Сильні, бо об’єднані: історія Миропільської громади
Миропільській сільській об’єднаній територіальній громаді вже рік. Після виборів у грудні 2016 року з Миропіллям об’єдналися ще три сусідні сільські ради: Сіннівська, Малорибицька та Запсільська. Загалом, 10 населених пунктів та близько 5 тисяч мешканців вирішили об’єднати зусилля, щоб отримати самостійність та власними силами формувати свій бюджет.
Вже зараз очевидно, що завдяки процесу децентралізації Миропільська громада отримала більше повноважень та фінансових можливостей, – зазначає голова громади Олена Ординець. Люди нарешті відчули позитивні зміни та самостійність, і віддавати її назад бажання не мають. Окрім власних коштів, громада шукає додаткові джерела фінансування, розраховує не тільки на свій бюджет, а й на допомогу держави, зокрема на кошти субвенцій з державного бюджету на формування інфраструктури, кошти ДФРР.
Миропільська ОТГ опікується 7 закладами освіти. Серед них – опорний заклад Миропільський НВК, в якому за рахунок ДФРР у 2017 році капітально відремонтовано дах, за рахунок субвенції на формування інфраструктури − повністю замінено вікна та двері на енергозберігаючі, придбано шкільний автобус для підвозу дітей, відремонтовано внутрішню каналізацію, зроблено тротуарні доріжки тощо. Ще в одному навчальному закладі − Малорибицькій філії також відремонтовано дах та замінено вікна.
За рахунок місцевого бюджету від оплати за харчування в дошкільних та навчальних закладах були звільнені діти учасників АТО та інших пільгових категорій.
На території громади функціонує 9 будинків культури та клубів, 7 бібліотек. У 2017 році було здійснено поточний ремонт Миропільського будинку культури №1, реконструйовано будинок культури №2, також замінено вікна на металопластикові і в бібліотеці села Миропілля.
Першочерговою проблемою, що постала перед громадою після об’єднання, стала нестача кадрового потенціалу. Зі створенням нових відділів та структур в ОТГ з’явилась і потреба в спеціалістах. Перш за все, в ОТГ бракує лікарів. Миропільська ОТГ потребує двох спеціалістів для двох ФАПів. Для вирішення проблеми громада працює над створенням гідних умов праці та планує побудувати житло для лікарів на території громади.
Відсутність лікарів – розповсюджена проблема серед ОТГ. Однак голова Миропільської ОТГ зазначає, що у громади є можливість заохочувати лікарів і високою заробітною платою та фінансовою допомогою у підвищенні кваліфікації. А з досвіду інших ОТГ можна запозичити ще один механізм − укладання угоди із вишами та коледжами Сумщини з метою залучення випускників для роботи на території громаді.
Питання вторинної медичної ланки – ще одна проблема, з якою зіштовхнулась громада. Жителі Миропільської ОТГ раніше обслуговувались у Краснопільській ЦРЛ, втім некомфортне транспортне сполучення Миропілля − смт Краснопілля зумовило людей інакше подивитися на цю незручну проблему. Тож, за численними зверненнями мешканців, громада уклала договір з Сумською центральною районною лікарнею. І вже з 1 січня 2018 року жителі громади обслуговуються у цьому закладі.
Що ж стосується первинної ланки медицини, до складу утвореного комунального закладу охорони здоров’я «Сільська лікарська амбулаторія Миропільської сільської ради» входить дві амбулаторії, 7 фельдшерських та фельдшерсько-акушерських пункти. У 2017 році капітально відремонтовано будівлю Миропільської сільської лікарської амбулаторії, у приміщенні замінено систему опалення, створено теплий санвузол.
Для проведення робіт із благоустрою населених пунктів спеціально створено 14 робочих місць. Наріз відремонтовано тротуари в селі Запсілля, відновлено вуличне освітлення в селі Миропілля та селі Мала Рибиця, відремонтовано водогони в селі Миропілля. До села Сінне побудовано підвідний газопровід, також відбувається підготовка відповідної документації для введення його в експлуатацію.
Ще однією проблемою Миропільської ОТГ є незадовільний транспортно-експлуатаційний стан доріг. Внаслідок хронічного недофінансування дорожньої галузі сьогодні громада має більшість автодоріг у неналежному транспортно-експлуатаційному стані, половина з яких потребує повного відновлення. Дороги місцевого значення розпочали ремонтувати у 2017 році за рахунок місцевого бюджету та фінансової підтримки місцевих агровиробників, цьогоріч в пріоритеті дороги, якими здійснюється підвіз дітей до шкіл.
За словами Олени Ординець, на території громади функціонує відділ поліції та працює дільничний, але кількох разів у тиждень його перебування на території ОТГ недостатньо для підтримки правопорядку та безпеки. Громада планує створити міні-центр безпеки. Для цього буде виділено нове приміщення для відділу поліції та створено на його базі відділ спостереження. Камери відеоспостереження будуть встановлені в громадських місцях та при в’їздах та виїздах з території ОТГ.

Область:
Сумська областьГромади:
Миропільська сільська об’єднана територіальна громада Миропільська територіальна громадаДжерело:
Сайт Сумської ОДА

Поділитися новиною:
01 грудня 2023
ІІІ Всеукраїнський конкурс «Краща наукова праця з проблематики муніципального права»
ІІІ Всеукраїнський конкурс «Краща наукова праця...
Академія праці, соціальних відносин і туризму за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» проводить ІІІ Всеукраїнський...
01 грудня 2023
Проєкт UCORD оголошує відбір додаткових партнерських областей
Проєкт UCORD оголошує відбір додаткових...
Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD планує розширити географію...
01 грудня 2023
Наша суперсила - ділитися досвідом, надихати...
У третьому випуску подкасту «Громади. Історії боротьби й розвитку» мова йшла про те, як згуртованість допомагає...
01 грудня 2023
Головні тези з Форуму муніципального партнерства у Львові
Головні тези з Форуму муніципального...
Форуму муніципального партнерства - це підсумкова подія Сities4Cities | United4Ukraine, присвячена налагодженню...