3 квітня у Верховній Раді розглядатимуть ряд важливих питань з блоку місцевого самоврядування. Про це під час погоджувальної ради сказав спікер парламенту Андрій Парубій.
«Перше – це дуже давнє і важливе питання про службу в органах місцевого самоврядування. Друге – про добровільне приєднання територіальних громад до міст обласного значення. Минулого разу нам не вистачило декількох голосів, коли ми його розглядали до Дня місцевого самоврядування. Але вже змогли пройти політичні дискусії, і є підстави сподіватися, що ми можемо вийти на позитивне рішення. Цей законопроект є важливим для наших зобов’язань по співпраці з Європейським Союзом. Але найголовніше – він важливий для пришвидшення процесу добровільного об’єднання громад в Україні», - сказав Андрій Парубій.
Нагадаємо, експерти назвали п’ять законопроектів, які Парламенту треба прийняти якнайшвидше для прискорення реформи місцевого самоврядування, децентралізації в Україні.
Увесь перелік необхідних для децентралізації законопроектів є ТУТ.
Приєднані зображення:
Теги:
законодавче забезпечення приєднання
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
03 липня 2026
«Українські громади сьогодні є повноцінними учасниками європейського діалогу»
«Українські громади сьогодні є повноцінними...
Широківська громада Запорізької області працює в умовах, які для багатьох європейських муніципалітетів залишаються...
03 липня 2026
Доступність податкових адміністративних послуг: Результати опитування ОМС
Доступність податкових адміністративних послуг:...
Програма Polaris у партнерстві з Всеукраїнською Асоціацією ОТГ провела опитування органів місцевого...
03 липня 2026
Вакансія: Експерт(-ка) з гендерних питань
Вакансія: Експерт(-ка) з гендерних питань
SALAR International та Avfall Sverige оголошують вакансію «Експерт(-ка) з гендерних питань» до програм WM4U...
03 липня 2026
Тетяна Бордюг: «Громади обирають життя, тобто, розвиток…»
Тетяна Бордюг: «Громади обирають життя, тобто,...
Керівниця регіонального офісу “U-LEAD з Європою” в Запорізькій області Тетяна Бордюг про нестандартні формати...