Про печеніжинський “мільйон” і широкі кроки об’єднаної громади

Печеніжинській громаді пощастило застрибнути в перший вагон поїзда, який повіз українцям територіально-адміністративну реформу. Вона першою в західній Україні створила об’єднану територіальну громаду, яка почала реально працювати від 1 січня 2016-го року.

Тому відразу отримала від Кабміну в якості інфраструктурної субвенції чималеньку суму – 9,4 млн грн. Наступного року надійшов другий субвенційний транш – 5,7 млн грн. Відтоді розвиток об’єднаної громади рушив повним ходом.

Можемо співставити: як лише громада утворилася, її бюджет нараховував неповних 40 мільйонів гривень; нині – понад 82 мільйони. Цьогоріч, за словами голови ОТГ Ігоря Довірака, громада сподівається отримати інфраструктурної субвенції від держави на понад 4 мільйони гривень.

У громаді активно працюють над створенням різних проектів, на які їм надходять кошти з різних джерел фінансування. А чого вартує лише участь громади в бізнесовій шоу-програмі “Громада на мільйон”, у якій печеніжинці здобули перемогу – 1 мільйон гривень! Тому, що лідерові громади Ігорю Довіраку вдалося за три хвилини довести раціональність свого проекту на вирощування малинових та інших ягід.

Пан Довірак пояснив суть проекту:

–  Хочемо стимулювати наших мешканців до вирощування малини шляхом створення кооперативу, – розповідає голова громади. – У нас для цього добрі грунти, люди садять малину, але тільки для домашнього вжитку і для продажу на ринку. Бо цей овоч має коротке життя: вранці зірвав і якщо до вечора не продав, то можеш залишок викинути на гній. А якщо малину заморожувати, то її придатність можна продовжити на довгий термін. Ось ми й вирішили закупити на 250 тисяч гривень з виграного мільйона посадковий матеріал. Цей матеріал роздамо людям безкоштовно, нехай малину вирощують і реалізують, а надлишок віддадуть до новоствореного підприємства. Першочергово треба закупити обладнання для заморожування, а заодно обладнання для вичавлювання соку. Сподіваємося, що наші партнери за кордоном допоможуть нам зі збутом продукції. Створений кооператив, до речі, буде звільнений від оподаткування, це стане добрим стимулом для його розвитку.

Печеніжинська ОТГ є дієвим партнером програми “DOBRE” Агентства США з міжнародного розвитку в галузі децентралізаціїї. За цією програмою вже зроблено чимало корисних справ, однією з яких можна вважати вирішення проблеми зі сміттям, – закуплено 1360 контейнерів для побутових відходів, які вивозить місцеве комунальне підприємство.

Сподіваються у громаді на допомогу для створення нових робочих місць, допомогу в реалізації сільськогосподарської продукції, допомогу у формуванні екологічної привабливості регіону тощо. Але стоїть одна умова: 30 відсотків затрат фінансуються з місцевих джерел.

Процес покращання побуту Печеніжинської об’єднаної громади проходить безперебійно: ремонтуються дороги; у Княждворі перекрито дах школи; утеплено (нарешті!) будинок культури в самому Печеніжині; у Рунгурах підготовлено приміщення для відкриття другої групи дитсадка; для Сопівської школи завдяки сприянню депутата облради Дмитра Лащука виділено кошти на заміну вікон і дверей; у школах Кийданча, Молодятина, Малого Ключева, Марківки будуються спортзали.

Ігор Довірак має чим хвалитися: за період життєдіяльності Печеніжинської ОТГ вже зреалізовано 26 проектів різноманітного спрямування, на що затрачено майже 20 мільйонів гривень з різних джерел фінансування. Попереду – реалізація доволі амбітних і сміливих планів. Але наперед не варто розкривати карти. Усьому свій час, – багатозначно підморгує голова громади.

 

19.03.2018 - 09:26 | Переглядів: 4280
Про печеніжинський “мільйон” і широкі кроки об’єднаної громади

Область:

Івано-Франківська область

Джерело:

«Дзеркало Коломиї»

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

30 липня 2021

Позбутися сміття, збудувавши сміттєпереробний завод, вирішила Мішково-Погорілівська громада

Позбутися сміття, збудувавши сміттєпереробний...

Мішково-Погорілівська громада не перший рік бореться з несанкціонованим сміттєзвалищем. Жителям громади це набридло і...

30 липня 2021

26-28 серпня - тренінг «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація: як впровадити нові знання в школі» (відкрита реєстрація)

26-28 серпня - тренінг «Децентралізація....

Інститут громадянського суспільства запрошує заклади загальної середньої освіти та їх ініціативних вчителів з...

30 липня 2021

Очистити воду для громади - реально: проект Пологівської громади

Очистити воду для громади - реально: проект...

У Пологівській громаді, що на Запоріжжі, задоволені результатами децентралізації. Бюджет громади значно збільшився...

30 липня 2021

Сильні громади є важливою складовою зміцнення демократії в Україні, - професор Мільбрадт

Сильні громади є важливою складовою зміцнення...

Залучення громадян до участі в обговоренні актуальних проблем місцевих громад і вироблення важливих рішень сприятиме...

30 липня 2021

Як навчити людей розвивати свою громаду: досвід Харкова

Як навчити людей розвивати свою громаду: досвід...

Другий випуск Open Grants School. 2018 рiк   Практика «Сприяння розвитку громадських ініціатив на базі...