Про печеніжинський “мільйон” і широкі кроки об’єднаної громади

Печеніжинській громаді пощастило застрибнути в перший вагон поїзда, який повіз українцям територіально-адміністративну реформу. Вона першою в західній Україні створила об’єднану територіальну громаду, яка почала реально працювати від 1 січня 2016-го року.

Тому відразу отримала від Кабміну в якості інфраструктурної субвенції чималеньку суму – 9,4 млн грн. Наступного року надійшов другий субвенційний транш – 5,7 млн грн. Відтоді розвиток об’єднаної громади рушив повним ходом.

Можемо співставити: як лише громада утворилася, її бюджет нараховував неповних 40 мільйонів гривень; нині – понад 82 мільйони. Цьогоріч, за словами голови ОТГ Ігоря Довірака, громада сподівається отримати інфраструктурної субвенції від держави на понад 4 мільйони гривень.

У громаді активно працюють над створенням різних проектів, на які їм надходять кошти з різних джерел фінансування. А чого вартує лише участь громади в бізнесовій шоу-програмі “Громада на мільйон”, у якій печеніжинці здобули перемогу – 1 мільйон гривень! Тому, що лідерові громади Ігорю Довіраку вдалося за три хвилини довести раціональність свого проекту на вирощування малинових та інших ягід.

Пан Довірак пояснив суть проекту:

–  Хочемо стимулювати наших мешканців до вирощування малини шляхом створення кооперативу, – розповідає голова громади. – У нас для цього добрі грунти, люди садять малину, але тільки для домашнього вжитку і для продажу на ринку. Бо цей овоч має коротке життя: вранці зірвав і якщо до вечора не продав, то можеш залишок викинути на гній. А якщо малину заморожувати, то її придатність можна продовжити на довгий термін. Ось ми й вирішили закупити на 250 тисяч гривень з виграного мільйона посадковий матеріал. Цей матеріал роздамо людям безкоштовно, нехай малину вирощують і реалізують, а надлишок віддадуть до новоствореного підприємства. Першочергово треба закупити обладнання для заморожування, а заодно обладнання для вичавлювання соку. Сподіваємося, що наші партнери за кордоном допоможуть нам зі збутом продукції. Створений кооператив, до речі, буде звільнений від оподаткування, це стане добрим стимулом для його розвитку.

Печеніжинська ОТГ є дієвим партнером програми “DOBRE” Агентства США з міжнародного розвитку в галузі децентралізаціїї. За цією програмою вже зроблено чимало корисних справ, однією з яких можна вважати вирішення проблеми зі сміттям, – закуплено 1360 контейнерів для побутових відходів, які вивозить місцеве комунальне підприємство.

Сподіваються у громаді на допомогу для створення нових робочих місць, допомогу в реалізації сільськогосподарської продукції, допомогу у формуванні екологічної привабливості регіону тощо. Але стоїть одна умова: 30 відсотків затрат фінансуються з місцевих джерел.

Процес покращання побуту Печеніжинської об’єднаної громади проходить безперебійно: ремонтуються дороги; у Княждворі перекрито дах школи; утеплено (нарешті!) будинок культури в самому Печеніжині; у Рунгурах підготовлено приміщення для відкриття другої групи дитсадка; для Сопівської школи завдяки сприянню депутата облради Дмитра Лащука виділено кошти на заміну вікон і дверей; у школах Кийданча, Молодятина, Малого Ключева, Марківки будуються спортзали.

Ігор Довірак має чим хвалитися: за період життєдіяльності Печеніжинської ОТГ вже зреалізовано 26 проектів різноманітного спрямування, на що затрачено майже 20 мільйонів гривень з різних джерел фінансування. Попереду – реалізація доволі амбітних і сміливих планів. Але наперед не варто розкривати карти. Усьому свій час, – багатозначно підморгує голова громади.

 

19.03.2018 - 09:26 | Переглядів: 2840
Про печеніжинський “мільйон” і широкі кроки об’єднаної громади

Область:

Івано-Франківська область

Джерело:

«Дзеркало Коломиї»

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

06 червня 2020

В Полтавській та Харківській областях нагородили журналістів, які висвітлювали децентралізацію та розвиток громад 

В Полтавській та Харківській областях...

З нагоди Дня Журналіста в Полтавській та Харківський областях відбулись нагородження лауреатів щорічних обласних...

06 червня 2020

Дайджест децентралізації на ТК РАДА: Громади - це не тільки про посади, громада - це про якість управління, про якість надання послуг

Дайджест децентралізації на ТК РАДА: Громади -...

У 138-му випуску програми «Децентралізація. Дайджест новин», створеної за сприяння Швейцарсько-українського проекту...

05 червня 2020

Мінрегіон оприлюднив проекти майбутніх районів в Україні. Ще можливі зміни

Мінрегіон оприлюднив проекти майбутніх районів...

Проект формату майбутніх районів – їхню кількість та склад по кожній області (див. карти нижче) - Мінрегіон направив...

05 червня 2020

U-LEAD з Європою за підтримки ЄС доставила «скриньки здоров’я» у громади

U-LEAD з Європою за підтримки ЄС доставила...

Наприкінці березня Програма «U-LEAD з Європою» за підтримки ЄС та його держав-членів Німеччини, Швеції, Данії, Польщі...

05 червня 2020

Типові інформаційні картки адміністративних послуг – УВАГА! ЗМІНИ!

Типові інформаційні картки адміністративних...

У травні 2019 року команда напряму з покращення якості надання адмінпослуг для населення Програми «U-LEAD з Європою»...