Вінниччина поповнюється  новою  об’єднаною громадою з  населених пунктів Тростянецького району

 Процес об’єднання територіальних громад в Україні набирає обертів, вже створено 665 ОТГ, які розвиваються та вчаться успішно господарювати. Вінниччина має 34 громади,  що об’єднались,  але  зацікавленість та бажання до об’єднання  є серед  населених пунктів усіх районів області.

На початку січня, за ініціативою Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування у співраці з Вінницькою облдержадміністрацією було створену робочу групу з питань об’єднання громад  області. Відповідно до затвердженого плану,  фахівці центру ведуть  інформаційно-просвітницьку діяльність серед громад області, які  вивчають  можливості та переваги життя в ОТГ.

Населені пункти Барського, Хмільницького, Могилів-Подільського, Тиврівського, Тростянецького  районів виявляють неабияку зацікавленість процесом об’єднання та ведуть перемовини із сусідами, щоб створити спроможні сильні господарства. Окремі громади виявляють високий рівень обізнаності щодо об’єднання, розуміються на  соціально-економічних питаннях  та  активно користуються допомогою фахівців  ВЦРМС, вивчають всі можливості децентралізації  і впевнені, що у них є реальні перспективи восени  піти на вибори.

Нещодавно, в Будинку культури смт. Тростянець відбулась велелюдна зустріч  - 400 осіб  з питань об’єднання громад району за участі  представників  обласної та районної влади, селищних і сільських голів, експертів з децентралізації,  місцевих бюджетів та регіонального розвитку Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми « U-LEAD з Європою». Згідно Перспективного плану,  на території району має бути створено  три об’єднані територіальні громади з центрами у Тростянці, Ободівці та Капустянах.

Олег Левченко, директор Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування:

- Об’єднавшись, громади отримають можливість стати сильними і самодостатніми. Ключове завдання децентралізації - віддати повноваження на місця, а, відповідно, і  фінансовий ресурс. Відтак, в руках громад - створення спроможної системи  якісної освіти, медицини,  послуг. У вирішенні всіх цих питань потрібно бути господарями, щоб ефективно використовувати  фінансовий ресурс на благо  людей. Та в чому є небезпека? В тому, що об’єднані громади розвиватимуться, а інші, які роздумують - втрачатимуть. У Хмельницькій області об’єднання відбулося уже в 55 відсотках громад, Тернопільській - у 56, Дніпропетровській - 58. Пройде час і у нашій області   цей процес відбудеться у більшості громад, тому що він незворотній і ті, хто не хоче змін – програють.

В ході зустрічі присутні ознайомились із розрахунками бюджетів потенційних ОТГ Тростянецького району,  які зазначені в перспективному плані  та перейшли до широкого обговорення у форматі запитання - відповідь. Свою думку висловили  учасники зібрання  - сільські голови та жителі населених пунктів району.

Олеся Шпирко, жителька села Летківка:

- Свідома і активна молодь сіл Летківка та Северинівка хоче об’єднання з Тростянецькою громадою. Однак, Летківська сільська рада не поспішає. Що  можна зробити, щоб прискорити цей процес? У нас є питання, що буде з школою?   Нас лякають, що школа третього ступеню може стати другого.   Ми цього боїмося.

Лариса Драпак, Летківський сільський голова:

- Летківська сільська рада робить кроки до об’єднання. Відбулася сесія, на якій прийнято положення про проведення громадських слухань.  Депутати  сільської ради, актив села побували в Томашпільській ОТГ, щоб вивчити питання. Бачимо переваги і перспективність.

Костянтин Ременюк, Ободівський сільський голова:

- В кожній громаді людей хвилює, якою буде освіта, медицина, екологія.  Торік  на утримання  бюджету нашого села взято спортивну школу, втілено в життя проект по розвитку сільської медицини, завдяки якому придбано сучасну апаратуру.  Сьогодні ми ще маємо шанс не втратити можливість розвиватися і доєднатися до створення ОТГ. Потрібно замісити це тісто і, закотивши рукави, працювати, робити зміни в житті своїх громад.

Людмила  Червонецька, Тростянецький селищний голова:

- Я дуже рада, що нарешті процес розпочався. Не важливо, хто буде головою громади, важливо, що  громада отримає можливість стати сильною і зміни на краще обов’язково наступлять. Громада  набуває зовсім інших повноважень, вона впливає на життя своєї території, створює найкращий  життєвий простір для людей. Я по-доброму заздрю тим об’єднаним громадам, які вже мають ці можливості і вже багато зробили, а ще більше планують зробити для поліпшення якості життя своїх жителів. 

Бюджет  Тростянця склав  торік 14 мільйонів гривень. Додатково ще було залучено 5 мільйонів позабюджетних коштів. Нам потрібні якісні дороги, школи, утеплені дитсадки, кращі  умови для занять спортом, дозвілля молоді та відпочинку наших ветеранів. Ось ми зараз робимо реконструкцію спортивного комплексу і десь у березні відбудеться його відкриття. І  таке  стане можливим завдяки об’єднанню. Звичайно, це велика відповідальність і ризик. Та без ризиків нічого не буває.  Але є момент  істини - взяти на себе відповідальність і зробити все для досягнення мети. З нашою командою, міцними громадськими інститутами нам це під силу.

За даними ЦВК,  громади смт. Тростянець та с. Демидівка 29 квітня проведуть вибори у новоствореній Тростянецькій ОТГ Вінницької області. 

21.02.2018 - 16:03 | Переглядів: 10476
Вінниччина поповнюється  новою  об’єднаною громадою з  населених пунктів Тростянецького району

Приєднані зображення:

Область:

Вінницька область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

30 вересня 2022

Робота з посадовими інструкціями посадових осіб місцевого самоврядування - рекомендовані форми від НАДС

Робота з посадовими інструкціями посадових осіб...

Національне агентство України з питань державної служби підготувало рекомендовані форми посадових інструкцій...

30 вересня 2022

Оптимізація шкільної мережі в громаді: досвід країн Європейського Союзу

Оптимізація шкільної мережі в громаді: досвід...

В Україні реформа місцевого самоврядування, що розпочалась у 2014 році, суттєво вплинула на розподіл обов’язків...

30 вересня 2022

Громади Волині розвивають просторове планування спільно з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА»

Громади Волині розвивають просторове планування...

У Ківерцівській, Любешівській і Шацькій громадах Волинської області відбулися засідання робочих груп з розроблення...

30 вересня 2022

Грантова програма Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» - розпочався прийом заявок

Грантова програма Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» -...

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголошує річний програмний запит для отримання концепцій грантових проєктів, а потім повних...