Пріоритети Дунайської стратегії – 2018: Національні координатори зустрілися в Софії

В рамках цьогорічного головування Болгарії в Європейській стратегії для Дунайського регіону, 22 лютого в Софії пройшла зустріч Національних координаторів країн-членів ЄСДР. В засіданні також взяли участь представники Європейської комісії та Дунайської Транснаціональної Програми (Interreg).

Одним із ключових пунктів порядку денного було оголошення пріоритетів Болгарії в ЄСДР на 2018 рік. У 2018 Болгарія зосередиться на розвитку туризму та культурно-історичної спадщини Дунайського регіону, та продовжить працювати над удосконаленням структури управління та координування в ЄСДР. Болгарський Національний координатор Деніца Ніколова підкреслила, що взаємодія та співпраця усіх учасників і стейкхолдерів у запланованій діяльності є необхідною адже сприятиме підвищенню  макроекономічної інтеграції, працевлаштуванню та синхронізації зв’язків між країнами-партнерами. Під час 7-го Щорічного Форуму ЄСДР в Софії у жовтні 2018 року відбудеться зустріч міністрів туризму країн-членів для обговорення результатів діяльності та можливостей подальшої співпраці в регіоні.

Особливу увагу приділили обговоренню Контактного центру ЄСДР (Danube Strategy Point), що є актуальним для участі України, оскільки сприяє будуванню спроможності країн, що не входять до складу ЄС. Передусім, Контактний центр є важливим допоміжним інструментом сприяння реалізації ЄСДР та підвищення її ефективності через поліпшення комунікації між національними координаторами та координаторами пріоритетних напрямків.

В контексті побудови ефективної комунікації між 4 макрорегіональними стратегіями ЄС, учасники проаналізували потенціал та можливості їх імплементації. Європейська комісія повідомила про намір розпочати процес підготовки звіту по реалізації макрорегіональних стратегій. Вже у березні цього року розпочнеться опитування учасників на основі якого буде підгтовлено загальний звіт у грудні 2018 року. Цей документ буде містити всеобічну інформацію щодо стану реалізації регіональних стратегії, успіхів виконання та подальшіх планів розвитку. Він надасть змогу моніторити діяльність та ефективність процесу, проаналізувати показники та статистичні дані та ознайомитися з кращими практиками макрорегіональної співпраці. Попередній звіт Європейської комісії стосовно виконання макрорегіональних стратегії підготовлено у грудні 2016 року. Звіт англійською мовою можна знайти ТУТ

Для українських регіонів участь в ЄСДР є можливістю долучитися до створення спільних проектів та реалізувати вже існуючи ініціативи у партнерстві з іншими країнами Дунаю. Активізація участі України в ЄСДР також є важливою на національному рівні, адже цьогоріч Україна виступила з ініціативою головування в ЄСДР у 2021 році.

Довідка:

Європейська стратегія для Дунайського регіону (ЄСДР) об’єднує 14 країн басейну річки Дунай. Стратегія працює у 11 пріоритетних напрямах: розвиток транспортної інфраструктури, екологічні виклики, підтримка конкурентоспроможності, розвиток знань, інституційна спроможність, безпека у регіоні та інші. Мінрегіон є відповідальним в Україні за виконання та комунікацію у рамках Дунайської стратегії. 4 області України входять у ЄСДР: Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька, Одеська.

02.03.2018 - 11:37 | Переглядів: 9875
Пріоритети Дунайської стратегії – 2018: Національні координатори зустрілися в Софії

Теги:

транскордонне співробітництво

Читайте також:

15 липня 2025

Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі шляхів зміцнення бюджету громади

Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі...

Ще 2019-го мешканці Мерефи почали питати, чому за паспортом і субсидією можна прийти до ЦНАП, а за карткою платника...

15 липня 2025

11 років на кордоні з війною

11 років на кордоні з війною

Начальник Очеретинської військової адміністрації Покровського району Донецької області Микола Коваленко про...

14 липня 2025

Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки

Аналіз положень Бюджетної декларації України на...

Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...