Миколаївська сільська ОТГ на Сумщині будує дороги і планує переробляти сміття

Миколаївська ОТГ Сумського району на Сумщині об’єднала п'ять сільських рад, де загалом проживають близько 5 тисяч мешканців. Розпочала свою діяльність громада, як і багато інших, зі створення своєї структури та упорядкування отриманих від районної ради закладів соціальної сфери.

ОТГ отримала на своїй території усі владні повноваження, включно з керівництвом освітою, медициною та культурою. Крім того, у власність ОТГ перейшла уся інфраструктура і земля у межах, а невдовзі – і за межами населених пунктів, що входять у громаду. Відтак ОТГ може використовувати це майно для блага усіх своїх мешканців, модернізуючи і покращуючи його.

 

Бюджет

 

Бюджет ОТГ наповнюється за рахунок податкових і неподаткових надходжень, та офіційних трансфертів. Власні надходження за 2017 рік склали понад 19 млн грн, загалом бюджет 32, 9 млн грн. Громада отримала 5,3 млн грн освітньої субвенції, 1,9 млн грн - медичної субвенції та 3,5 млн грн - субвенції на розвиток інфраструктури.

Видаткова частина склала 90,9% до затвердженого річного плану – 32,7 млн грн.

Більш за все громада вклала у сферу освіти - 13,7 млн грн – 42,1%. Другу сходинку займає утримання апарату сільської ради та структурних підрозділів – 3,6 млн грн – 11%. Сфера культури – 3,2 млн грн, що складає 10% видатків сільського бюджету. Первинна медична ланка – 2,5 млн грн , або 7,5%. Майже по 230 тисяч гривень, або 0,7%, пішло на утримання пожежної охорони та соціальний захист несення. Інші кошти були розподілені на трансферти до бюджетів різних рівнів, утримання фінансового управління, водно-каналізаційного господарства, тощо.

 

 

Співпраця з сусідами

 

Громада географічно на півдні межує з Хотінською ОТГ Сумського району, на півночі – розташована Степанівська ОТГ Сумського району, на заході – сільські ради Білопільського району, на сході – Стецьківська та Піщанська сільські ради, котрі згідно Перспективного плану входять до складу Сумської міської ОТГ.

Миколаївська ОТГ активно співпрацює з двома своїми сусідами. Зокрема, з Хотінською ОТГ планує спільно за рахунок укладання угоди найняти інспектора з праці, котрий буде здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю у напрямках своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та оформлення трудових відносин.

Зі Степанівською ОТГ Миколаївка планує втілити в життя спільний амбіційний проект - будівництво сміттєпереробного заводу, який матиме сортувально-сушильно-дробильну лінію. Вартість проекту - 9,5 млн грн. Частину громади планують виділити з місцевих бюджетів, іншу частину суми будуть шукати, подаючи проекти на державну підтримку та підтримку донорів.

Миколаївська ОТГ безкоштовно надає послуги своєї пожежної частини Яструбинівській та Кровненській сільським радам. Кровненській також надає і послуги первинної медичної допомоги.

 

Послуги

 

Новостворений комунальний заклад Центральна АЗПСМ опікується двома амбулаторіями, одним ФАПом та трьома фельдшерськими пунктами. За 2017 рік кількість відвідувань закладів охорони здоров’я складає 13 680 осіб, пролікованих – 920 осіб. Загалом у штаті зайняті 32,5 ставки.

У 2017 році облаштували житло для медичного працівника у Склярівському ФП, зробили капітальний ремонт покрівлі та ремонт частини внутрішніх приміщень Лікарського ФП, замінили вікна у Кекинському ФП, утеплили фасад та зробили внутрішній ремонт у Миколаївській амбулаторії, у Постольницькій амбулаторії реконструювали систему опалення.

На балансі громади сім будинків культури та шість бібліотек. Залом у сфері культури 17 працівників. За кошти на розвиток інфраструктури комплексно утеплили Северинівський будинок культури. Замінили систему опалення.

