завдань, які не під силу одній громаді, натомість у співпраці з іншими вирішуються легше.
За словами В’ячеслава Негоди, першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, використання інструменту співробітництва територіальних громад дає чимало переваг: об’єднання ресурсів, можливість надавати нові послуги чи підвищити якість вже існуючих послуг, зменшити витрати, залучити кваліфікованіший персонал, покращити умови для залучення інвестицій та ін.
«Весь світ використовує такий інструмент, як співробітництво громад. Він ефективний. Громади об’єднують зусилля, фінанси, кадри і вирішують ті питання, які самотужки ефективно вирішити складно або неможливо з різних причин. До прикладу, будівництво водогону кожній зокрема громаді самотужки реалізувати складно, бо це дороговартісний проект, та якщо кілька громад об’єднають ресурси, тоді його реально реалізувати. Результат – мешканці цих громад отримають доступні послуги з водопостачання. Тим більше, що держава надає фінансову підтримку місцевим бюджетам суб'єктів співробітництва у пріоритетних сферах державної політики», - прокоментував В’ячеслав Негода.
Більше інформації - у спеціальній рубриці нашого сайту «Співробітництво громад».
01 липня 2025
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...
Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...
01 липня 2025
Надмірні координація і планування можуть зашкодити мотивації та творчості агентів місцевого розвитку. Минуло вже...
01 липня 2025
Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?
Липневі каталоги можливостей: що нового для...
Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...
01 липня 2025
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії учнів і учениць стали реальністю
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії...
У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», що реалізується спільно громадою та...