Облаштування лікарень і ФАПів – відповідальність місцевої влади, про це треба говорити публічно, - Володимир Гройсман

Формування та облаштування регіональних закладів охорони здоров’я – від ФАПів до профільних клінік – це відповідальність районів та громад, яким ці заклади належать. Про це в ефірі одного з телеканалів сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Лікарні належать районам і муніципалітетам. А в цих районах завдяки децентралізації гроші є. І я вимагаю від керівників районів та муніципалітетів діяти в інтересах громадян. Лікарні, ФАПи мають бути відремонтовані і забезпечені, а люди мають отримувати нормальні умови лікування», - наголосив Глава Уряду.

Він звернув увагу, що такі речі потрібно проговорювати і доносити до людей – так само, як і засади медичної реформи.

«Приміром, зараз ми переходимо на договірні засади в медицині. Фактично, це перший крок на шляху до страхової медицини, - сказав Глава Уряду. - Ми прописали законопроект, прийняли його в Парламенті, документ вступив в силу. Сьогодні є можливість укласти договір з лікарем, який надасть вам якісні послуги. І по цьому договору держава заплатить конкретно цьому лікарю за вас як пацієнта. Не за стіни чи ліжка, а за послугу».

Прем’єр-міністр відзначив, що реформа може комусь не подобатися. І завжди є можливість залишити все як є. «Але той стан справ, який був, не влаштовував простих людей», - додав Володимир Гройсман.

10.04.2018 - 12:29 | Переглядів: 21472
Облаштування лікарень і ФАПів – відповідальність місцевої влади, про це треба говорити публічно, - Володимир Гройсман

Теги:

Володимир Гройсман медицина

Джерело:

Урядовий портал

Читайте також:

20 лютого 2026

Місцева статистика: Як перетворити розрізнені дані на фундамент розвитку громад та інвестиційну привабливість

Місцева статистика: Як перетворити розрізнені...

У Києві відбулася стратегічна зустріч "Статистика громад", організована Державною службою статистики України за...

20 лютого 2026

I_CAN масштабує навчання УПІ

I_CAN масштабує навчання УПІ

I_CAN розпочав масштабування по всій Україні своєї Навчальної програми з управління публічними інвестиціями для...

20 лютого 2026

«Мова розвитку» Част. 2: Фонди та інструменти політики згуртованості ЄС

«Мова розвитку» Част. 2: Фонди та інструменти...

«Мовою розвитку» ЄС описують не лише цілі та принципи регіональної політики ЄС, а й конкретні відповіді на практичні...

19 лютого 2026

Анонс: вебінар «Обговорення змін до Порядку організації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти»

Анонс: вебінар «Обговорення змін до Порядку...

Які практичні кроки мають здійснити керівники та педагоги, щоб ефективно впровадити ключові зміни до Порядку...