Регіони будуть оцінюватися по двом ключовим показникам, - Зубко

Децентралізація – найуспішніша з усіх впроваджуваних реформ в Україні. Вона має найбільшу довіру й підтримку з боку суспільства, громадян, а також міжнародної спільноти. І сьогодні ми зібралися на розширеній урядовій нараді обговорити ключові питання і завдання щодо впровадження реформи децентралізації на поточний рік та майбутнє.

Про це на розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку за участю Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, представників Уряду, голів ОДА, міськрад і ОТГ заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Реформа децентралізації і державна політика, яку ми впроваджуємо в її рамках, має одну мету – розвиток людського потенціалу. Тому я хочу сконцентрувати увагу лідерів обласних рад, голів ОДА, міських голів і ОТГ на двох важливих показниках, за якими буде оцінюватись кожен регіон. Перший — індекс регіонального людського розвитку, який для нас є важливим і базується на основних складових, як здоров’я та довголіття, доступність освіти, гідний рівень життя. Це саме той індекс, який допоможе втримати людей і залучити додатковий ресурс. І другий — індекс конкурентоспроможності регіонів, який визначає здатність регіону створювати привабливе середовище для розвитку бізнесу та інвестицій», — наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, децентралізація вже формує новий комфортний життєвий простір в регіонах. Створено — 728 ОТГ, проте головний критерій – вже не кількість громад. А якісні показники – скільки людей об’єдналось (зараз понад 6 млн), яку територію охоплюють об’єднані громади в області, скільки проектів реалізовано і яка якість послуг надається. «В нас з’явилось 728 нових лідерів, нових управлінців, які взяли на себе відповідальність за розвиток своїх громад, а відтак і всієї країни. Але найбільше нас хвилюють 152 райони з 468, де не створено жодної ОТГ. Тож, найперше  завдання — закрити цю «білу пляму». І це ми маємо зробити з вами разом», — підкреслив Зубко.

Серед ключових завдань на поточний рік і перспективу, Віце-прем’єр також назвав – прийняття парламентом маршрутної карти з 17 децентралізаційних законів, створення сучасних ЦНАПів, Нового освітнього простору, Центрів безпеки громадян, сучасних амбулаторій, дитячих будинків сімейного типу тощо.

«Для реалізації цих проектів передбачена – потужна державна підтримка розвитку громад, яка зростає щороку. І якщо порахувати її за різними показниками, то виходить понад 37 млрд грн. Додати до цього 192 млрд місцевих бюджетів. Тож їх впровадження – цілком реальне завдання», — зазначив урядовець.

05.04.2018 - 13:56 | Переглядів: 13088
Регіони будуть оцінюватися по двом ключовим показникам, - Зубко

Теги:

Геннадій Зубко регіональний розвиток

Джерело:

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Читайте також:

05 липня 2025

Шлях України до повоєнного доброго демократичного врядування обговорили на Діалозі високого рівня у Львові

Шлях України до повоєнного доброго...

Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...

05 липня 2025

10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»

10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...

10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...

04 липня 2025

Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади

Розробка Комплексного плану просторового...

Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....

04 липня 2025

Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник

Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...

1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...