Миколаївський будинок культури в центрі села Миколаївка – двоповерхова будівля близько 520 кв. м, яка близько 15 років не опалювалася та знаходилася в занедбаному стані. Громада прийняла рішення відремонтувати її, комплексно утеплити, замінити систему опалення та створити на базі закладу центральну садибу села. Наразі в будівлі розташована сільська рада, бібліотека, актова зала, клубне приміщення для молоді та зала урочистих подій. Опалення на місяць обходиться громаді в 24 тисячі гривень, куди входить і заробітна плата двох кочегарів.

Сфера освіти представлена відділом освіти, молоді та спорту, де працює 8 працівників, та чотирма закладами освіти. У сфері освіти задіяні 62 педагоги. Загальна кількість дітей - 278, дошкільного віку – 79.

У 2017 році в Северинівському ДНЗ «Веселка» та Миколаївському НВК за кошти інфраструктурної субвенції повністю замінили та капітально відремонтували покрівлю. Опорної школи громада досі не визначила. Адже всі населені пункти знаходяться далеко один від одного, розповів голова громади Сергій Самотой.

До речі, громада зіштовхнулася із кадровим голодом - там не вистачає вузько направлених спеціалістів: у новоствореному секторі житлово-комунального господарства, а також у відділі земельних відносин та розвитку сільських територій.

За кошти ДФРР громада реалізувала близько 20 мініпроектів: від колодязів до доріг. Зокрема, відремонтували дороги сполученням: Постольне – Лікарське (поточний ремонт), вулиці в селах Маріївка, Капітанівка. Побудовали водогін в селі Постольне протяжністю 2,1 км.

Одним з проблемних питань є відсутність освітлення в деяких населених пунктах та вулицях. Зараз 70% вулиць громади освітлені, на цей рік заплановали освітити іншу частину.

 

Розвиток територій

 

Миколаївська ОТГ була однією з перших п’яти громади Сумщини, яка розробила та затвердила свою стратегію розвитку. Поступово громада працює над її впровадженням.

Головними пріоритетами на 2018 рік є будівництво дороги Миколаївка – Северинівка, якої ніколи не існувало, її потрібно будувати з нуля, розповів Сергій Самотой. За його словами втілення цього проекту надважливо для жителів громади, адже щоб мешканцям Северинівки доїхати до Миколаївки, потрібно спочатку поїхати до обласного центру, там пересісти на автобус до Северинівки.

Громада вже розробила проекти на ДФРР: капітальний ремонт Миколаївської амбулаторії та закупівля техніки для комунального підприємства «Господар», яке буде надавати послуги і сусіднім сільським радам.

Як зазначає Сергій Самотой, після об'єднання активність депутатів зросла, і небайдужість до проблем своїх округів і громади в цілому. Об’єднання в громаду позитивно позначилося і на активності жителів у вирішенні проблем.

Область:

Сумська область

Громади:

Миколаївська сільська об’єднана територіальна громада Миколаївська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

26 листопада 2021

Проект PROSTO та Асоціація ОТГ підписали меморандум про співпрацю

Проект PROSTO та Асоціація ОТГ підписали...

25 листопада на Форумі нового місцевого самоврядування «5 років на захисті об’єднаних територіальних громад» з нагоди...

26 листопада 2021

Посібник “Оренда майна територіальної громади, відмінного від земельних ділянок”

Посібник “Оренда майна територіальної громади,...

У посібнику автори розглянули інструмент оренди майна територіальних громад з урахуванням практичного досвіду 100...

26 листопада 2021

Про закупівлі обладнання для кабінетів фізики та хімії розкажуть 29 листопада

Про закупівлі обладнання для кабінетів фізики...

29 листопада 2021 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – “Децентралізація для розвитку демократичної освіти”...

26 листопада 2021

Закупівлі телекомунікаційного обладнання і комп’ютерної техніки для закладів освіти - запис вебінару

Закупівлі телекомунікаційного обладнання і...

  Як провести закупівлі інтерактивних дошок і комп'ютерної техніки для закладів освіти. Під час вебінару DECIDE...

25 листопада 2021