Якщо громада хоче розвиватися, залучати інвестиції, створювати робочі місця і якісні умови для своїх людей, управляти соціальними об’єктами і територіями, то вона потребує управління земельними ресурсами. Це – необхідна умова для розвитку громади. Про це в інтерв’ю ІА «Українські новини» заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
«Земля – один із основних інструментів залучення інвестицій, наповнення бюджетів і планування розвитку. Законопроект №7118, на якому ми наполягаємо, — це документ, який визначає передачу ОТГ управління земельними ресурсами. Головне, аби у громади була можливість розуміти, хто є її власниками, чи він платить податки, як обробляє, чи оформив оренду паю. Коли земля передається повністю в управління громади, є розуміння, яким чином управляти податком і збільшити надходження до місцевого бюджету». – зазначив Геннадій Зубко.
За його словами, зараз у Раді залишився урядовий законопроект і кілька законопроектів, поданих депутатами. Президентський законопроект №7363 був комплексніший, він вирішував питання ще й податкової бази.
«Рішення уряду є частковим, тому що йдеться тільки про державну землю сільськогосподарського призначення. Потрібен час, щоб оформити проекти, передати землі в управління. Це тільки частка землі, яка знаходиться на території громад. Тому закон потрібно однозначно приймати. Це дасть можливість управляти доходами безпосередньо в громадах, тому що законопроект №7363 передбачав, що ФОП або підприємство, що працює на землі у громаді, сплачує податки за місцем знаходження землі, а не місцем реєстрації», — підкреслив Зубко.
01 липня 2025
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...
Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...
01 липня 2025
Надмірні координація і планування можуть зашкодити мотивації та творчості агентів місцевого розвитку. Минуло вже...
01 липня 2025
Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?
Липневі каталоги можливостей: що нового для...
Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...
01 липня 2025
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії учнів і учениць стали реальністю
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії...
У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», що реалізується спільно громадою та...