За 10 місяців Дніпропетровщина заробила 9,8 млрд. грн. Це на 1 млрд. 137 млн. грн. більше від запланованого. Куди витратять «позапланові» кошти розповів очільник регіону Валентин Резніченко.
«Всі бюджети міст та районів Дніпропетровщини перевиконані. Загалом область заробила на 13% більше, ніж планувала. Однак ці кошти не залишаться поза планом. Всі вони будуть перерозподілені на різні сфери для розвитку регіону», - наголосив Валентин Резніченко.
За словами очільника області, додаткові кошти дозволили цьогоріч вп’ятеро збільшити витрати на соціальну сферу, вчетверо на ремонт доріг та в 1,5 рази на ремонти в житлово-комунальному господарстві.
«Ці кошти – це відремонтовані школи, лікарні, дороги, ліфти та дахи. Це нові дитячі садки та центри розвитку. Цьогоріч на реконструкцію та будівництво соціальних об’єктів Дніпропетровщина лише з обласного бюджету витратить близько 1 млрд. грн.», - додав Валентин Резніченко.
Як пояснив очільник регіону, всі додаткові кошти бюджету області – результат фінансової децентралізації. З початку року Дніпропетровщина отримала 10% податку на прибуток підприємств, 55% екологічного податку, 5% акцизного збору та 100% плати за надання адмінпослуг. Це все кошти, які цьогоріч вперше в історії залишаються в місцевих бюджетах. І громади мають право розпоряджатися ними за власним розсудом.
«Це та децентралізація, про яку всі дуже довго говорили, але так і не могли побачити її результатів. Більше мільярда гривень – це реальний доказ того, що реформи Президента України Петра Порошенка на Дніпропетровщині діють, і вже дають позитивний результат», - наголосив Валентин Резніченко.
01 липня 2025
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...
Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...
01 липня 2025
Надмірні координація і планування можуть зашкодити мотивації та творчості агентів місцевого розвитку. Минуло вже...
01 липня 2025
Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?
Липневі каталоги можливостей: що нового для...
Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...
01 липня 2025
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії учнів і учениць стали реальністю
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії...
У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», що реалізується спільно громадою та...