Громади зможуть приєднуватися до міст обласного значення – закон прийнято

3 квітня Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому законопроект №6466 щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення.

За це рішення проголосували 268 народних депутатів (поіменне голосування).

Законопроект дозволяє громадам за спрощеною процедурою приєднуватися до міст обласного значення.

Як відомо, в Україні 187 міст обласного значення, три з них – Лиман, Балта і Біляївка – скористалися законом про добровільне об’єднання територіальних громад ще у 2015 році, коли в країні пройшли чергові місцеві вибори. Тоді ж навколо міст обласного значення було створено ще декілька ОТГ, але там Центральна виборча комісія не дозволила провести перші вибори через необхідність, на думку ЦВК, змінювати межі районів. Після цього великі міста залишилися поза процесом об’єднання громад. Там відпала мотивація до об’єднання і через позицію ЦВК, і через те, що голови міст, які тільки-но перемогли на виборах, не хотіли перевиборів.

Законопроект №6466 дозволить містам обласного значення згуртувати навколо себе сусідні сільські та селищні ради і стати центром об’єднаної громади без зайвих бюрократичних процедур.

Нагадаємо, що Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман назвав цей законопроект одним з пріоритетних для прийняття в Парламенті.

«Міста обласного значення є найменш активними у процесі об’єднання громад. Це неправильно. Вони є центрами економічної активності, і логічно, коли до них приєднаються довколишні громади. Ми пропонуємо для цього дієвий механізм: законодавчо визначаємо міста обласного значення спроможними громадами, і це дає змогу приєднатися до них громадам сіл і селищ без проведення до міської ради такої громади виборів, як це відбувається в інших об’єднаних громадах», - зазначив Прем’єр-міністр.

Нагадаємо, проект закону входив до переліку важливих для продовження децентралізації законопроектів.

03.04.2018 - 17:25 | Переглядів: 48855
Громади зможуть приєднуватися до міст обласного значення – закон прийнято

Теги:

приєднання

Джерело:

Читайте також:

09 липня 2026

Кафедра регіональної політики КНУ імені Тараса Шевченка запрошує на магістерські програми для фахівців, які працюють з громадами

Кафедра регіональної політики КНУ імені Тараса...

Кафедра регіональної політики КНУ імені Тараса Шевченка запрошує на магістерські програми для фахівців, які працюють...

09 липня 2026

Не одна модель: як українські громади переосмислюють громадську участь під час війни

Не одна модель: як українські громади...

Повномасштабна війна не лише змінила форми громадської участі а й продемонструвала, що в різних умовах виникають...

09 липня 2026

Затверджено новий порядок використання коштів Державного фонду регіонального розвитку

Затверджено новий порядок використання коштів...

  8 липня уряд затвердив новий Порядок використання коштів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) та...

09 липня 2026

В Україні запрацював новий інструмент підготовки муніципальних проєктів до фінансування

В Україні запрацював новий інструмент...

  Швейцарсько-український інструмент з підготовки муніципальних проєктів (PPF4Ukraine) офіційно запрацював в...