Вінниччина поповнюється  новою  об’єднаною громадою з  населених пунктів Тростянецького району

 Процес об’єднання територіальних громад в Україні набирає обертів, вже створено 665 ОТГ, які розвиваються та вчаться успішно господарювати. Вінниччина має 34 громади,  що об’єднались,  але  зацікавленість та бажання до об’єднання  є серед  населених пунктів усіх районів області.

На початку січня, за ініціативою Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування у співраці з Вінницькою облдержадміністрацією було створену робочу групу з питань об’єднання громад  області. Відповідно до затвердженого плану,  фахівці центру ведуть  інформаційно-просвітницьку діяльність серед громад області, які  вивчають  можливості та переваги життя в ОТГ.

Населені пункти Барського, Хмільницького, Могилів-Подільського, Тиврівського, Тростянецького  районів виявляють неабияку зацікавленість процесом об’єднання та ведуть перемовини із сусідами, щоб створити спроможні сильні господарства. Окремі громади виявляють високий рівень обізнаності щодо об’єднання, розуміються на  соціально-економічних питаннях  та  активно користуються допомогою фахівців  ВЦРМС, вивчають всі можливості децентралізації  і впевнені, що у них є реальні перспективи восени  піти на вибори.

Нещодавно, в Будинку культури смт. Тростянець відбулась велелюдна зустріч  - 400 осіб  з питань об’єднання громад району за участі  представників  обласної та районної влади, селищних і сільських голів, експертів з децентралізації,  місцевих бюджетів та регіонального розвитку Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми « U-LEAD з Європою». Згідно Перспективного плану,  на території району має бути створено  три об’єднані територіальні громади з центрами у Тростянці, Ободівці та Капустянах.

Олег Левченко, директор Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування:

- Об’єднавшись, громади отримають можливість стати сильними і самодостатніми. Ключове завдання децентралізації - віддати повноваження на місця, а, відповідно, і  фінансовий ресурс. Відтак, в руках громад - створення спроможної системи  якісної освіти, медицини,  послуг. У вирішенні всіх цих питань потрібно бути господарями, щоб ефективно використовувати  фінансовий ресурс на благо  людей. Та в чому є небезпека? В тому, що об’єднані громади розвиватимуться, а інші, які роздумують - втрачатимуть. У Хмельницькій області об’єднання відбулося уже в 55 відсотках громад, Тернопільській - у 56, Дніпропетровській - 58. Пройде час і у нашій області   цей процес відбудеться у більшості громад, тому що він незворотній і ті, хто не хоче змін – програють.

В ході зустрічі присутні ознайомились із розрахунками бюджетів потенційних ОТГ Тростянецького району,  які зазначені в перспективному плані  та перейшли до широкого обговорення у форматі запитання - відповідь. Свою думку висловили  учасники зібрання  - сільські голови та жителі населених пунктів району.

Олеся Шпирко, жителька села Летківка:

- Свідома і активна молодь сіл Летківка та Северинівка хоче об’єднання з Тростянецькою громадою. Однак, Летківська сільська рада не поспішає. Що  можна зробити, щоб прискорити цей процес? У нас є питання, що буде з школою?   Нас лякають, що школа третього ступеню може стати другого.   Ми цього боїмося.

Лариса Драпак, Летківський сільський голова:

- Летківська сільська рада робить кроки до об’єднання. Відбулася сесія, на якій прийнято положення про проведення громадських слухань.  Депутати  сільської ради, актив села побували в Томашпільській ОТГ, щоб вивчити питання. Бачимо переваги і перспективність.

Костянтин Ременюк, Ободівський сільський голова:

- В кожній громаді людей хвилює, якою буде освіта, медицина, екологія.  Торік  на утримання  бюджету нашого села взято спортивну школу, втілено в життя проект по розвитку сільської медицини, завдяки якому придбано сучасну апаратуру.  Сьогодні ми ще маємо шанс не втратити можливість розвиватися і доєднатися до створення ОТГ. Потрібно замісити це тісто і, закотивши рукави, працювати, робити зміни в житті своїх громад.

Людмила  Червонецька, Тростянецький селищний голова:

- Я дуже рада, що нарешті процес розпочався. Не важливо, хто буде головою громади, важливо, що  громада отримає можливість стати сильною і зміни на краще обов’язково наступлять. Громада  набуває зовсім інших повноважень, вона впливає на життя своєї території, створює найкращий  життєвий простір для людей. Я по-доброму заздрю тим об’єднаним громадам, які вже мають ці можливості і вже багато зробили, а ще більше планують зробити для поліпшення якості життя своїх жителів. 

Бюджет  Тростянця склав  торік 14 мільйонів гривень. Додатково ще було залучено 5 мільйонів позабюджетних коштів. Нам потрібні якісні дороги, школи, утеплені дитсадки, кращі  умови для занять спортом, дозвілля молоді та відпочинку наших ветеранів. Ось ми зараз робимо реконструкцію спортивного комплексу і десь у березні відбудеться його відкриття. І  таке  стане можливим завдяки об’єднанню. Звичайно, це велика відповідальність і ризик. Та без ризиків нічого не буває.  Але є момент  істини - взяти на себе відповідальність і зробити все для досягнення мети. З нашою командою, міцними громадськими інститутами нам це під силу.

За даними ЦВК,  громади смт. Тростянець та с. Демидівка 29 квітня проведуть вибори у новоствореній Тростянецькій ОТГ Вінницької області. 

21.02.2018 - 16:03 | Переглядів: 6630
Вінниччина поповнюється  новою  об’єднаною громадою з  населених пунктів Тростянецького району

Приєднані зображення:

Область:

Вінницька область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

25 вересня 2020

Конкурс цифрової трансформації "Дієва громада" від Мінцифри

Конкурс цифрової трансформації "Дієва громада"...

Міністерство цифрової трансформації оголосило конкурс «Дієва Громада» (дізнатись більше). Це перший етап оцінки...

25 вересня 2020

Після місцевих виборів Держгеокадастр передасть громадам всі державні сільгоспземлі

Після місцевих виборів Держгеокадастр передасть...

Після місцевих виборів, які призначені на 25 жовтня 2020 року, територіальним громадам передадуть у власність всі...

24 вересня 2020

Програма «U-LEAD з Європою» передала чотири проєкти будівництва ЦНАП Уряду України

Програма «U-LEAD з Європою» передала чотири...

В рамках реалізації Початкової Фази та Фази Впровадження Програми «U-LEAD з Європою» в частині покращення якості...

23 вересня 2020

Розвиток мережі ЦНАП: Уряд розширив сферу компетенції Мінцифри

Розвиток мережі ЦНАП: Уряд розширив сферу...

Мінцифри відповідатиме за формування пропозицій щодо надання державної фінансової підтримки з державного бюджету...

23 вересня 2020

«Це фатальна помилка, у якій доведеться розкаюватися дуже швидко», - Ігор Коліушко про можливі наслідки неприйняття законопроєкту №3651

«Це фатальна помилка, у якій доведеться...

Голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко розповів «Децентралізації», що чекатиме Україну, якщо...