Миколаївська ОТГ: амбітні проекти, які втілюються вже сьогодні

Територія Миколаївської селищної об'єднаної громади Білопільського району Сумської області охоплює майже 20 населених пунктів, включає 7 старостинських округів та об’єднує понад 10 тисяч мешканців.

ОТГ, окрім покращення та оновлення об’єктів інфраструктури, багато ресурсів вкладає в розвиткові проекти на своїй території.

Близько 27% бюджетних коштів громади йде на заробітну плату своїм працівникам. Після об’єднання в структурі громади працювало 160 працівників, зараз − 104, розповідає голова Миколаївської ОТГ Іван Ігнатьєв. Миколаївська ОТГ обрала метод жорсткого підбору спеціалістів, щоб уникнути «проїдання» бюджету. Говорить, люди не для того сплачують податки, щоб хтось просто сидів на робочому місці і перекладав папірці.

Вже на фінішній прямій будівництво в центрі селища Миколаївка сучасного Центру надання адміністративних послуг для мешканців громади за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Сума проекту – 3,5 млн грн. ЦНАП буде офіційно відкрито 27 березня 2018 року. Тут надаватимуть 91 послугу, буде 7 робочих місць, де працюватимуть фахівці, які пройшли навчання за спеціально розробленою навчальною програмою.

Миколаївський ЦНАП на центральній площі селища Миколаївка

Внутрішні ремонтні роботи у Миколаївському ЦНАПі

Своїми справами та відносинами з місцевим бізнесом ОТГ відкрито заявляє - гроші мають залишатися у громаді, тому у найближчих планах, як поділився голова Миколаївської ОТГ, відкриття на території Верхосульського старостинського округу двох комунальних підприємств. Одне з них буде спеціалізуватись на виготовленні пелет, друге – тротуарної плитки. Населений пункт знаходиться в 3 км від траси Суми – Ромни – Київ. На продукцію вже є попит – Недригайлівська та Степанівська ОТГ уклали угоду з Миколаївською громадою про співпрацю в цьому напрямку. Плиточне підприємство відкриє 8 робочих місць, пелетне – 4.

У реалізації подібних задумів головне, вважає Іван Ігнатьєв, перш за все зацікавити старост, яким і доведеться нести на своїх плечах більшість відповідальності.

У сфері соціального захисту щомісячно для підтримки учасників АТО, чорнобильців, соціально незахищених верств населення з місцевого бюджету виділяється близько 60 тис. грн.

Ще одним масштабним задумом є створення центру реабілітації учасників АТО на базі Марківської амбулаторії. Для втілення цієї ідеї в життя громада розробила проект і планує залучати інвесторів. Голова громади поділився, що ОТГ наразі встановила відносини з двома крупними інвесторами.

Проект передбачає реанімацію 3-поверхової будівлі. Приблизна вартість проекту − 7 млн євро. Працюючи над необхідною документацією, громада вивчає технічні умови зазначеного приміщення, і можливість добудови ще двох поверхів.

Два мільйони гривень Миколаївська ОТГ передбачила на створення на базі 3-поверхової Миколаївської лікарні хоспісу двох рівнів. Плануються як VIP-палати, так і безкоштовні та сезонні. Останні будуть утримуватись за рахунок місцевого бюджету, і, окрім постійних мешканців хоспісу, у зимовий період планується перебування у закладі людей похилого віку, котрим важко отоплювати свої домівки.

Хоспіс знаходитиметься на першому поверсі лікарні. З кожної кімнати буде окремий вихід. Палати розраховані на 2-3 людини. Проектна документація вже готова. Розпочнуться роботи з відновлення опалення, потім водопостачання та водовідведення. За рахунок фінансової допомоги місцевої агрофірми будуть оснащенні та відремонтовані платні VIP-палати, про що вже є домовленість.

Спільно з депутатським корпусом громада за допомогою опитування визначила три пріоритетні напрямки розвитку на 2018 рік: дороги, охорона здоров’я, водопостачання та водовідведення. Адже питання, які визначені, є проблемними.

Для покращення стану дорожнього покриття Миколаївська ОТГ шукає фінансування з усіх можливих джерел. Голова говорить, що потрібно близько 8 млн грн на дорогу до села Супрунівка, де взагалі відсутнє дорожнє полотно, сполучення Мошари – Верхосулка – Валійовка (15 км), Миколаївка – Марківка – Луциківка (15 км) та під’їзд до села Товста. Всі перераховані об’єкти потребують капітального ремонту.

Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів - опорний заклад громади

Медична сфера громади – одна з найбільших статей видатків. З нуля побудовано ФАП у Луциківці. Будівництво обійшлося у 180 тис. грн, ще на 100 тисяч планують закупити нове обладнання. У селі Бобрик покращили умови ФАПу за рахунок субвенції держави для сільського населення. На Миколаївську лікарню цьогоріч виділили 400 тис. грн, а на 12 ФАПів у селах розділили один мільйон гривень. За ці кошти замінили всі вікна у ФАПах в селах громади.

ФАП у селі Луциківка

У 2018 році передбачили кошти для забезпечення всіх ФАПів енергоощадними твердопаливними котлами. Питання кадрів намагаються вирішити за допомогою безкоштовного житла та високої заробітної плати. Вже готують відповідну соціальну програму. Одного молодого лікаря громада вже знайшла.

Миколаївська лікарня

Що стосується третього напрямку − вже підготовлений проект на відновлення водовідведення та водопостачання селища Миколаївка. За словами голови Івана Ігнатьєва, роками водовідведення залишалося великою проблемою для селища, і її необхідно вирішити якомога швидше. Ціна питання - 48 млн грн, які розділені на три роки. За ці кошти громада планує переробити усю систему в Миколаївці та побудувати очисні споруди.

Саморська ЗОШ І-ІІ степенів оптимізована громадою, адже сума на утримання одного школяра сягнула майже 100 тисяч в рік. Школярі зазначеного закладу підвозяться в опорну Миколаївську ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка є учасником проекту "Нова українська школа" і за рахунок ДФРР наразі комплексно утепляється та ремонтується.

Загалом підвіз дітей здійснюють три автобуси. У всіх ДНЗ громади за харчування дітей 80% сплачує громада, а 20% батьки, це стосується і НВК.

У пріоритеті громади, звісно, її мешканці. Тому громада вкладає кошти і в безпеку на своїй території. Три пожежні частини мають матеріально-технічне оснащення. На базі однієї громада планує зробити цілодобовий відділ поліції, для якої вже закуплений спецодяг, забезпечується обід та вечеря. Додатково будуть встановлені камери спостереження. Як зазначає Іван Ігнатьєв, з впровадженням такого механізму рівень злочинності значно зменшився.

Область:

Сумська область

Громади:

Миколаївська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

25 листопада 2021

Конкурс "Наша громада": Вознесенська громада отримала виграш та почала впроваджувати проєкт

Конкурс "Наша громада": Вознесенська громада...

  Півмільйона гривень на реалізацію проєкту «Компостуй – громаду гуртуй» громада уже отримала від...

22 листопада 2021

Малу IT-академію для дітей відкрили у Глибоцькій громаді

Малу IT-академію для дітей відкрили у...

Малу IT-академію для дітей відкрили у сесійній залі Глибоцької громади, за підтримки Програми USAID DOBRE. Учні...

18 листопада 2021

Соціальні послуги, дружні до дітей: Бахмут переміг у міжнародному конкурсі ЮНІСЕФ

Соціальні послуги, дружні до дітей: Бахмут...

Проєкт системи підтримки сімей, які виховують дітей з інвалідністю, переміг у міжнародному конкурсі Дитячого фонду...

18 листопада 2021

Княжа громада. Репортаж з Львівської області

Княжа громада. Репортаж з Львівської області

Як Давидів повернув собі колишню заможність, приєднавши 22 села і створивши порт. Автор: Дмитро Синяк Давидів...

17 листопада 2021

Перший на Сумщині притулок для постраждалих від домашнього насильства з’явиться у Тростянецькій ТГ

Перший на Сумщині притулок для постраждалих від...

Перший на Сумщині притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства, на початку наступного року з’явиться...